Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hájas has szétnyílt seb van...

Hájas has szétnyílt seb van összefüggés? Hogy tud egy seb szétnyílni rögtön úgy hogy szinte meg sem mozdulsz

Figyelt kérdés

Sógornőm már 1,5hónapja kórházban fekszik. Még a szülés előtt befektették mert magas volt a vérnyomása és sokat hízott. Mikor eljött az idő a szülés nem indult el magától így indították de a vége császár lett. A műtét óta még mindig bent fekszik mert szétnyílt a varrat,és azt mondták a zsíros hasa miatt van. Meg belázasodott a "tejtől".

Komolyan nem értem mert nem volt egy kövér nő,tény hogy sokat szedett fel a terhesség alatt. Nekem eleve nagy hasam volt mindig és mégsem lett semmi,szépen összeforrt a varrás és 3,5nap után haza is mehettem.

A családdal azt gyanítjuk az orvos csinált "hentes munkát"!



2013. nov. 19. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:

160 cm vagyok, 80 kg-al mentem szülni, amúgy egyáltalán nem híztam magamra terhesség alatt, már előtte voltam duci, hatalmas hasam volt (kisfiam 4 kg-al született), amúgy is hájas a hasam, már nagyon sokat lefogytam szülés óta, 20 kg-ot kb., viszont a hasamon akkor is van rendesen zsír, ilyen típus vagyok sajnos, hogy oda hízom. Én is császáros voltam egyébként. Viszont 7 napot voltam kórházban, nálunk ez az előírás, hogy császárosok 7 napot vannak kórházban. Viszont nekem már teljesen össze is gyógyult a hasamon a seb, kiszedték a varratot és soha nem is volt vele gondom.

Szóval szerintem ez nem lehet oka annak, hogy szétnyílt a seb.

Lehet hogy valóban az orvos nem végzett olyan jó munkát.

Vagy mégis csak történt valami, egy rossz mozdulat, amitől mégis csak kinyílt a seb.

2013. nov. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nemhiszem,hogy azért nyílt szét a seb,mert hájas a hasa. Viszont a tejtől be lehet lázasodni,mind a két gyerekemnél kétszer kaptam tejlázat.
2013. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vigyetek be neki Lukács féle kék kenőcsöt. Nyugodtan bele lehet kenni a nyílt sebbe is, antibiotikus és fertőtlenítő hatása van, segíti a sebgyógyulást. Egy csoda, magamon próbáltam ki először, nekem is voltak gondjaim sajnos... segített 2 nap alatt!
2013. nov. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24 kg-ot híztam :), 52-ről indultam és 76-al mentem szülni, 4 nappal a császár után alig látszott a heg, csak egy csík volt. Van egy betegség, ami miatt nem gyógyul a seb, illetve keloidosan.
2013. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

73 kg-val estem teherbe 86-tal mentem szülni.Császár lett a vége.4 nap után amikor kiszedték a varratokat már be volt sebesedve.kb 1 hét után már csak egy rózsaszín csík volt.

2 éve történt még most is rózsaszín :/

2013. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem alapban volt hájacska a hasi tájékon,de 2 hét után már kb alig látszott a vágás.... Kedden császároztak du,péntek délben már otthon voltunk. Valószínű valami gixer volt a műtét közben...
2013. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!