Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Termeszetes uton szult holgyek...

Termeszetes uton szult holgyek! Lenne egy kerdesem hozzatok. Hogy kell erolkodni szules kozben a tolasnal?

Figyelt kérdés
Ugy ertem hogy megis honnan kell tolni? Olyan mint mikor sulyt emelsz peldaul es ugy a nyak befeszul es szinte nyaktol erolkodsz, vagy inkabb lejjebb kell vinni a tolas erolkodeset mellkas ala es inkabb igy hasbol kell erolkodni? Vagy az egesz felso testet eroltetni kelle gyszerre? NEm lehet igy agyverzest kapni? Es a sziv hogy ver ilyenkor? Maximalis pulzuson?

2013. okt. 29. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Egyáltalán nem kell erőlködni, ez a titka.

Én ösztönből jól csináltam, még meg is dicsért a szülésznő, pedig nem jártam semmiféle felkészítőre.

A lényeg, hogy tolás közben a szemed csukd be, hogy az erek ne pattanjanak meg és pontosan úgy nyomj, mintha baromi nagy székrekedésed volna.

Csakis lentre koncentráld a nyomást, ne nyakból, ne hasból préselj.

2013. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Nekem nem volt tolòfájásom, igy azt mondta a doki, h "kakiljam le a kezét". :) Mint ahogy az első is irta, mintha székrekedésed lenne! A szemed legyen csukva!
2013. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Miért nem hasznos a válaszunk???

Mégis mit vársz kérdező, mit írjunk???

2013. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Szem-száj becsuk, levegő benntart,fej felsőtest előre dönt, meg kell kapaszkodni térd alatt a lábakban, azokat húzni felfelé, és úgy nyomni, mintha pisilnél-kakilnál. Hasprés, és lefelé nyom. Vagy próbáltál már tampont lejjebb nyomni, mert eltűnt a vezetőszál?

Gőzöm sincs, hogy a pulzus hogy alakul ilyenkor. Gondolom, nem nyugalmi állapothoz hasonló. Az erőlködés miatt kialakulhat agyvérzés, de akár szívritmuszavar,volt már rá példa, de nem egy gyakori esemény.

2013. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
off: nem hinném, hogy itt a kérdező pontoz le, sajnos ez inkább a válaszadók, olvasók szokása. Nem is értem ki foglalkozik a százalékokkal, nem mindegy?:)
2013. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
En mindenkinek a valaszat felpontoztam. A lepontozast nem rajtam kell keresned. Es nagyon koszonom az eddigi valaszaitokat!
2013. okt. 29. 16:55
 7/17 A kérdező kommentje:
En meg csak most vagyok a terhessegem kezdeten, es mar ilyeneken gondolkodom. Csak annyira tartok a szulestol. Biztosan ez is kozrejatszik a terhesseg szules es anyasagtol valo felelmeimben, hogy, edesanyam (es edesapam nelkul is) nelkul nottem fel. Szerintem valahol legbelul azt hiszem magamrol hogy keptelen leszek megcsinalni, egyszeruen eltunok, meghalok benne. Pedig birom a fajdalmakat. Ah remelem hamarosan megszivom magam erovel es remelem a hormonjaim is segitsni fognak hogy a megfelelo hozzaallasom kialakuljon es batran csinaljam vegig pozitiv gondolatokkal.
2013. okt. 29. 17:08
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem azt tanácsolták, h ne nyomjak még pluszban rá. Az a jaj de kakilnom kell érzés, úgyis elnyomhatatlan volt, és így volt ideje a gátamnak tágulni, hogy ne sérüljek. Tehát nem tudatosan izomból nyomtam, hanem csak a méhem dolgozott.

A szívem így is maximumon vert mindannyiszor. :)

2013. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam szülésfelkészítőre, ahol a helyes légzéstechnikát próbálták a fejünkbe verni. Nekem szüléskor egyébként nagyon sokat jelentett a helyes légvétel. Szóval veszel egy nagy levegőt, amikor jön a tolófájás, becsukod a szemed és a szád és a levegőt letolod a babáig. Valahogy úgy képzeld el, hogy először a mellkasodban van a levegő, majd lemegy a hasüregig. Azt sokat gyakoroltam terhesség alatt nyomás nélkül. Hasznos volt. Ne izgulj, nem mindenkinek szörnyű a szülés. Nekem pl fantasztikus volt és könnyű, pedig az első gyerek. Könnyű szülést! :)
2013. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat, en is valahogy osztonosen ugy kepzeltem hogyha erolkodve kell is nyomni azt valahogy majd lentre kell osszpontositani. Igen ez a szulesfelkeszito jo otlet! :) Nezelodok is majd kicsit ebben a temaban! :)
2013. okt. 29. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!