Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után kinek és miben...

Szülés után kinek és miben változott meg odalent a helyzet? Tágabb-szűkebb lett? Gátmetszésnek van utóhatása?

Figyelt kérdés
Nekekm jóval tágabb lett :-( Volt gátmetszésem is,de szerintem az igazi problémát a kézzel tágítás okozta, mert kinyúlt a "bejárat".
2013. nov. 5. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én az első szülésemnél repedtem-szakadtam mint állat, a szélrózsa minden irányába. a férjem utána azt mondta mindig hogy szűk vagyok, és még fájt is neki, annyira szűkre varrtak. Második szülésemnél nem szakadtam, hanem vágtak, viszont most kézzel is tágítottak. Most azt mondja a férjem hogy nem olyan szűk mint az első után, de nem is tág, pont jó. Remélem tényleg úgy van.
2013. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszer szültem,engem vágtam.Túl szűkre varrtak utána,úgyhogy sokáig fájtak az együttlétek,most úgy gondolom olyan minden,mint régen.Kívül szép lett,nem is látszik semmi,belül a bejáratnál kissé egyenetlen,de az sem engem,sem a férjem nem zavarja.
2013. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ket metszesem volt. Az elso annyira szuk lett,hogy honapokig fajdalmasak voltak az egyuttletek. A masodik utan kifejezetten tag maradtam, de par honap alatt teljesen helyreallt,mondjuk ugy a rugalmassaga segit ilyen helyzetekben.
2013. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tágabb vagyok és vágtak is.engem is tágítottak kézzel :(
2013. nov. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez is-az is egy szülésből. :D

Kívül nem vágtak, nem is szakadtam, belül viszont a méhszájtól végig, egy órán át varrtak. A külső rész picivel tágabb lett, legbelül szűkebb, ott még mindig fáj együttlétnél. :( 4 hónapja szültem.

2013. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha választanom lehetne, akkor a tágabbat választanám inkább, mert ott nem fáj semmi senkinek legalább.Érdekes egyébként, hogy az érzékelés intenzitása sokkal erősebb lett szülés után. Nektek?
2013. nov. 5. 16:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Én repedtem, varrtak, de nem az okozta a sérülést. A doki engedélyen nélkül, teljes tágulásnál vizsgált, és állítólag valami szűzhártyadarabot akart elsímítani. Sikítottam, annyira fájt, közben üvöltöttem, hogy hagyja abba. Szétrepedt a húgyvezetékemnél a szövet, 9 hónappal a szülés után még mindig csak az fáj, minden egyes együttlétnél és néha csak úgy magában is.
2013. nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Uramisten, kedves utolsó válaszoló, ez nagyon brutálisan hangzik!! Nekem a legfájdalmasabb minden közül az volt, mikor ujjal próbálta tágítani a méhszájamat a szülésznő (mert már 40 hetes terhes voltam, és nem akart jönni a baba). Azt hittem, megőrülök a fájdalomtól. Soha nem hagynám ezt újra. De persze nem világosítottak fel, hogy ez mivel jár és hogy a méhszájet tartósan roncsolhatja.
2013. nov. 6. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!