Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Angliában élő kismama vagyok...

Angliában élő kismama vagyok és a tapasztalataitok érdekelnének az itteni szülésekkel kapcsolatban. Szült e valaki közületek a Hope Hospital-ban, Manchesterben? Hogyan zajlott a szülés?

Figyelt kérdés
Első babánkat várom és bár sok Angliában élő anyuka szüléséről olvastam itt a fórumon, nem találkoztam a HOPE-ban szülőkkel. Szeretnék felkészülni amennyire lehet, ezért kérem a segítségeteket. Mire számíthatok? Minden választ köszönök!
2010. okt. 17. 14:11
 1/5 Nikcsi ***** válasza:

Szia!


Hat en nem manchester-i vagyok, de talan nincs komoly elteres.

En a QEII-ba szultem Welwyn Garden City-ben 2x is nemreg.

Konkretan mire vagy kivancsi?

2010. okt. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:-) Mondhatom azt, hogy mindenre? :-D Az az igazság, hogy mint első szülő sokat olvasok a tapasztalatokról, de igazán csak akkor tapasztalom az igazi történéseket, amikor magam is átélem. Szeretnék mindenre felkészülni. Eléggé fontos számomra az intimitás így kicsit az a része foglalkoztat a szülésnek ami nem egyértelmű, amiről a nők nem mindig mesélnek még nőknek sem, pedig az is része a szülésnek is. Pl. még mindig nehezemre esik meztelenkedni egy doki előtt is...szülésnél pedig egyenesen rengeteg női szemmel kellemetlen helyzetbe kerülsz és valahogy félek, hogy nem tudok felkészülni mindenre, váratlan helyzetben meg leblokkolok! Apás szülést tervezünk, nem azért, mert a férjem ragaszkodik hozzá, hanem azért, mert tudja, hogy ezzel is sokat segít nekem, ha bent lesz, de tartok attól is, hogy nyomot hagy benne majd az, ha olyan kiszolgáltatott, elgyengült állapotban lát. Szóval inkább az érzelmi átélése, a váratlan és kínos helyzetek lereagálása és feldolgozására keresek tapasztalt anyukákat, akik tudnak mesélni és segíteni.
2010. okt. 17. 15:19
 3/5 Nikcsi ***** válasza:

Szia!


Hat ha Manchesterben is ugy van ahogy nalunk, akkor az orvos miatt nem kell aggodnod. Nekem mindket alkalommal csak szuleszno volt, orvos nem is kellett. Elso szulesemnel varrt orvos, masodiknal mar csak a szuleszno mert csak egy oltes kellett.

Nagyon intim korulmenyek kozott szultem, kulon szuloszoba furdoszobaval, parom vegig mellettem lehetett. A szuleszno az elejen csak 20 percenkent jott megnezni, egyebkent magunk voltunk. Szules utan is a baba maradt mellettem, 1 percre se vittek el. Ahogy osszevarrtak magunkra is hagytak minket, csak neha ramneztek. Szules utan rogton a melledre rakjak a babat, erre nagyon ugyelnek.

A meztelenseget meg rogton elfelejted ha ott leszel, hidd el nem az lesz az elso aggodalmad, en nem vagyok szegyenlos ilyen teren, de ilyen alkalommal nem is kell. Ok a munkajukat vegzik, nem fognak azzal foglalkozni hogy te ott fekszel kiteritve, de ismetlem hidd el, te sem. :)

Parod vegig melletted lehet, nem kell a fejednel allnia, ha birja akar vegig is nezheti, elvaghatja a koldokzsinort. Vihetsz be zenet is magaddal, az en szobamban volt cd-lejatszo is. Nalunk kerhettel medences szobat is ha szabad volt, volt labda is stb.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, most igy visszaolvasva egy kicsit zavaros. Kerdezz batran ha kihagytam vmit! :)

2010. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nikcsi ***** válasza:

Ja, kinos helyzetek. :) Beontest itt nem adnak, szoval barmi lehet. Ha ez megnyugtat en nem kerultem kinos szituacioba emiatt, szerintem te sem fogsz. Mikor elkezdtem vajudni otthon, vagy 4x el kellett mennem wc-re, igy teljesen kitisztultam. Pisilni lehet hogy fogsz, de ez abszolult senkit nem erdekel ott hidd el. Engem katetereztek az elsonel, mert tele voltam es akadalyozott a nyomasban, viszont mar nem kellhettem fel pisilni. Masodiknal azert mert epiduralt kaptam.

Mi lehet meg? Ja, ha gas and air-t hasznalsz akkor azzal csinjan, mert en kicsit tulszivtam magam a masodik szulesemkor (nagyon szerettem :) ) es mikor adtak az epiduralt olyan szinten el voltam kabulva hogy azt se tudtam hol vagyok. Ha attol felnel hogy kiabalni fogsz, vagy ilyesmi, ahhoz is hozza vannak szokva, de szerintem nem fogsz, ugy veszem ki a soraidbol hogy eleg visszafogott vagy.

Fajdalomcsillapitasrol annyit, hogy nem tudom hogy tervezed, de kerhetsz a mar emlitett gas and air-t, morfin injekciot (elsonel kaptam, hatasos par orat viszont nagyon almosit), epiduralt.

2010. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:-) Nagyon szépen köszönöm!!! Azt hiszem sikerült megnyugtatnod és teljes mértékben elégedett vagyok a kapott válaszaiddal! :-) Még1x köszönöm!Remélem én is ilyen pozitív véleménnyel leszek a szülésemről, ha már túl is vagyok rajta :-D
2010. okt. 18. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!