Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi volt az első szó/gondolat...

Mi volt az első szó/gondolat amit babátoknak mondtatok a szülest követő pillanatokban? Mikor először kezbefoghattátok?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiságból... :)
2013. nov. 8. 22:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Az hogy de gyönyörű vagy.
2013. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Először semmit nem tudtam szólni. Amikor végre kint volt, eszméletlenül megkönnyebbültem és nekem is az volt az első gondolatom, hogy VÉGRE. Aztán amikor felsírt és rám tették, nagyjából azt sem tudtam hol vagyok, csak sírtam a meghatottságtól és gondolom akkor jött ki az egésznapos szenvedés is könnyek formájában, mert nem igen tudtam abbahagyni. Annyit mondtam talán, hogy "iiistenem" és már el is vitték.

Amikor mindenen túl voltam és visszakaptam, akkor egy nagy mosolygós, zokogós "hát sziát" sikerült kicsikarnom és elkezdtük a párommal kielemezni, hogy mekkora haja van, melyik vonása kire hasonlít, ami vicces, mert olyan kis "szottyadt" volt szegénykém, így utólag a képeken visszanézve, hogy igazából fogalmam sincs miből törtek elő ilyen hasonlatok belőlünk. Természetesen akkor ő volt a leggyönyörűbb és még mindig az. :) Életem legszebb pillanata volt még ha végig is zokogtam. :)

Még az utána levő napon is elpityeregtem magamat, akárhányszor a kezembe adták. Nagyon nagy hatással volt rám, teljesen megvoltam hatódva.

2013. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Altatásos császár, még kissé be voltam állva, amikor behozták: "Biztos ez az enyém? Tudom, hogy el szokták cserélni a kórházban a csecsemőket!" - biztos beloptam magam a személyzet szívébe :)


A férjemnek adták oda először, engem asszem addig varrtak, ő is a hülye reakciók embere (és bedrogozva se volt, mint én): "Ő most tényleg a miénk?" Az orvos ott már poénosra vette: "Nem, random babákat hozunk ki random apukáknak, az előző egy feketét kapott."

Itt vette a lapot, röhögött, aztán örült neki.

2013. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Tica0121 ***** válasza:
A legelső az volt, hogy: Megvan mindene? :) Neki pedig azt mondtam, hogy: Isten hozott!
2013. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Csak nyögtem, hogy Úristen De szép!! Annyira szép!! Tényleg az volt- olyan határozott vonásai voltak, nagy husis szája, hosszú haja... máshogy képzeltem egy újszülöttet. Hívtam anyukámat, tesómat, de azon kívül, hogy annyira szép a baba, alig tudtam valamit kinyögni. Kb mint egy zombi olyan voltam, csak deszép-eztem egyfolytában! Annyira csodálkoztam!! :)))))
2013. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
na en is kivetel leszek:) mikor meglattam az elso lanyomat az volt az elso szavam vegyek le rolam mert csuszik le a hasamrol :) utanna mikor oda adtak, meg huu de nagy haja van, meg hogy tiszta apja :))(szerintem nem teljesen lehettem magamnal)a fiamnal csaszar volt ot nem mutattak meg egybol csak a labait lattam ahogy az egnek allnak,m az elso gondolatom az volt de hurkas kis combja van, kozbe meg nem is volt dagi csak a bor logott rajta:) a kicsi lanyomnal szinten csaszar, ot se mutattak meg egybol az elso szavam az volt kislany ugye?
2013. nov. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 ElsiNiki ***** válasza:
Hat, én mosolyogni próbáltm Ra, de nagyon sajnaltam, hogy ennyi szenvedésen kellett túlesnie. Aztán annyit mondtam, " Édes Drága Virágszál" pedig fiú..:) aztán Megnyugodtam, amikor már Ő is megnyugodott. Azóta a Világ összes becenevét használjuk..:)
2013. nov. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
én mikor szólni tudtam már, merthogy hosszú fájdalmas vajúdás és hosszabb kitolás után eléggé kimerültem, akkor felemeltem a kis lepedőt amivel betakarták, ő felemelte a pici fejét és rámnézett.."Szia Kismanó, én vagyok az anyukád", olyan gyönyörű volt...annyira azt hittem korábban hogy sírni fogok majd, merthogy az vagyok, sírós, de nem ment...annyira kimerültem, hogy alig bírtam felállni is. érdekes hogy kb mire hazaértem, otthon tudtam igazán sírni, sőt zokogni-valahogy az egészen, minden ami történt, a fájdalmak, örömök stb-fáziskésésben voltam?! :-)
2013. nov. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Kifértél, el sem hiszem, kifértél! Olyan ügyes vagy, annyira siettél hozzánk! (Első szülésem volt és az első fájástól számítva alig három óra alatt meg is született, ezért dícsértem agyba-főbe.)
2013. nov. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Hát lányok, alig látok a könnyektől, olyan megható. :) Milyen szentimentális lesz az ember ha anyukává válik.


A fiam amikor megszületett, az első mondatom az volt, hogy "adják már ide", aztán megállapítottam, hogy szerencsére nem áll el a füle (az volt a legnagyobb félelmem hogy az elálló füleimet örökli), és hogy meglepően nem csúnya, sőt, szépnek találtam (hozzáteszem, lelkileg nagyon nem voltam felkészülve az anyaságra, úgyhogy meglepődtem, mennyire elfogadtam rögtön).


Rá nem egészen két évre a lányom úgy robbant ki mint egy rakéta, a szülésznő alig bírta elkapni, ott is az volt az első mondatom, hogy "adjátok ide" (akkorra már összetegeződtünk a szülésznővel), utána meg azon gondolkoztam, milyen hihetetlen könnyen született meg a bátyjához képest, milyen nagyon ügyes volt, hogy nem is kellett nyomnom, csak megtámasztani a tolófájásoknál.

2013. nov. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!