Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik egy programozott...

Hogyan zajlik egy programozott császár?

Figyelt kérdés

Mit csinálnak mielőtt műtőbe kerülök?

Válaszokat köszönöm szépen.

24h


2009. nov. 10. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ide válaszoltam egyszer, bemásolom, valamint kiegészítem.

A 17:17-es válaszoló vagyok.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..



Azt nem írtam hogy a császár után felkerültem az őrzőbe, közben kaptam infúzión az oxitocint és elvileg még fájdalomcsillapítót is. Nem mondom hogy nem fájt, mert ugye az oxitocin méhösszehúzó... 6 óra után fel kellett kelni. Na az maga a pokol volt, én azt hittem szétszakad a sebem, egyedül a lányomra gondoltam, hogy el kell majd látni és iszonyat nehezen, de felkeltem. Egy nővér segített után kimenni a fürdőbe és zuhanyozni, azaz mosakodni. Vissza feküdni sem volt egyszerű! Majd reggelig úgy voltunk. Akkor kaptam inni. Már rettentő szomjas voltam, hiszen előző nap éjféltől nem ihattam, délelőtt 10:35-kor emelték ki a babám...szóval jó volt végre inni.

Aztán mikor már nem adták az oxitocint, és nem görcsölt a hasam, tudtam aludni is. Másnap reggel ismét felkelni, szörnyű volt, de már egyedül mentem mosakodni. Aztán 9 felé lementünk a gyermekágyra. Ahogy lehetett már mentem is a lányomért és onnantól végig velem volt, bár én estére betoltam hogy tudjak aludni egy kicsit. Na onnantól hogy lent voltam, estig max leültem az ágyra, de nem feküdtem le, jöttem-mentem egész nap, és másnap... Úgy voltam vele, hogy egyrészt így gyorsabban gyógyul a seb (és kihúzva közlekedtem!) másrészt ha lefekszem, tuti nem kelek fel! A 3. nap már egész jó volt, és ma már semmit nem érzek a műtétből.

Ha van kérdésed írj nyugodtan!

6 hetes kislány anyukája

2009. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Mekkora a seb? A dokim felajánlotta hogy úgy készíti hogy kicsi legyen, Kb7 cm lesz. A barátnőm is nála szült és élt az ajánlattal 6 cm hosszú lett. Most már szinte nem is lehet látni. Nektek hogy van ez?

2009. nov. 10. 16:05
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


5 honappal ezelőtt volt program császárom a János korházban. Éjféltől enni-inni nem szabad,reggel felmentem a szülőszobára,ott infúzio és várakoztunk,hogy mikor kerülök sorra. A sűrgősek elsőbbséget élveznek,akkor is ha benne vagy az aznapi műtéti rendben.

Jött a műtösfiú,akkor kellett meztelenre vetkőzni,hordágyra fel és visznek. Műtőben meztelenül felűltetnek a műtőasztalra,beadják az érzéstelenítőt,lefektetnek és nekilátnak...kb.20 perc elteltével meghallod a kisbabád hangját,kicsordul a könnyed. Megmutatják,utána újabb 20 perc mire összevarrnak. Hordányra áttesznek,le az osztályra(ott nincs már örző). Nekem a szülésznő ki is hozta rögtön babámat. 12 ora hanyattfekvés következik,kapsz oxitocint eléggé fájdalmasak az összehúzodások. Először segítséggel felkeltenek(magamtol nem is sikerült volna),zuhanyzás,na ez sem egyszerű.Én már vissza sem feküdtem,ültem az ágyon és vártam a reggelt,mikor mehetek a babámért.Hasnloan az előttem válaszolohoz én is egész nap talpon vagy ülve voltam,ha lefekszel,kínszenvedés felkelni.a vágásom szép,szinte nem is látszik(pedig a 2. császárom volt) kb.10 cm hosszú. Hamar gyogyultam,sok mozgás a titka.

A vérzés az első pár napban volt erős,2 hét múlva már teljesen elmúlt.


Szép szülést,jo egészséget és babázást!

2009. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
IGEN, hallottam olyan gerinces érzéstelenitöről ami nem követel 12 óra fekvést, lehet vele mászkálni, 3 órára zsibbaszt el. Én ezt szeretném kérni, beszéltem a dokival és azt mondta hogy semmi akadálya, DE műtét után 3-4 órával már fel kell kelni. Sokan azzal riogatnak hogy 15-20 cm vágás marad. Ezt nagyon nem szeretném. Az utána lévő dolgok nem foglalkoztatnak. Csak az hogy mielőbb haza kerüljek.
2009. nov. 10. 17:58
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok, nem mértem le a sebem, de max 10 cm lehet, és gyönyörűen gyógyul! Nagyon szépen dolgozott az orvosom.

Sok boldogságot!

2009. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Én 16 hónapja szültem programozott császárral az István kórházban. Mi reggel 7-re bementünk, kaptam két zacsi infúziót, majd jöttek értünk :) levetkőztem meztelenre, betoltak a műtőbe, leborotváltak, beszélgettek velem(feszültség oldás gyanánt) majd megkaptam a gerincembe az érzéstelenítőt aztán vártunk nem nagyon hatott semmit majd mondták, hogy akkor altatás lesz belőle.... hát elaltattak majd de.11 körül felébredtem hozták a picit onnantól kezdve végig velem volt. Du. 4 kor fel kellett állni... hát elég kemény menet volt de azért ki lehetett bírni :) utána nem történt semmi különös, sétáltunk a picivel a folyosón meg ilyenek, az elején nehéz volt felkelni de nem volt vészes.
2009. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

az én esetem szinte olyan mint a 17.40-esé. annyi külömbséggel, h az oxitoxin sem okozott még enyhe fájdalmat sem. furcsa volt, mert sokan panaszkodtak, h kellemetlen a méhösszehúzódás, de én semmit nem éreztem. simán felültem és lefeküdtem, naponta 2 alkalommal gyalogoltam le 3 szintet a büféig. a zuhanyzás is csak annyiban okozott nehézséget, h a kötésre vigyázni kellett.

csak a jobb oldalam ne fájt volna annyira a bordám alatt. nehezen szedték ki a fiamat, át is vizsgálták a belső szerveimet, minden rendben van -e. kaptam vizelet festést ( nem sérült -e meg a hólyag) fél napig királykék színű volt a pisim. a vágásaim: az első 20-22 cm-es életmentő. a 2. 12-13 cm-es szintén életmentő . a 3. ami az előző történet befejezése , kb 10 cm.

tanácsom.: igyál műtét után sokat, h minnél hamarabb kiszedjék a katétert. mozogj, h ne tapadjanak le az izmok. amint tudod, szoptass és fejj.

ja és epidurális után 6 órát kellett feküdni, aztán ha megvolt a vizeletből a kötelező adag, akkor fel kellett kelni. nem szabad elhagyni magad.( ez nem azt jelenti, h te is lépcsőzz 3 emeletnyit. én bírtam, nem volt panaszom.)

2009. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia , nekem nem előre programozott volt, de leirom hogy volt. szülést inditottak oxitocinnal, de semmit sem tágultam ugyhogy 6 óra után császárt javasoltak. Kaptam egy katétert, branul és oxitocin a vénámban, és be a műtőbe. Ott le kellett vetközni, fel a fémasztalra. Gerinces érzéstelenítést kaptam, ehhez ülve nagyon előre kelett hajolni, ami nem nagyon ment a hasam miatt, meg ugye a reflextől állandóan kiegyenesedtem ami szintén nem volt túl jó ötlet, de végül megoldották. Ezután figyelték a zsibbadást mindig kérdezték hogy érzem e amikor ilyen tárgyakkal hozzám értek. Amikor teljesen elzsibbadtam akkor elkezdték. Azt mondta a dokim hogy nézzem az órát. Du 2 h volt , 2h 5 percre kint volt a baba. Ezután még 30percig varrtak össze. Furcsa de hiába az érzéstelenitő, fájni tényleg nem fáj, azt nem érzed, de érzed hogy matatnak benned. Nekem hányingerem is lett, mert folyamatosan azt éreztem hogy a gyomromat nyomkodják felfelé. Utána kb 1 óra remegés és fázás, feltoltak közben a szobába. Ezután én a fejemet nem emelhettem fel másnap reggelig, tehát nem értem hogy lehet 6 óra múltán felkelni, de mindegy. Amikor kiment az érzéstelenitő kb 1 óra múlva, azt a fájdalmat senkinek sem kivánom. Közben jöttek nyomkodták a hasam stb. Hát azt sem kivánom senkinek .Közben behozták a babát szopi kisérlet stb, otthagyták picit aztán alvás. Másnap reggel már fel kelett kelni zuhanyozni, nem volt kellemes de semmit sem vártam annál jobban hogy zuhanyozhassak. Nagyon fájt de sikerült. És minnél többet mozogsz és csinálod a dolgod napról napra könnyebb és fájdalommentesebb. A sebem szépen gyógyult, kb 10 cm vágás és nagyon lent van még bugyiból sem látszik ki.
2009. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Nekem ugyan nem programozott császárom volt (hanem "hirtelen") , de sógornőmnek igen és kb így nézett ki: előre megmondták ügye, hogy x napon 9-kor műtét. Előtte már nem szabadott enni, picit leborotválták a szörke felső részét, majd jött egy műtős, aki betolta a műtőbe, kapott egy spinális érzéstelenítőt. Ehhez teljesen össze kellett gömbölyödni mozdulatlanul, ez picit kellemetlen lehet. A szúrásból semmit nem érzni, kb mint egy bogárcsípés. Aztán a műtőben csípkedik a lábadat és kérdezik, hogy érzed-e. Ezeket pszichésen is lehet érezni, de a trükkös nővérkét így is le tudják ellenőrizni. .

A fejednél lepedő lesz, nem látod a műtétet és az ég egy adta világon semmit nem érzel majd. Kicsit olyan, mintha a pólódat cibálná valaki odalent.

Kórháza válogatja, hogy mikor kapod meg a babót, de miután kiemelték mindenképp megmutatják, odateszik az arcodhoz.

Szépen összevarrnak, aztán örző és remélhetőleg pár órán belül hozzák szopizni a babát. Ne ijedj meg, ha nem sikerül rögtön, majd menni fog, a lényeg, hogy ne add fel és kérj segítséget!!!

Kapni fogsz oxitocint, hogy a méhed összehúzódjon, ez egy picit fájdalmas miután az érzéstelenítő kimegy a gerincből. A szoptatás maga oxitocin termelést vált ki, így ha igazán megszívja a baba a cicid, akkor az fájhat a méhednél, ne ijedj meg tőle.


Mindig benne van a pakliban, hogy belebotlasz egy-egy sült bolondba, aki kiakad már eleve a "programozott császár" fogalmán (ez a z itteni pontozgatásből is látszik), de ne törödj velük, nyilván nem véletlen műtenek és nem vagy olyan önző, hogy a term. szülés élménye miatt kockáztasd a babád életét egészségét.


Sok sikert! :)

2009. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, az lemaradt, hoyg nagyon fontos, minél előbb kellj fel és mozogj!

A heg 2 majd 2 év lávlatában szinte semmi, egy aprócska csik a bikinivonalnál

2009. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!