Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült közületek valaki a Jahn...

Szült közületek valaki a Jahn Ferenc Kórházban, az alapítványi szobában? Mit kell róla tudni? Van hely általában? Köszi.39hkm

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is pont most vagyok a 39. héten és én is oda szeretnék kerülni.

Azt hiszem,4 db van belőle,de állandó a telítettség,nagyon nagy mázli kell,hogy legyen szabad hely!

Most kedden pont telerakták mindet,amikor bent voltam vizsgálaton,mert rákérdeztem.

Nekem a szülésznőm megkérdezte,hogy mikor szeretnék szülni,lehet ideális lenne ahhoz igazítani,hogy legyen üres szoba.....


Egyébként én voltam szülőszoba látogatáson,és gyerekágyas részlegre is bemehettünk,így láttam egyágyast is.

Szuperül néz ki:kicsempézett saját fürdőszoba,elvileg saját hűtő,relax szék,szépen ki van festve,képek a falon.Iszonyat kulturált-és 3 nap csak 20ezer ft!!!!!

2013. okt. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! A KIKA szülőszobára gondolsz, vagy aza alapítványi szobára a gyermekágyas részlegen?
2013. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor lehet találkozunk:)Nem tudom melyik az a KIKA szoba,mi a külömbség? Igazából azért szeretném, mert 1részt egyedül szeretnék lenni a babával, másrészt meg oda apa is bejöhet 2-6 ig azt hiszem. Még azt is hallottam, h a végén adják a sárga csekket és annyit fizetsz be amennyit jónak látsz, de ha 20 ezer is az ára az se baj, ennyit megér. De viszont se fogadott orvosom, se szülésznőm,szerintetek ez számít vmit?
2013. okt. 24. 11:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A KIKA szoba az szülőszoba-az teljesen más!Van még azon kívül az Ikea szoba is,meg jó pár sima vajúdó!szülőszoba is,azokban semmi extra.

Az alapítványi szobák mások,egy emelettel lejjebb vannak,a gyermekágyas részlegen,ahol azt a 3 napot kell eltölteni szülés után.


Már nem úgy megy,mint anno,hogy odaadják a csekket,és majd befizeted vmikor-mert abból sosem lett utána semmi,a nők csak leléptek,de persze utólag nem fizettek.

Ezért most a 3 bent töltött nap alatt kell pl Apának befizetnie a csekket,amit vissza kell hoznia bemutatni (addig nem is engednek haza,amíg nincs bemutatva a csekk).

És már fix 20 ezer Ft.


Talán könnyebb bejutni,ha saját szülésznőd vagy dokid van...De persze ha nincs üresen,akkor tök mindegy úgyis.

2013. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Max tényleg akkor előnyösebb a saját fogadott doki/szülésznő-ha pl. egyszerre szülnénk,és pont Te is az én szülésznőmnél szülnél,mert akkor Ő ügyel,akkor nyilván engem rakna be az egyágyasba.....


Ja,és igen,oda bemehet az Apuka-nekem is főleg ezért szimpibb megoldás:)

2013. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát reméljük, hogy lesz hely:)
2013. okt. 24. 13:54
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! kettes vagyok! Azért kérdeztem vissza, mert azt írtad "szülni"! De a négyes válaszoló jól leírta! Tavaly decemberben voltunk a szülőszoba látogatáson és a szülésznő azt mondta, hogy amíg van üres szülőszoba, választhatsz, de szinte a KIKA szobára csap le mindenki először. Az alapítványi szobákról akkor is azt mondták, hogy nagy mázli kell ahhoz, hogy bejuss, előre nem lehet sajnos foglalni. Első gyermekes anyukáknak nem is nagyon ajánlották(sokat tanulhatunk a többiektől). Ez így is volt, mivel nem volt hely:) Igaz, hogy apa az alapítványiba bemehetett, de a nővérek valahogy nem nagyon örültek neki. Nem értettem miért, pedig így volt "meghirdetve". Az anyagi része, ezek szerint nem változott, és abban is egyetértek az előttem szólókkal, hogy egy fogadott orvos vagy szülésznő jobb eséllyel juttathat be oda. így csak a szerencsében bízhatsz! De azért drukkolok neked! Sok szerencsét kívánok!
2013. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meglátjuk mi lesz, igen most már tudom mi a különbség a kettő között:)
2013. okt. 24. 22:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Felhívom a figyelmet, hogy az alapítványi szobában sem engedik, hogy rögtön szülés után veled legyen a baba. Ha mindenki lelépett, fogadott szülésznő, apuka... akkor hopp, jön a csecsemős, hogy viszi a gyereket. És vagy harcolsz, vagy egy éjszakát nélküled végigüvölt szegény kis csöppség. Nekem az volt a kamu duma, hogy HA lenne nálam légzésfigyelő, akkor velem maradhatna. Tehát ha van légzésfigyelőtök, akkor vigyétek magatokkal. Én a 15 óra vajúdás után még másnap reggel hatig nem aludtam, mert nem adtam oda szegény picit, a csecsemős meg óránkét jött ellenőrizni, hogy alszom-e, otthagyva egyedül a másik 9-et, akik aznap születtek, akinek az anyukája rá bízta a felügyeletüket. Én vállaltam az enyémért a felelősséget, de neki mindenképpen azt kellet 20 percig vesézgetnie, hogy milyen felelőtlen vagyok. Ehhez képest, pár nappal később ők voltak, akik majdnem megölték a babám, mert betápszerezték, aztán nem vették észre, hogy hanyatt fekve visszabukta az egészet. Két percig nem lélegzett, mire a csecsemősnővérnek leesett, hogy mi a szitu. Én meg az ablakból végignéztem az egészet, ahogy viszik leszívni. Lógott, mint egy rongybaba, tiszta lilán. No comment...
2013. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Múlthéten még aznap gyorsan meg is szültem:)


Először 5ágyasba kerültem,mert pont egy előttem szülő nő ment az utolsó szabad szobába,viszont másnap felszabadult egy,így átkerülhettem oda.

De mindezt persze a fogadott szülésznőm intézte.


Én,amit szülőszoba látogatáson láttam egyágyas,az jobb volt,mint amibe én kerültem mondjuk.Ott volt pl. relax fotel,az én szobámban meg csak egy rozzant műanyag szék (ilyenkor áldásos a kényelmesebb ülő alkalmatosság,mert a gátsebem és az aranyerem miatt konkrétan sehogy nem tudtam elhelyezkedni,és teljesen kicsavarodva kellett indig szopiztatnom).


Mindenesetre minden pénzt megért az a nyugalom,ami ott volt,mert ugye volt viszonyítási alapom,egy éjszakát és a délelőttöt töltöttem az 5 ágyasban.


Megjegyzem,hozzám pofátlanul jöttek be a látogatók,volt,hogy 4en voltak:S Persze nem én akartam,nekem Apuka elég lett volna,dehát a közeli rokonoknak nem lehetett megálljt parancsolni......


Egyébként az egész 3 nap alatt kb. egy bunkó nővérrel találkoztam,rajta kívül mindenki nagyon segítőkész és aranyos volt!!!!

2013. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!