Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után 2 héttel már...

Szülés után 2 héttel már lehet újra tornázgatni?

Figyelt kérdés
Hüvelyi szülésem volt gatmetszessel. A szülés napjáig aktívan edzettem terhesség előtt pedig élsport szinten. Nagyon de nagyon hiányzik a mozgás. Most még egy Réka DVD is boldoggá tenne. ..főként tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm szépen előre is:-)

2013. nov. 7. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
én nem bírtam volna, de nem is javaslom. odabent egy nyílt seb van.
2013. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
még korai, legalább egy hetet várj még, de legjobb lenne megkérdezned az orvost erröl akinél szültél.
2013. nov. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 hónapja szültem,én mindenképp megvárom míg elapad a tejem,nehogy befolyásoljam a tornával...a 6 hetet pedig feltétlen megvárnám a helyedben.Most a baba az első,nem a tested.
2013. nov. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos mondta, hogy két héttel szülés után lehet tornázni. Én mindkét szülésem után két héttel tornáztam, hat héttel már futottam. Ha a terhesség előtt tornáztál, nyugodtan csinálhatod.


Ja igen, és a szoptatással semmi gond nem volt, fejőstehén voltam még egy óra futás után is.

2013. nov. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, nekem is mindkét szülésem természetes volt, elsőnél volt gátmetszés is.
2013. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm !! És milyen típusú tornával kezdted ?? Gát sebed nem fájt? ?
2013. nov. 8. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:

én is azt mondom beszélj az orvosoddal mert mindenkinek más. nekem gátmetszésem sem volt és mégis még majdnem 2 hónappal a szülés után alig bírtam több km-t gyalogolni olyan volt mintha kiszakadna a hüvelyem. utólag mondták jól tettem hogy nem erőltettem, mert méhsüllyedés és egyéb kellemetlenségek lehettek volna.

mindenképp nézesd meg magad, ha minden ok valakinek megy már hamar, de van akinek nem..a szoptatás miatt a melleim dinnyék voltak és konkrétan egy kisebb buckától is fájtak a melleim..mindenesetre jó sportolást bármikor is zökkennél vissza!

2013. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először én a Rubint Réka féle-20 perces kismamatornákkal kezdtem. Gátsebemnek semmi baja nem lett tőle, pedig azt szülés után négy nappal még fel is kellett nyitni és kitisztítani, mert valami ér elpattant ott.


Én amikor az orvosomat kérdeztem, ő annyit mondott, hogy ha bírom és jól esik tornázzak nyugodtan, nem lesz belőle baj.

2013. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a futást nem javasolják, mert elapadhat a tejed. De hát gondolom ez is egyénfüggő..
2013. nov. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!