Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Dél-Pesti Jahn Ferenc...

A Dél-Pesti Jahn Ferenc szülészetéről szeretnék friss infókat. Főleg a gyerekágyas rész működése érdekel. Éjszakára valóban nem lehet velem a baba? Tápszereznek? Vizsgálatoknál/fürdetésnél jelen lehet-e a szülő? Minden egyéb tapasztalat is jöhet!

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 23:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Én csak "egyéb" tapasztalatot tudok írni, végül nem ott szültem. Amikor terhes lettem, bementem a kórházba, a szülészeten egy rendkívül ellenséges nő fogadott (valami főnővérféle), mondtam hogy Üllői vagyok, szeretnék terhesgondozásra járni, erre elhajtott a fenébe, hogy ott nekem semmi keresnivalóm, menjek máshová. Mondtam hogy Üllő a Dél Pestihez tartozik (úgy irányítottak oda máshonnan), ordítva mondta hogy márpedig én nem oda tartozok, talán Dabasra, menjek el Dabasra. Azt sem tudom hogy hol van Dabas. A végén már sírtam (egyébként a férjem is ott volt, köpni-nyelni nem tudott a nő viselkedése láttán), és mondtam neki hogy keresek másik kórházat, csak ne ordítozzon velem. Ajánlották az Uzsokit ismerősök, ég és föld a különbség. Rögtön elvállalt egy orvos, modern a kórház, soha senki nem volt velem bunkó (mellesleg az a nő ott mellettem leordította egy roma csaj fejét is aki frissen szült), soha többet nem megyek abba a kórházba. Azóta a második babámat várom és minden alkalommal utazok az Uzsokiba. Sajnálom hogy nem hívattam a "hölgy" főnökét hogy kapjon egy kis illemórát. Főleg hogy nem is volt igaza, a Dél Pestihez tartozunk, kötelesek lettek volna megvizsgálni. Ja és voltak ott más ápolónők, csecsemősök, senki sem kelt a védelmemre, gondolom félnek a hárpiától. És ezzel kezdődött az első terhességem, egy életre nem felejtem el :(
2013. okt. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Tavaly decemberben szültem ott fogadott orvossal, mert nem oda tartozom. Voltunk szülőszoba látogatáson, mindenki odaköszönt, mosolygott, nagyon kedves volt. A szülészet szép felújított: különböző színű, modern szobákkal, minden segédeszközzel a vajúdáshoz. Szülésznőm nem volt, állítólag ők sorsolják maguknak, hogy kié a következő kismama. Végül császárral szültem, így megismertem a műtős személyzetet is, ők is nagyon aranyosak, főleg az altató orvos volt különösen kedves. A gyerekágyas részen ötágyasban feküdtem, szerencsére jó szobatársakkal. A szobánkhoz külön fürdő tartozott, minden nap takarították. egyedül az nem tetszett, hogy mivel középső ágyon feküdtem, alig volt hely a cuccaimnak, picike volt a szekrényem.. Ha a szobatársaid beleegyeznek, akkor ott lehet a baba, de reggel fél nyolctól, este fél tizenegyig eléggé elfáradtunk, így mindenki örült a pár órás pihinek. Főleg azért, mert nem indult be rögtön egyikünk teje sem, és egész nap sírtak a babák, így nem tudtunk aludni. a tápszerezést nem erőltetik, sőt! a cukros víz kint van minden szobában, rajtad múlik, hogy adsz-e belőle. Minden reggel vizsgálják a babákat a szopik után, ott nem lehetsz jelen, és a fürdetésnél sem. Bár lehet, hogy tesznek kivételt, ha kéred, viszont minden reggel tájékoztatnak az eredményekről. Mielőtt kiengednek, kötelező beszélned a gyerekorvossal, mindent elmond, ami a záróban is benne lesz. Minket is minden nap vizsgáltak. A csecsemősök kicsit nehézkesek, de ha elég erőszakos vagy, segítenek. A babának csak hazautazós ruha kell, ott angol pólyában vannak. Előre le kell adni 10-15 pelust, nálad kell lenni a többinek, popsikrémmel és törlőkendővel. Megtanítanak pelenkázni és köldökcsonkot ápolni is. Hirtelen ennyi, ha még kérdésed lenne, írj!
2013. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!