Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egyre több Magyarországon a...

Egyre több Magyarországon a császáros szülés. Miért?

Figyelt kérdés
Miért van az ,hogy az utóbbi időben a többség inkább császárral akar szülni,vagy ha nem is akar mégis az a vége?
2013. nov. 5. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mind a szülők, mind az orvosok egyre kevesebb kockázatot mernek vállalni. Sajnos egyre nehezebben fogannak a gyerekek, egyre több a veszélyeztetett terhesség, és a császár biztonságosabb a kisbabának, viszont az édesanyának nagyobb megterhelés.

Tehát a legkisebb problémánál császározzák a kismamákat.

2013. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Kiegészítve az elsőt: egyre több az olyan nő, aki 35-40 évesen, vagy afelett szül. Ilyenkor már sokkal nagyobb a kockázat, mint fiatalabb korban.
2013. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ismerősöm panaszkodott az orvosra,hogy őt hagyták szenvedni,és megcsászározhatta volna hamarabb,kb.7-8 óra után császározták...én egyszer szültem már,és nagyon sokat olvasok ezekről a témákról,most is babát várok...és azt írják,hogy első gyereknél kb.10 óra a vajúdás.Akkor ha nincs semmi gondja a picinek,ezt miért nem lehet kivárni?A körülöttem lévő anyukák,a rokonságból is,megjegyzem a fiatalság,mind császárral szült.
2013. nov. 5. 15:06
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Miért, van erről valami statisztikád, vagy miért gondolod, hogy mostanában több van mint mint régebben?

Régen amikor még otthon szültek az emberek egy bábával, sokkal több halva születés, vagy beteg baba volt.

Ahogy fejlődik az orvostudomány, egyre több az esélyük azoknak a babáknak is, akik régen pl. halva, vagy betegen születtek volna. Az anyák szempontjából is sokat fejlődött, mert már keresztbe vágnak, és egy aránylag "kicsi" lyukon veszik ki a babát, nem metszik fel a hasat teljes hosszában.

Nem tudom mi a gond ezzel.

Szerintem a nagy átlag nem arról álmodik, hogy "na, majd jól megcsászároznak és már kint is van", hanem egyszerűen valami komplikáció adódik, amiért szükséges a beavatkozás.

2013. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Bizonyos korhazak,orvosok mar erre vannak berendezkedve. Rutinszeruen uzik,mintha servmutet lenne "Johet a kovetkezo!" szlogennel.

Az anyukak meg tobbnyire a szulestol valo felelem miatt, es mert elvesztik az iimitasukat a termeszetes szules sorann.

2013. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerencsére így van. A bátyám fogóval született és 28 napot élt, megnyomták a fejét, mert anno nem nagyon császároztak, én császárral születtem, az előbbi okból kifolyólag. A fiammal indítás volt 16 hónapja, a fenti okokból nagyon féltem, előző nap 3700 grammra saccolta a dokim, 3640 gramm lett. Természetes szülésre készültünk, de előtte már 3 ismerős, rutinos szülésznő is a hasam alapján császárt mondott. Kérni nem kértem, 5 óra és 2 oxi után mondta a dokim ezt a lehetőséget, mert semmit nem tágultam, fájásom sem volt. Fél 8-tól voltam a szülőszobán, minden értékünk tökéletes volt fél 4 kor már tudtuk hogy császár lesz. Voltak nálam sürgősebb esetek így 5kor született a fiam. Császár közben derült ki, hogy a feje nem nyomta a méhszájat, de ezt valószínűsítette a dokim is, mert nem volt lent vizsgálatkor. Ha lenne tesó, őt sem szeretném másképpen. Nagyon könnyen és hamar felépültem, álomszülés volt számomra.
2013. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes téma ez.. Én két oldali csípőficammal spontán szültem, mert nem indokolt a császár...

Persze ha valaki fizet, akkor már van is indok.

2013. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

-Félnek attól az orvosok, hogy beperlik őket, ha sima szülésnél sérül a gyerek.

-Egyre képzetlenebbek a komplikált szülések levezetésében.

-Gyorsítani próbálják a szüléseket tudatlanságból/ vaskalaposságból /anyagi okból vagy kényelmi okból. Egy megzavart szülés gyakrabban végződik császárral.

2013. nov. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2 gyermekem van. Először hüvelyi szülésem volt, gyors, szinte fájdalommentes, másnap már kutyabajom sem volt, tejem viszont rengeteg. Másodszor pokoli terhesség után császároztak, mert életveszélyes lett volna a normál szülés, az orvos nem vállalta a felelősséget, hogy meghaljak a szülőágyon és bébim is farfekvéses volt. A felépülés hosszabb, fájdalmasabb volt és tejem is nehezen indult be, úgyhogy visszasírtam a normál szülést. Én azt tapasztaltam a környezetemben, hogy a terhességek is problémásabbak mostanában. Sok a valóban veszélyeztetett kismama.
2013. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!