Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy vannak országok, ahol a szülés után 24 órával már haza is engedik az anyukát a babával? (császárnál 2-3 nap)

Figyelt kérdés
ti örülnétek ha nálunk is így lenne?
2013. nov. 14. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Magam miatt persze örültem volna, hiszen ki szeret kórházban lenni. De a fiam a 3. napon sárgult be annyira, hogy még 3 napot bent kellett maradnunk. Azt gondolom, hogy az a 3 nap megfigyelés nem árt egy újszülöttnek, annyit az anyukának is ki lehet bírni.
2013. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt is sokkal jobb lenne: anyukának és babának is az otthoni, családi környezet. Azonban a háttérintézmény hiányzik: ezekben az országokban az első 1-2 hétben gyerekorvos és védőnő is látja a babát és a mamát NAPI szinten!!!!!Ezt nem szabad elfelejteni!
2013. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Másodikkal maximálisan egyetértek. Természetesen minél hamarabb haza lehet menni, annál jobb, de ott valószínűleg adottak s ehhez a körülmények, itt meg nem.


(Ez ugyanolyan, mint hogy az otthonszülést is támogatnám ha lehetséges lenne olyan hátteret biztosítani, hogy akár még egy sürgősségi császár is beleférjen, dehát ez nyilván kb lehetetlen... :) )

2013. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előző két válaszolóhoz.

Ha meglenne a megfelelő háttér, én is robognék haza minél előbb a kórházból. Mondjuk nem mindegy, hogy hazaengednek 24 órán belül, vagy kirúgnak, vannak anyukák, akik igénylik a benn maradást, hogy biztonságban érezzék magukat. Úgy, mint az otthonszülés, van, aki otthon akar szülni, van, aki a világ minden pénzéért sem. Azért nem lenne baj, ha meglenne a választás lehetősége, de persze ez csak álom, legalábbis itt.

Személy szerint nem jötten volna haza 24 órán belül, ugyanis másnap este még alig bírtam megfogni a babát, annyira ki voltak merülve az izmaim. De a 2. napon már mentem volna, csak nem engedtek. Nem bántam volna a 3 napos benn tartózkodást, ha nem olyan ordenáré körülmények vannak, amilyenek. Zuhanyzó, WC, szobák, kaja...Egyik sem volt szép élmény.

2013. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő utókezelés lenne, ahogy előttem említették, én már a második gyerekkel hazamentem volna. (elsőnél még be voltam tojva). Második szülés után a szülésznő elküldött zuhanyozni, öltözni, majd a fele cuccomat ő fogta a másik felét én, és saját lábamon átbattyogtam a gyerekágyas osztályra. Megkaptam az ágyam, lepihentem, de 10 perc tétlenkedés után hiányérzetem volt, elindultam megkeresni a babámat, a folyosó végéről betoltam a szobámba. Én tényleg olyan jól voltam, hogy én már akkor hazamehettem volna. (Szülés és szülés közt persze van különbség, az első után nem voltam ilyen virgonc.)
2013. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Julie S ***** válasza:
Én örülnék neki. Vagyis örültem volna...
2013. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!