Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen juttatások járnak a...

Milyen juttatások járnak a szülés után nekem Magyarországon?

Figyelt kérdés

2011 óta nem dolgozom, mert Németországba költöztünk. Ott sem dolgoztam. Most jön a bébi. Németo-ban járok terhesgondozásra és ott is fogok szülni.

A szülés után kb.1 hónappal költözünk haza. Magyaro-on milyen pénzben juttatásokra vagyok jogosult? Fizetem magamnak a Tb-t 2012 óta ami 6350 ft, előtte 9 hónap munkanélkülin voltam.

Valaki azt mondja, hogy járni fog itthon a Gyes is meg a Családi is, ha elmegyek itthon 4x terhesgondozásra a terhesség alatt. És ha nem megyek el, akkor nem jár majd semmi? És mi van a gyed-del?


2013. jan. 26. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyed nem jár mert nincs élő munkaviszonyod.

Gyes és családi együtt 38.000Ft ez jár neked mivel fizeted a TB-det.

4.terhes gondozási pecsét az az egyszeri anyasági segélyhez kell.

2013. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az elötem szoloval.
2013. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi,akkor jól gondoltam,hogy a Gyed nem fog járni.

Értem,nagyon köszi a választ! :-)

2013. jan. 26. 16:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha a gyerek apukájának lesz munkája itthon akkor 10. ezer adókedvezmény is jár minden hónapban.
2013. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az apuka dolgzik persze,Már most le kellett adni a magzat után járó igénylét.:-)

Németországban is dolgzik meg itthon is az Audinál.Kiküldetésben vagyunk.Élettársak vagyunk,nem vagyunk házasok.

Nagyon köszi a válaszod!

2013. jan. 26. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!