Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sote I-ben mostanában szült...

Sote I-ben mostanában szült kismamik! Mit kell vagy érdemes magammal vinnem a szülésre, szülés utánra a kórházba, a babámnak stb? Milyenek a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

És kérhetik a friss hitelesített házassági anyakönyvi kivonatot ha idén júl.1-től változott a trv. és elvileg ezt már nem kell kikérni, el kellene, hogy fogadják az eredetit?

Tanácstalan vagyok, mindenki mást mond...


2009. nov. 12. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
A házassági anyakönyvi kivonatról nem tudok,hívd fel a kórháza betegfelvételi osztályát,ott biztosan tudják.Én vittem magamnak betétet,hálóinget,mert azt nem adnak.A babónak vittem pici badyt,pelenkát,popsitörlőt.Vigyél szénsavmentes vizet,mert sokat kell inni és valami rágcsálnivalót.
2009. nov. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy éve szültem.

Azért leírom én mit vittem.

Magamnak:

- személyes iratok

- 2 db hálóing

- köntös

- szoptató ks melltartó

- tisztálkodási felszerelés

- papucs a kórterembe és 1 papucs a tusba

- zokni (fázott a lbam)

- eldobható bugyi (piacon vettem 5 db-ot)

- kés, villa, kanál, konyharuha

- nagy méretű betét, éjszakai vastag is lehet

- mellszívó készülék (kézi)

- nagyon puha WC-papír

- zsebkendő

- telefon 3 töltő

- kamera

- innivaló (víz)


Babának:

- vittem textilpelust (2db-ot)

- pelenkát (de ott adtak), azért nem árt ha van nálad)

- hosszúujjú bodyt (3db-ot)

- kis sapit

- cumisüveget

- popsitörlő

- popsikrém, de ezeket ott adtak


Más most nem jut eszembe, de nem kell kétségbe esni, ha valami nincs, akkor kérjél, vagy hozass be majd a kórházba.

Nekem első nap, pl adtak mellszívót, utána behozattam az enyémet a párommal.


Minden jót!

2009. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

+ törölköző lemaradt!!! 4 db-ot raktam be!

Engem császároztak és a jód nem jött ki belőle.

2009. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit én hallottam,hogy változott(bnőm. 4 hónapja szült ott én 13 hónapja)lázmérőt kell vinni magaddal mert állítólag csak 2 db van az egész gyerekágyon:S

Pelenkát már akkor sem adtak.Az esti fürdetés után adják rá azt a napi 1 db-ot.

Amit viszont én nem tudtam(mert ott nem mondanak semmit,iszonyú bunkók a csecsemősök)egész nap mehetsz teáért.Én azt hittem,hogy csak a reggelihez adják azt az egy bögre tejet vagy teát attól függ mit kérsz és az utolsó napon a szobatársnőm egész nap hozta a jó meleg teát.

2009. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ÉN A SOTEI ről csak jót tudok mondani én győrből mentem oda mert gond volt az egyik babánkal én olyan ellátásban még nem részesűltem mint ott. akik szűltek azok sem panaszkodtak és a nővérek hihetelen kedvességgel bántak mindenkivel.iIgaz én az osztályon voltam fent de annyian voltak a szülőszobán és a szülészeten hogy oda is hoztak fel már megszűlt kismamákat és le a kalappal elöttük mindegyiokhez fejöttek és elmondták hogy van a babájuk nyugodjanak meg és miánts volt hely már mehetett is le.Ti PESTIEK NAGYON KÜLÖNLEGESEK VAGYTOK ITT CSAK 1 KÓRHÁZ VAN ÉS NINCS VÁLASZTÁSOD HOVA MÉSZ. DE SZERINTEM MINDENT VIGYÉL MAGADDAL AMIRE SZÜKSÉGED LEHET ÉS AMI A BABÁNAK KELL. ÖLTÖZÉKRE NEKI VIGYÉL 3 GARNITÚRÁT MERT MINDEN FŰRDÉS UTÁN A TIEDET ADJÁK RÁ. SZAL KOMBIDRESSZ, RUGDALOZÓ VAGYANGOL PÓJA, PELUS TÖMÉRDEK MERT AZT NAPKÖZBEN SEM KAPSZ, POPSIKRÉM POSI TÖRLŐ, JÓ HA VBISZEL EGY KIS TAKARÓT NEKI JA TEXTIL PELENKÁT IS VIGYÉL EGY 4 DB KELLENI GOG HA SZOPTATSZ ,JÓ ÖTLET MÁR VINNI BE A MELLBIMBÓVÉDŐ KRÉMET AKKOR NEM KELL SEMMIT SEM SZENVEDNED.MAGADNAK SO SOK BETÉT NAGYOT VEGYÉL MEG ALSÓK TÖRÖLKÖZŐK HÁLÓING SZOPTATÓS. SZERINTEM EWZEKE A LÉNYEGESEK. SOK FOLYADÉK ROSTOS ATTÓL LESZ TEJ. SOK SIKERT ÉS LÉGY ÜGYES DRUKKOLOK NEKTEK SZIA!MAJD ÍRD MEG MILYEN VOLT A KÓRHÁZI BÁNÁSMÓD.
2009. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.Már egy pár kérdésben kitárgyaltuk,hogy milyenek a csecsemősök.Sajnos.Fent az emeletem valóban nagyon kedvesek,és az orvosok és szülésznők előtt is le a kalappal.A gond csak a csecsemősökkel van.Én majdnem nem is tudtam szoptatni,miattuk.Ja és ezeket érdemes elolvasnod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Nem rosszból írom én és nem is Pesti vagyok,csak ahhoz a kórházba tartozunk.Azért írom,hogy ne érjen váratlanul a dolog.

2009. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az elöttid vagyok aki nem pesti hanem győri.igen sajnos a nővérek a legfeszűltebbek me4rt minden az ő dolguk. és alig vannak és nagyon figyelni kell arra amit csinálnak.finoman okosa beszéddel tuttukra lehet ám adni hogy te vagy az akivel foglalkozniuk kell és köteles tájékoztatni mindenről.nekem az első babámnál volt egy nővér a hideg kirázott mikor má megláttam egyik nap történt hogy épp én bugyit kerestem a táskámba és míg lent kotorásztam jött be se köszöünés e semmi és szó nélkűl vitte is a gyermekemet.én meg feláltam és köszöntem hogy jóreggelt erre kénytelen volt visszafordúlni de már mewnt is volna tovább, én meg megkérdeztem hogy hova viszi a gyerekemet,,? és tök bunkón mondja el kell vinnie egy kicsit mindjárt hozza vissza, na nekem több nem is kelett.. hova és mért hát az olytás miatt. mondja. és erről nekem nem kéne tudnom? kérdeztemugyis mondta volna ha visszahoztam volna mondja, és megmondtam neki hogy nem nem ön bejön és elmondja hogy meg kell kapnia az oltást elvinné ekkor felteheti a kérdést hogy elmennék e vele mert elvileg jogod van hozzá. a nővér csak lesett de érdekes én fogtam mikor megkapta azt a fránya bökit. szóval ne hadjátok magatokat csak azt tudják lekezelni aki fél szólni.
2009. nov. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, sok jó ötletet kaptam!

A csecsemősökről én is hallottam jót is rosszat is, de úgy tudom kevesen vannak, túl vannak terhelve. Mindegy van "beszélőkém" majd én sem hagyom magam:-)


Házassági anyakönyvi kivonatról van valakinek infója, hogy mostanában akkor kérik-e vagy sem?

2009. nov. 15. 11:15
 9/9 anonim ***** válasza:
igen kérik de lehet maga az okmányt nem csak megkérdik az időpontját azért legyen ott nekem is ott volt de hogy miket vettek ki a papirhalomból azt nem figyeltem azzal voltam elfoglalva hogy kéne eljutni a szülészvizsgáló székre.-)
2009. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!