Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fénykép vs videofelvétel...

Fcsenike kérdése:

Fénykép vs videofelvétel szülés esetén? Ki mit gondol, hogy csinálta?

Figyelt kérdés

2013. okt. 30. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
videót semmiképpen nem szerettem volna, és utólag is így gondolom. viszont amint megszületett a fiam és a mellkasomra tették, lefotóztuk, meg utána is amikor már megfürdették, felöltöztették szépen és visszahozták nekem.
2013. okt. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem tesóm készített a végén fényképeket, mármint amikor még nem volt elvágva a köldökzsinór, illetve mikor még mázos volt, rám tették, majd pedig tisztán. Videót arról csinált, hogy milyen jellegzetesen sír, egyik sem sírt úgy :)
2013. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2 hét múlva (vagy előbb) szülök és én is nagy gondolkodóban vagyok. Nem biztos, hogy emlékezni akarok mindenre, ugyan akkor a férjemet ismerve tuti elfelejt majd fényképezni, így a videó jobb megoldásnak tűnik mert azt egyszer elindítja és mehet akár az egész szülés ideje alatt. Férjemnél lesz szerintem mind a kettő, és majd meglátjuk. Mert vajúdás közben talán jobb lenne a videó, mert akkor dumálhatnék, elmondhatnám az érzéseimet stb. De én pl. arra nagyon nem vagyok kíváncsi ahogy a baba kijön oda lent. Egyáltalán nem szeretném megfogni a fejét amikor kidugja, és ha lehetőség lenne rá akkor sem szeretném a köldök zsinórt elvágni (apa egy hős mert ő szeretné elvágni). :D Szóval szülésről inkább képeket szeretnék. HA feltétlenül választani kell akkor fénykép mindenről.
2013. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Én is kb. 2 hét és szülök ha nem előbb. Talán én is inkább a fényképet választom, de talán a video sem rossz. Tényleg tanácstalan vagyok. Az lesz a legjobb, ha visszük mind kettőt.


Köszönöm mindenkinek a válaszát, de még azért írhattok :)

2013. okt. 30. 12:01
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Bocsi, hogy "idepofátlankodok",mert nem vagyok sem kismama, sem gyermekem nincs még. Nővérem nyáron szült, arról tudok egy kicsit mesélni, mert igaz, hogy nem voltunk bent, de hallottunk mindent, mert sajnos nehéz szülése volt..Mondott olyan dolgokat is, szenvedésében/fáradságában, amire nem is emlékezett,amikor utólag beszélgettünk róla, és meséltem neki.(és így sem mindent meséltem el neki) Pl.: "Ő nem képes megszülni a babát; ő már ezt nem bírja; elege van; csináljanak vele már valamit" stb. Nagyon nagy fájdalmai voltak mert a szülés előtt 24 órával már elfolyt a magzatvize, így nem volt egyszerű a történet és nagyon nehezen indult be..szerintem nem lett volna neki jó visszanéznie ha ezt felveszik, főleg úgy, hogy szerencsére sok mindenre nem is emlékszik. Valamint szerintem ha hirtelen komplikáció lépne fel, akkor nem hiszem, hogy kellemes lenne visszanézni a történéseket..ez csak az én véleményem. Én a képekre szavaznék.
2013. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2013. okt. 30. 12:13
 7/16 anonim ***** válasza:
7%
Én egyikre sem szavazok. Szó sem lehetett nálam ezekről a dolgokról. Ami ott zajlik, az egy borzadály! Csak te, meg a esetleg a papa érzitek át ennek az egésznek a "szépségét"-már, ha van neki! Én abszolút ellene vagyok/voltam ennek!
2013. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3 vagyok: Abszolút egyetértek azzal, hogy nem feltétlenül akarnám vissza nézni az egész szülésem. A természet nem véletlenül találta ki, úgy hogy ilyenkor az ember agya kikapcsol és végül csodálatos emléknek tűnik a szülés. Ugyan akkor a videóról ha van, eldönthetem, hogy megakarom e nézni vagy sem, ha egyáltalán nincs videó akkor nincs meg a döntési lehetőségem. A vajúdásra, ahogy itthon szenvedek, ahogy elindulunk kocsival, ahogy beérünk a kórházba viszont videó formájában szeretnék emlékezni mert arról úgy gondolom, hogy fontos számomra. Szeretném ha videó lenne arról is ahogy elsőre felsír a picikém ahogy először a pocakomra teszik. Viszont a férjem nem lesz annyira magánál, hogy kibe kapcsolgassa a megfelelő pillanatban a kamerát, így ha folyamatosan megy akkor biztosan meg lesz minden. Jó lenne ha lenne lehetőség magunkkal vinni egy kamerást/fotóst , de nálunk erre nincs lehetőség csak egy valaki mehet be a szülésre és az is csak hozzátartózó lehet.
2013. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nálunk fotó készült, meg hangfelvétel ez első sírásáról. Videót ha lenne, biztos jó mélyre elraknám. Az érzéseimet egy kis füzetbe írtuk, amíg oda tudtam figyelni
2013. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én azért is gondolkoztam el ezen a kérdésen, mert anyukám 8 éve szülte az öcsémet és apu felvette az egészet. Anyu szerint nagyon jó volt visszanézni, mert sok mindenre nem is emlékezett. Mi is láttuk tesók..érdekes élmény volt, nem hagyott bennünk rossz emléket vagy bármi ilyesmit.
2013. okt. 30. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!