Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy működik Magyarországon a...

Hogy működik Magyarországon a gátvédelemmel szülés?

Figyelt kérdés
Konkrétan Szegeden érdekelne. még csak tervezzük a kistesót, de azt már tudom, hogy nem akarok még egy gátmetszést! ilyenkor kell előre szülésznőt és orvost fogadni? meg kell velük beszélni? és mennyi az esélye annak, hogy mégis repedek? tapasztalt anyukák, írjatok! köszi!

2013. okt. 13. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek joga van gátvédelemmel szülni, de mivel sok szülésznő és orvos nem pártolja a dolgot, így nyilván fogadni kell olyat, aki tényleg mindent elkövet. De ez sem elég, egész terhesség alatt érdemes masszírozni, mert ha nem teszel semmit hiába várod el, hogy szülésnél elkerüljék, nem sok esély van rá. Nem hallottam túl sok sikeres gátvédelemről, de érdemes megpróbálni. Szerintem tegyél fel egy konkrét kérdést a szedegi dokikkal kapcsolatban, mert erre nem biztos, hogy az illetékesek rákattintanak.
2013. okt. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi, mindjárt megfogalmazok egy másikat. azt tudom, hogy az intim torna is nagyon fontos, meg lehet venni mindenféle masszázsolajat, ami konkrétan erre van kitalálva.

nyugaton már nem sok helyen van gátmetszés, csak a magyarok vannak lemaradva, sajnos. és hát gondolom fájdalom szempontjából se mindegy. nekem konkrétan jobban fájt az összevarrás, mint maga a szülés, a gyógyulásról nem is beszélve...

2013. okt. 13. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En mindketszer gatvedelemmel szultem, Pesten. Volt fogadott szulesznom es dokim is, tudtam hogy gatvedelem es homeopathia partikak. mindkettonel intim tornaztam es a 36. hettol gmassziroztam. Az elsonel picit repedtem (kb 2 oltes volt), pedig majd 4 kilos lett a fiam. A lanyom nem volt 3 kilo, ott tokeletesen sikerult, este 9kor szultem, a reggel 9es tusolasnal mar semmit nem ereztem. Nagyon kiraly dolog, csak ajanlani tudom! :)
2013. okt. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
na még egy kérdés: hogy lehet megállni, amikor jön a tolófájás, hogy ne nyomj, mint az állat? első szülésből kiindulva, nehezen tudom elhinni.
2013. okt. 13. 22:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia

hát nagyon nehezen, nekem mondta a szülésznő amikor jöttek a tolófájások, még nem volt ott az orvos hogy nyomjak nyugodtan, nem kell vissza tartani.

Igaz hogy az még nem rendes tolófájás, még nem tűnt el a méhszájam, de már éreztem hogy nyomnom kell.

2013. okt. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Julie S ***** válasza:
74%

Én ugyan Budapesten szültem nemrég, de szintén gátvédelemmel (első szülésem). Fogadott orvosom és szülésznőm volt. Részben pont ezért, hogy jó előre megbeszélhessem velük, hogy semmiképp se vágjanak. Fel sem merült szülés közben, hogy szükséges lenne. Utána azt nézegették, hogy varrjanak-e vagy ne... sajnos végül pár öltést kaptam. De a többiekhez képest én vígan elvoltam már másnap.

És szinte semmit nem készültem előre a szülésre, se gátmasszázs, se semmi, de kicsit előbb is szültem, mint amit vártunk. Végül is azért elég edzett voltam, hasizom szempontjából is, meg intim részen is. Nem is jött rosszul. :)


A tolófájásoknál én már nem sok kedvet éreztem se a nyomáshoz, se az ébrenléthez. Egy végigrohangászott nap után hajnalban már semmi kedvem nem volt semmihez. Engem inkább biztatni kellett, hogy nyomjak. Utólag úgy érzem, hogy kicsit siettetek is, de valószínűleg csak én voltam lelassulva a fáradtságtól és a kialvatlanságtól.

2013. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! remélem én is így szülhetek majd, ha jön a kistestvér :)
2013. okt. 14. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!