Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Abban a pillanatban, amikor...

Abban a pillanatban, amikor rájöttél, hogy ez már AZ, mit éreztél?

Figyelt kérdés

Amikor elfolyt a víz és leesett, hogy indulni kell, vagy amikor a fájások rendeződni látszottak és felfogtad, hogy ez már a szülés, mi futott végig benned? Hónapok óta másra sem gondolok, mint a babára, volt időm itthon is mindent rendbetenni, mindene megvan, átgondoltunk mindent százszor, mégis ha arra gondolok, hogy akármikor jöhet a pillanat, hatalmas izgalmat érzek, és azt, hogy "te jó ég, fel vagyok én készülve erre?" ... persze, biztosan, csak mégis :)


Milyen érzés volt nektek? :)


2013. nov. 11. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor esett le, hogy ez már AZ, mikor a doki megvizsgált és azt mondta, hogy "Ennek a babának ma lesz a szülinapja". Eddig a pontig nem voltam biztos benne, féltem, hogy csak vaklárma. Nagyon enyhe fájásaim voltak, és nem is teljesen rendszeresen. Iszonyatosan izgi volt, az zakatolt a fejemben, hogy "ÉN MA ANYUKA LESZEK", csak vigyorogni bírtam...:D Végig, 2 fájás között is csak vigyorogtam, még mikor már vinnyogtam a fájdalomtól akkor is...:P Aztán mikor kibújt az olyan eufórikus érés volt, hogy úgy érzetem, mintha nagyon durván be lennék drogozva...:D Azóta is hiányzik az az érzés, függő lettem...:D
2013. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De jó, hogy írtál! :D akkor nem csak én érzem úgy, hogy teljesen elkapott valami fura, bizsergető, félelem és izgalom és vágy, és a gondolat, hogy édesanya leszek nemsokára :))) Amikor egyszer (vaklárma volt) belenyilalt a hasamba a fájdalom, olyan szívdobogás és izgalom jött rám, hogy teljesen lezsibbadtam, anynira izgultam, hogy megismétlődik-e, rendszeres lesz-e, ez az, amit vártunk vagy nem, de nem jött mégegyszer, csak jósló volt. Alig várom, alig várom! :) és egyben félek is picit, és izgulok :)
2013. nov. 11. 16:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen pont így voltam én is...:) Bár félelem az nem volt bennem, csak izgalom, kíváncsiság meg ilyenek, mindenki csodálkozott mikor mondtam, hogy nem félek...:D És mikor élesben ment a dolog, éreztem, hogy elönt az adrenalin, mintha ejtőernyős ugrásra készülnél, vagy ilyesmi...:D Aztán mikor már a kezemben volt a baba, kérdezte a szülésznő, hogy hozzon-e tolószéket, vagy megpróbálok felállni, mondtam neki, hogy fel tudok én állni, sőt ha akarja a maratont is lefutom itt és most, mert még mindig annyira fel voltam pörögve...:D (1. voltam)
2013. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Görcsökkel mentem be a kórházba,már el kezdtem kinyílni (35 hetes voltam). Meg próbálták vissza tartani a babát. De a görcsök csak nem akartak múlni.Másnap reggel megvizsgált a szülésznő és közölte hogy akkor szülünk.Hát nem tudom megfogalmazni mit éreztem.....megijedtem és nagyon féltem. A szülésznő szerintem látta az ijedségem és nyugtatott hogy ne féljek szépen gyorsan meg lesz a baba.Így is lett.

Teljesen természetes hogy izgulsz.Olyan könnyű szülést kivánok neked mint amilyen nekem volt :)

2013. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Abban a pillanatban, mikor első kislányomnál elfolyt a magzatvíz, szó szerint lezsibbatdam, reszketett a kezem, majd kiesett a telefon belőle - de nem a félelemtől, egyszerűen az izgatottságtól, attól a nagy dologtól ami várt rám :) Mire elindultunk a korházba pedig hihetetlen nyugalom szállt meg, semmi izgulás-félelem, csak mosolyogtam én is mint az előttem író, a szülésznő meg is kérdezte, hogy jógázom, vagy van valami speckó technikám, mert tényleg végig mosolyogtam... miután megérkezett sem éreztem fáradtságot, tele voltam energiával, egyszóval hihetetlen mennyit tud adni az embernek! Második kislányomnál fájásokkal indult a szülés, este fél10től éreztem, kisebb fájásokat, éjfélkor már biztos voltam benn, hogy érkezik a picúr, viszont ugye otthon kellett hagynom másfél évesemet, így vegyes érzelmekkel indultam a korházba, konkrétan zokogtam, mikor puszit adtam alvó lánykámnak, közben meg hihetetlen boldog voltam attól , ami rám várt :) A korházi időszakot beárnyékolta . hogy otthon is várt valaki, de mindkét szülésem szuper volt!
2013. nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon jól meg tudjátok fogalmazni, hogy mi is ez az érzés :) Nekem nem ment ennyire :D

Én sem úgy gondolok a félelemre, hogy félek a szüléstől, fájdalomtól, mert nem :) Jól bírom , ez a része nem ijeszt meg.

Csak soha nem éreztem még ezt a zsibbasztós, állati erős szívdobogást, ami már a gondolatra rámjön, hogy ha menni kell... jajj. :))) Jó olvasni, hogy mit éreztetek! :) Tök jól leírja az érzést az ugrás előtti pillanat :) Tényleg olyasmi :))

Alig várom, hogy ott legyünk, hogy tudjam, hogy nemsokára megszületik. :) Napok kérdése.

2013. nov. 11. 16:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én végig attól féltem, hogy nem fogom tudni, hogy itt az idő, hogy nem fogom észrevenni a jeleket. De mégis, amikor hajnalban fájásokra ébredtem, már az elsőnél tudtam, hogy aznap már babázni fogok :)! Akkor nagy izgalom és egyben félelem fogott el, de már a szülés előtti hetekben is, ahogy nálad is van :) 10 perces fájásokkal kezdődött, mire a kórházba értünk, addigra 5 percesek lettek és erősödtek is, a magzatvíz elfolyásától számítva 4 óra múlva született meg a kislányom. Nagyon jó érzés volt, amikor meghallottam a hangját és megláttam őt. Ennél csodálatosabb érzés nincs is :)!
2013. nov. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hihetetlen boldogság és öröm fogott el amikor mondta a doki hogy ma szülünk/vizsgált és két ujjnyira nyitva voltam/ egy hét volt még a kiírtig én észre se vettem a tágulást. Izgatott is lettem , a párom tiszta ideg volt úgy sétáltam ki a szülőszobáról hogy Te nem jössz szülni? Én nyugtattam hogy ne féljen tök jó , ma meglesz a gyönyőrű fiunk:-))) Aztán már bátor volt Ő is . Mosolyogtam két fájás közt, 3óra alatt meglett a fiam, könnyen. Szerintem a jó hozzáállás sokat segít. Amikor már nyomtam mintha nem is lettem volna ott, nem is tudom mintha tényleg be vagy állva... :-))) Átélném még vagy 100* . 2 hós baba anyukája
2013. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnél még csak kíváncsiságot, meg persze izgultam, de nem féltem, mert úgy döntöttem, hogy könnyen fog menni. :) Igazából annyira meglepődtem, amikor mondta a doki, hogy sipirc a szülőszobára, mert ez a gyerek menten kiesik, hogy nem is volt időm nagyon semmire. Hiába vajúdtam végig az éjszakát 5-perces fájásokkal, amíg nem adták meg a startjelet, addig valahogy nem hittem el, hogy VALÓBAN meg kell szülni azt a kis lurkót.


A másodiknál 1,5 napig vajúdtam, és a második éjjel tudatosult bennem úgy igazán, hogy ez már nem fog leállni. Onnantól már csak arra koncentráltam, hogy kihúzzam reggelig, ne kelljen a fiamat éjjel utaztatni. Úgyhogy megbeszéltem a kislányommal, hogy reggelig még várjon odabent. :)

2013. nov. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!