Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a különbség az epidurális...

Mi a különbség az epidurális és spinális érzéstelenítés között?

Figyelt kérdés
2008. júl. 9. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
spinálist a gerincvelőhöz közel adják, epidurálist pedig nem oda, hanem kijjebb.
2008. júl. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Epidurális érzéstelenítéskor deréktájékon a gerincbe az agyhártyarétegek közé vezetnek egy kis katétert és abba adják az érzéstelenítőt. Így a fájdalom megszűnik, de a méhösszehúzódások nem. Spinális érzéstelenítéskor az agyvízbe adják egy tű segítségével az érzéstelenítőt. Ilyenkor adott ideig nemcsak a fájdalom, hanem a mozgás is korlátozva van. Ezt pl. császármetszéskor alkalmazzák, amikor ébren van az anya, csak érzéstelenítve van.
2008. júl. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az előző válaszoló vagyok. Azt kifelejtettem, hogy természetesen spináliskor is a gerincbe adják....
2008. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De azt olvastam,hogy császárkor is lehet kérni,hogy ezt vagy azt akarja az ember.ebből i az igaz,mert a spinális szövődménye a fejfájás az epinek meg nincs ilyen.ÉS akkor ha az is jó én olyat szeretnék ,mert császároznak egy hét múlva.
2008. júl. 9. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kérheted, hogy melyiket szeretnéd, de ha programozott császármetszésed lesz akkor előtte ezt úgyis az aneszteziológussal meg fogod beszélni. Elfogja mondani mindegyiknek az előnyét és hátrányát és azt is, hogy választhatsz-e. A kórházban pontosabb válaszokat fogsz kapni szerintem, mint itt. Egyébként a fejfájás sem törvényszerű,kilehet védeni.
2008. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Pont fordítva, a spinális adják kijjebb(nekem azt adtak császárnál), deréktól lefelé nem éreztem semmit, viszont műtét után nem volt fejfájás sőt korlátozottan de tudtam mozogni, a műtét után 12 órával már fel is kellett kelni próbálni menni. A hasamból gyorsan kiment az érzéstelenítés hatása, a lábaimból több óra múlva, érdekes volt mert olyan volt a lábam mintha el lett volna zsibbadva, ha kézzel hozzáértem éreztem az érintést, viszont először egyeltalán nem később is nehezen tudtam mozgatni, amikor rá kellett állni, mindez megszűnt.
2008. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem nem, a spinális a mélyebb.

A Péterfy szülészet honlapján van erről egy remek cikk:

[link]

2009. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi,azóta már megszültem kb 11hónapja császárral és olyat kaptam ami a mozgásban is korlátoz.
2009. jún. 4. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Spinális anesztézia


Kivitelezése, javallatai és ellenjavallatai szinte azonosak az EDA-val, azonban jelentős eltérések is vannak:


a tűvel nem csak az epidurális teret érik el, hanem mélyebbre, egészen a gerincburkon át a gerincet körülvevő agyvíz térig (liquor térig) hatolnak. A gyógyszer közvetlenül az agyvízbe kerül.

Kevesebb gyógyszer szükséges

Gyorsabban és mélyebben áll be az érzéstelenség.

Hátránya, hogy nagyon gyakori a hirtelen vérnyomásesés és az érzéstelenítés utáni, akár napokig is eltartó fejfájás.


Leggyakrabban császármetszéshez alkalmazzák, ha az EDA nem kivitelezhető vagy gyors érzéstelenítésre van szükség.

2009. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Angolul tudoknak itt egy fantasztikus video a ketto kozti kulombsegrol!!!

http://www.youtube.com/watch?v=69s7NScxd1k

2010. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!