Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Haránt fekvésben van a babám,...

Haránt fekvésben van a babám, és valószínűleg császár lesz. Hogyan érik így el a babát, ha lent vágják fel a hasamat? Ugye a középen lévő vágás már nem "divat"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy buta kérdés, de még nem szültem és nagyon tudatlan vagyok ezen a téren.


köszi a segítséget


2010. nov. 5. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Már 6 évvel ezelőtt, a kislányom születésekor is a császármetszéskor a szeméremcsont felett vízszíntesen vágtak. 1 évvel később már szinte semmi sem látszott belőle. Szerintem harántfekvés esetén is így járnak el.

Viszont nagyon-nagyon fontos, hogy ha epidurálisan érzéstelenítenek császárkor nehogy emelgesd a fejed utána, mert iszonyatos fejfájás fog kínozni. Ezt saját tapasztalatból tudom.

2010. nov. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy lent vágnak! Úgy emlékszem, hogy a kórteremben, ahol feküdtem az egyik anyukának is lent vágtak, és neki is harántban feküdt a baba.

S igen, ne emeld meg a fejed műtét után! Én alig emeltem, de olyan fejfájásom volt, mint még soha! Rosszabb volt, mint a császár.

2010. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze , hogy lent vágnak:)

A baba nem odafönt van, hanem a méhnyaktól a gyomrodig végig megtalálható:) Lent megnyitják a méhet, és kiemelik a babát:)

ezt nézd meg, és mindent megértesz: (nyugi, nem gáz)

[link]

2010. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A műtét után feküdj amennyit csak lehet,ne járj leszegett fejjel és sok vizet igyál.Én ezt nem tudtam és fejfájásom lett(gyógyszer,infúzió,szenvedés...).
2010. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy ideig nekem is harántfeküdt babám és én is meg voltam ijedve, mert én is olvastam a neten, hogy ilyen esetben a klasszikus metszést végzik el, középen. Mondta a dokim, hogy nyugodjak meg, ugyanúgy lenn vágnak, csak a dokinak nehezebb dolga van. Aztán nekem befordult, de sajnos így is császár lett a vége.
2010. nov. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem medencevégű fekvésben van és nagy baba úgyhogy sajna engem is császároznak, ha csak meg nem történik a csoda és be nem fordul a kisfiam. Igen lenn vágnak én meg néztem egy videót a youtube-on, én az a típus vagyok, hogy szeretem tudni, hogy mi fog történni :) nekem úgy könnyebb. Abban a vidiben úgy volt, hogy amikor felnyitották az anyukát, a doki megnyomta olyan gyomortájékon a mamit és lejjebb csúszott a baba és már kinn is volt, kb 5 perc volt az egész..gondolom maga az, hogy utána téged még ott ellátnak az hosszabb idő. 38hkm
2010. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, de a harántfekvés és a medencevégű fekvés nem ugyanaz.

Haránt=keresztben, medencevégű=hosszában, csak fejjel felfelé.

2010. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Időközben befordult a kicsim, és remélem így is marad. Majd meglátjuk

2010. nov. 19. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!