Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a "divat"? Szüléskor és...

Mi a "divat"? Szüléskor és utána mibe vannak a kismamák? Hálóing, pizsi, tréning? Nem tudom mit vegyek. Ja, és mekkora méretben?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Divat nincs:)Örülsz hogy élsz:)Hálóing praktikusabb, én elég nagyot vettem(3 darabot), de ha mosatnában szülsz vigyél meleg köntöst+zoknit.Legalábbis én így csinálnám.
2009. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában a hálóinget javasolják. Ahol én szültem ott nem szóltak a pizsamáért sem. A szoptatás miatt célszerű olyat vinni ami gombos. Zokni, köntös sem árt, főleg akkor ha valamiért elhagyod az osztályt.(büfé, látogatók) Ha télen szülsz akkor az osztályon a babák miatt meleg van, nem feltétlen kellenek vastag hosszú ujjú darabok. Legalább 2-3 hálóinget vagy pizsamát vigyél, az első napokban naponta 1-2 darabot kell cserélni.
2009. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 db pizsamát vittem. Én nem szeretem a hálóinget. de nem szóltak, hogy mibe vagyok. volt olyan, hogy póló és pizsamanadrágba voltam. Köntös is kell!
2009. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Melegítőalsót és bő pólót vittem nappalra, éjszakára pizsit. Én nem szeretem a hálóinget, mert folyton úgy érzem kivan a bugyim:-) Kényelmesebbbvolt ez az összeállítás.

+ a büfé a kórház másik végében volt és levegőzni is csak hosszú séta után tudtam. Engem zavar a köntösösdi, hiszen nem beteg vagyok. Abba menjm, ami neked kényelmes szerintem. Nincs divat :-)

2009. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a Bajcsyban szültem, ott hálóinget adnak szüléshez is, utána is. Vittem ugyan, de végül az ottanit használtam, a nővérek tanácsára, hiszen sajnos nagyon hamar beszennyeződik.


Ezen kívül kellett még zokni, papucs, meg köntös, de köntösből szerintem elég a vékonyabb is, mert iszonyat meleg van az osztályon. Tréninget én is vittem, de rájöttem, hogy szülés után nem kellemes az olyan ruha, amit nehéz felvenni. Én ülni sem tudtam a gátam miatt. (Eleinte sajog, utána meg szúr, bár hálistennek azért hamar gyógyul.) Ráadásul szoptatáshoz is jobb egy laza hálóing, mint egy tréning.


Én bugyit eldobósat vittem, (gyógyszertárban kapható) legalább azt ne kelljen utána mosni.


Egyáltalán nem kell aggódni a "divat" miatt, ott nem ez a fontos. Senki nem téged néz, hanem a porontyodat! :)

2009. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ami neked kényelmes. Én reggel még szabadidőben voltam meg a férjem egyik pólójában, aztán 10.30-kor volt burokrepesztés, megkérdeztem a szülésznőt, átöltözzek-e hálóingbe. Közölte velem, hogy nekik ez teljesen mindegy, ahogy nekem kényelmes. Így végig Apa pólójában maradtam. :)
2009. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon megjártam. Januárban szültem és egy jó meleg köntöst vittem, plusz hálóingeket. A csecsemős osztályon meg annyira befűtöttek a babák miatt, hogy amikor jöttek a látogatók, majd megpusztultam a köntösömben. Egy szál hálóingben meg mégsem fogadhattam őket. Az utolsó napokban már póló és rövidnadrág volt rajtam.

Szerintem vigyél hálóinget is és valami póló plusz melegítő összeállítást is. Köntösből pedig vékonyat vegyél.

2009. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én az első napon pizsiben, utána már tréning ruhában voltam, és mini ruhával mentem haza. De ahogy neked jobb.
2009. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jaj a méret. bocsi lemaradt. Az én ruha méretem az s, és m set vittem de rám az nagy lett. Így maradt az s.
2009. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 3+1 hálóinget viszek (a +1 azt szülni), mert elég bénák a pizsijeim, illetve viszem még a pamut melegítőnacim, amit nagy pocakkal is kényelmesen hordtam, mert a dereka vastag gumis (nem is gumis, hanem csak anyag, biztos tudjátok milyen) és két pólót. Lehet, hogy a farmeromat haza is fogom küldeni, és inkább abban megyek majd haza. Kocsiban úgyis mindegy mi van alul, szerintem kényelmesebb lesz, mint a farmer. Egyenlőre nincs más nadrágom.

Szerintem ha a csomagodban elfér, vigyél ezt is azt is, aztán majd meglátod, legfeljebb hazaküldöd a felesleget :o)

2009. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!