Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után, vagy...

Császármetszés után, vagy miatt lett már valakinek, vagy babájának valamilyen baja? Akár maradandó, akár átmeneti.

Figyelt kérdés
Azért érdekel,mert sokan "lenézik" a császárosokat,de egyre több panaszos kérdést látok itt a hüvelyi úton szültektől.Illetve nem ismerek olyan császáros anyukát,akinek a heggyógyulási panaszain kívül más problémái lettek vele,vagy babájával,de olyat sokat ismerek,akinek a hüvelyi szülés miatt vagy vele,vagy a babájával gondok lettek rövid,vagy hosszú távon.

2013. nov. 20. 14:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Általában a császár nem a babára veszélyes, hanem az anyára. Mondjuk nekem is muszáj volt a császár, és nem is bántam meg! Sőt, elég hamar felépültem! Szerencsémre hírről sem ismertem meg azt a fájdalmat, ami sokan átélnek császár után!
2013. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az 1. sürgősségi, altatásos, a 2. progi császár volt.

Egyiknél sem volt komplikáció, mindkét gyereket simán elláttam. 1 hét alatt felépültem, addig is csak az elindulással volt gondom (kb. 10 mp görnyedt álldogálás), ha megvolt a lendület, akkor már simán hajoltam, emeltem.

2013. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az én császárom horror volt, nagyon erős 30 órás vajúdás után, és utána is borzasztó fájdalmaim voltak, de egészséges vagyok, viszont a fiamat kicsit megvágták. Amikor meghallottam, zokogni kezdtem, pedig csak egy kb 2 centis "cicakarmolás" volt a halántékán. Kb 5 nap alatt el is tűnt, nyoma sincs.
2013. nov. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem a hegemmel és a műtét alatt sem volt semmi problémám. Annyi kis malőr történt, hogy a kisfiamnak megvágták a szikével a halántékát. Egy nagyon kis vékony heg lett, pár hónapos korára elmúlt neki teljesen.

Bár biztos komolyabb problémákra gondoltál :-)

2013. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,utolsónak:igen,komolyabb problémákra gondoltam!

Ezek szerint eddig semmi komolyabb gond senkivel,de várom a válaszokat még,mert valamiért nem hagy nyugodni a dolog.

2013. nov. 20. 15:36
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

kérdező! köszönöm a kérdést! én erre próbálok a válaszaimban rávilágítani, hogy a term.sz. után sokkal több a komplikáció.

akkor nem csak én látom így! :)

2013. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Semmi baja nem lesz a kicsinek, meg a kismamának sem. Amúgy én is császárral születtem, és semmi baja nem lett senkinek. Aztán plussz az egyik bátyám koraszülött volt egy picikét, de semmi baj nem lett. (ő a második gyermek) Aztán meg még rajtam kívül még 3 gyerek van a családban. Úgyhogy semmit sem kell félni a császártól, mert elaltatnak, ezért is nem fáj semmid, utána sem. Nem tud elfertőzni sem...És át kell nézni azokon, akik lenéznek érte, mert miért is néznek le miatta???? Az egy komoly művelet ám! (amit persze nem is lehet elrontani egy orvosnak) szóval ennyit róla.
2013. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Kedves 7.!

Nem altatnak, csak ha gáz van. És igen, fáj a mozgás miután kiment az érzéstelenítő. De azért messze nem olyan katasztrófa, mint egyesek beállítják. (főleg azok, akik nem császárral szültek:))

2013. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nos azért ez nem igaz minden formában. 42 héten császároztak, és még aznap este lekerült a babám a neonatológiára. Először azt mondták , kapkodja a levegő, leviszik éjszakára inkubátorba. Másnap hajnalban lehívtak , majdnem sokkot kaptam a szép nagy bőven időre született gyerekemnek orrán száján cső, tű stb... levegőre kellett kötni. Akkor azt mondták fertőzést kapott műtét közben. Nem volt meconiumos a víz... 8 nap antibiotikumos kezelés ,állandóan szúrkálták, szerencsére 2 nap után nem tűrt meg semmi csövet az orrában szájában így lekötötték róla. Mai napig nem tudom mi volt végül is a baj, miféle fertőzést kapott hisz ninden leletem szűrésem negatív volt. Én nagyon nehezen éltem meg abban az állapotban volt utána pár hónap depi is mire megemésztettem a történteket. Tudom épp ésszel mindenki mondja ,hülyeség magad hibáztatni stb.... de az érzéseknek nem lehet csak úgy parancsolni.. Másodikkal vagyok 15 hetes, rettegek hogy rendben legyen minden...
2013. nov. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésem sürgősségi császár lett. Hamar felépültem minden maradandó gond nélkül! Oly annyira, hogy 2 hete szültem meg természetesen a 2. babámat! :D


27 hónap van a két szülés között! :D

2013. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!