Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császármetszésnél melyik a...

Császármetszésnél melyik a jobb ha altatnak vagy ha érzéstelenítenek? Vélemények? Tapasztalatok? És mi a különbség a spinális éa epidurális érzéstelenítés között?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert ha esetleg oda kerülnék nemtudom hogy melyiket válasszam.ugyanez van a szülésnél is hogy jobb e epiduráltat kérni vagy nem?Ti mit mondtok?
2009. jún. 24. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Nekem szerencsére nem volt császárom, de a nővéremnek 4. Ebből 3 volt altatásban, a 4. érzéstelenítésben. Ő azt mondta, hogy ha utólag dönthetne, akkor negyedjére is az altatást választaná, mert báj nem fájt, de úgymond érzett mindent, ahogy benne matattak.

Ha símán szülsz, én azt mondom, hogy ne kérj semmit. Egy szülés nem halálosan fájdalmas, nem kell félni tőle. A húgom is a múlt héten szült, na ő az a fajta ember, aki már egy megfázásnál jajjgat, de érdekes módon a szülésnél meg se nyikkant, pedig ő sem kapott semmilyen fájdalomcsillapítást.

2009. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Véleményem szerint,ha szülsz ne kérj semmit.(az elsőt normál úton szültem)

A második császár volt (sajnos) és epidurálva műtöttek.Nekem nagyon jó volt ,hogy hallottam mindent,sőt még láttam is nagyjából a műtétet.(az ablakban visszatükröződött minden)És még ami nagyon jó volt a babám még a köldökzsinóron volt amikor megmutatták!!!!

2009. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Két császáron vagyok túl, mindkettőnél epidurált kértem, mert látni akartam első másodpercben a gyerekeimet,sztem tök rossz, ha az ember átalussza a pillanatot, amire 9 hónapot készül.A második műtétnél, mikor beadták a szurit, kicsit rosszul voltam, elszédültem, de ez 2 perc volt. Amúgy semmi mellékhatás,szerencsére.Utána 24 óra fekvés-aztán az első felkelés, az nagyon rossz, és fájdalmas. Császár után nekem kellett 5-6 hét,mire begyógyult,az első hét nagyon rossz, aztán alakul.Második alkalommal könnyebb volt.
2009. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 2 császárom volt, mindkettő epidurális érzéstelenítéssel.

Az altatást nem szerettem volna, így jó hogy van ez a lehetőség.

Nem fájdalmas,igaz érzeni a "matatást".

A különbség: Az érzéstelenítőszert befecskendezzük a gerincvelői folyadékba (ezt nevezzük spinális érzéstelenítésnek). Az érzéstelenítés megkezdése előtt fertőtlenítő folyadékkal lemossuk a bőrt a gerinc ágyéki szakaszán, majd a tűszúrás leendő helye körüli bőrfelületet érzéstelenítjük. Ez után kerül sor az injekciós tű gerincvelői folyadékba történő bevezetésére. A gerincoszlop azon részén, ahol gerincvelő már nem található, csak gerincvelői folyadék. Spinális érzéstelenítés esetén a test deréktól lefelé érzéketlenné válik. Ha az érzéstelenítőszert a gerincvelői agyhártya körüli résbe fecskendezzük epidurális érzéstelenítésről beszélünk. A hatóanyagot egyszeri injekció formájában vagy katéteren át juttatjuk a kívánt területre. A katéteres adagolás lehetővé teszi az ismételt dózisok adását.

Sima szülésnél nem kértem volna semmit, de sajnos mindkét szülésem császáros volt,komplikációk miatt:(

2009. jún. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem mulasztanám el, hogy látom a kicsikémet még frissiben! Az azért gyönyörű pillanat volt, altatásban ezt kihagynád.. Engem nem zavart a matatás, szerintem elhanyagolható volt, nem volt kellemetlen! Epidurlálisban érzéstelenitettek.

A külömbségeket megtalálod itt, de én az epidurálist javaslom (nincs utána fejfájás, és nem kell utána feküdni hosszan):

[link]

[link]

[link]

2009. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

Elgondolkoztam hogy nem maradhatna bent végleg a baba?:-))Na jó csak vicceltem.Amúgy én is az epidurális felé húzódtam és azthiszem maradok is annál ha császáros leszek.A szülésnél meg majd meglátom hogy mennyire fogom bírni.

2009. jún. 24. 13:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Az altatás a babára is hatással van, aluszékonyabb, kevésbé éber, nem tud rögtön szopizni és ez később gondokat okozhat, én az epidurált választanám császárnál. Tényleg kár lemaradni egy ilyen fontos pillanatról. Hamarabb és szorosabban alakul ki a kötődés, ha az első pillanatban találkoztok.

Két szülésem volt epidurállal, egy pedig érzéstelenítés nélkül. Én azt mondom, hogy ott helyben fogod csak tudni eldönteni. Én úgy mentem, hogy nem akarok epi-t, de burokrepesztés után olyan 1-2 perces fájásaim voltak, hogy azt sem tudtam mi történik körülöttem. 4 óra telt el így és semmit sem tágultam. Akkor javasolta az orvos az epi-t, mert ellazítja az izmokat így gyorsabb a tágulás. Hálás voltam a javaslatáért. Mindent éreztem, de nem olyan erősen. Másfél óra múlva megszületett a babám. Igaz, most már tudom, hogy a kitolásnál nem tudtam olyan jól irányítani, mint érzéstelenítés nélkül. Ez a hátránya.

A harmadiknál nem is kérhettem volna mert olyan gyorsan ment, két és fél óra volt a burokrepesztéstől, de nem is kellett volna, mert uralhatóak voltak a fájások.

Szóval majd elválik, ha könnyebb szülésed lesz, ne kérd, ha elhúzódó és nehéz, akkor kérd. A szülések is különböznek, nem csak a terhességek.

A spinális éa az epidurális között a legfőbb különbségek, hogy Epivel érzel, csak kevésbé, spinálissal semmit.Epi-t folyamatosan adagolják, ha kell, a spinálisat egyszer adják be és tart ameddig tart.

2009. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!