Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek úgy indították be a...

Akinek úgy indították be a szülést, milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

- Hányadik héten indították?

- Mivel indították?

- Mennyire voltak erősek a görcsök? (Esetleg CTG-n mért adat is érdekelne, mekkora volt a fájáserősség)

- Hüvelyi szülés vagy császár lett a vége?

- Hogy élted meg, jó volt, megviselt, stb. lelkileg?



2013. nov. 15. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

40+1 burokrepesztés és oxitocin plusz antibiotikum (meconiumos magzatvíz nem tudom jól írtam e)hüvelyi szülés volt gátmetszéssel,4 óra vajúdás negyed óra kitolással.majdnem végig aludtam a a 4 órát,a tolófájásoknál már felültem :D volt kézzel tágítás is mert a baba már jött volna,de még nem tünt el a méhszájam.számomra elviselhető volt.mégegyszer végigcsináltam volna :)

neked is indítani akarják?

2013. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia 40+4 napon délután 3 kor indították, oxitocinnal, másfél órán át.


Utána fájások elmúltak este hatkor erős vizsgálatnál megrepedt a burok szivárgott a magzatvíz, így visszakerültem a szülőszobára.


Nagyon erősek voltak a görcsök kaptam folyamatosan az oxitocint, a legmagasabb adagot.


Méhszájlazító injekciót kaptam, de nem tágultam semmit a 20. héttől Cg: 2111 volt a méhszájértékem. Esett le a kisfiam szívhangja nagyon, és már én sem voltam teljesen magamnál, végül hajnali kettőkor az orvosom kimondta, hogy sürgősségi császár azonnal. A méhszájam változatlan maradt. Kisfiam végül hajnali kettő óra 17 perckor császármetszéssel született meg 10/9 apgarral 3840 grammal, és 52 centivel szerencsére minden rendben van vele! A lábaira volt tekeredve a köldökzsinór ezért nem tudott lejjebb jönni. Elég rosszul éltem meg, szörnyű volt a császár, hosszú a felépülési idő, az orvosom pedig azért indította meg mert hosszú hétvégét akart. 4. baba 3-mat spontán gyorsan szültem, így rossz volt, hogy pont negyediknél meg kellett operálni, ha nem indította volna meg, biztos vagyok, benne, hogy nem végződött volna császárral.

2013. nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, úgy néz ki nekem is indítás lesz, és szeretnék felkészülni lelkiekben :) mire számítsak. Nem semmi, gyors szülésed volt! :) Tudtál aludni közben? Akkor az oxi mégsem annyira brutális mindenkinek, mint amiket olvasni róla itt-ott?
2013. nov. 15. 10:32
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2! Nagyon sajnálom, hogy rossz élmény volt! Valóban, ha az orvos indokai nem tisztán a beteget érintik, akkor lehet ilyen belőle :( Szomorú, tényleg, hogy fontosabb volt neki a hosszú hétvégéje. Örülök, hogy a baba és te is jól megúsztátok, és már minden rendben! :) Gratulálok a gyerekekhez! :) :)
2013. nov. 15. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Végül is lehet azt mondani, hogy indították, de inkább úgy mondanám, hogy rásegítettek.

Toxémia miatt kórházban feküdtem. Mondták, hogy ha a gyógyszerek ellenére is felmegy a vérnyomás, akkor azonnal indítanak. A 38. héten ez meg is történt. De a magzatvizem magától elkezdett akkor a szülőszobára menet szivárogni, szóval valószínűleg így is úgy is szülés lett volna aznap.

De el nem folyt a vizem teljesen, így burkot repesztettek és kaptam oxitocint. De sajnos nem nagyon akart elvékonyodni a méhszájam, tágulás nehezen ment és mikor már a tolófájásokat kellett visszatartanom egy ideje, akkor valahogy "rájöttek", hogy nem is tudnám megszülni a fiamat, mivel túl nagy, nem férne ki.:( A fájásaim borzasztó erősek voltak. A CTG amúgy elég csalóka, mert a szülésem előtt másfél héttel olyan jóslóim voltak, amik 70-80 %-osak voltak és ráadásul beálltak 3 percre, de mivel csak jóslók voltak, így nem is szültem akkor még meg.

Lényeg, a lényeg, hogy császármetszés lett a vége.

Amúgy este 9 után kerültem be a szülőszobára és éjjel 3-kor császároztak. Szóval nem tartott soká. De elég rendesen megviselt. Pláne, hogy csak párat kellett volna nyomnom és meglett volna természetesen is a fiam, ha nem lett volna szép nagy baba.:)

De mindegy, túl vagyunk már rajta, elmúlt.:)

2013. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. magzatvíz elfolyt (40+3), fájások sehol, a ctg sem mutatott semmit, max. 20-ast, mert néha keményedtem, de fájásnak nem lehetett nevezni tényleg. Vártak 12 órát, tök jól voltam, sehol semmi fájás, sétálgattam, de semmi eredménye nem volt, ekkor kaptam oxit, 5 percen belül nagyon erős fájásaim lettek, végre a gép is mutatta, bár nem tudok értéket mondani, mert már nem voltam olyan állapotban, hogy ezzel foglalkozzak, 3,5 órával később meglett a baba, hüvelyi szülés volt

2. toxikózis miatt kórházi fekvés, rossz ctg eredmény, átküldtek a szülőszobára, burkot repesztettek 38 hetesen, vártak 2 órát, fájások sehol, a gép sem mért semmit, úgyhogy jött az oxi, megint 5 percre rá beindult a folyamat, 1,5 óra múlva megvolt a fiam, hüvelyi szintén


nem viselt megy egyik sem, örültem, hogy hagytak hüvelyi úton szülni, mert a másodiknál a baba miatt kérdéses volt, de végig jó volt a szívhangja

a másodiknál már természetes volt, hogy nincs fájás csak az oxitocin hatására, röhögtünk is a szülésznővel, hogy ez másképp nem megy nálam, legalább már ismerős a pálya

2013. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

40+6 napon indított a dokim, mert nem engedi a kismamáit a lehetséges komplikációk miatt a 41. hetet betölteni (terhes patológia osztvez), mondjuk előkészítés után a liftben elkezdett folyni a magzatvíz, magától is beindult volna aznap.

Oxitocint kaptam 7,30-tól, de semmi fájásom nem volt, 2 üveg ment le délután 4-ig, de mivel nem tágultam semmit (végig röhögtük a napot a szülőszobán a férjemmel, anyummal és szülésznőmmel) ezért 5kor császároztak.

A ctg-n 80-100 között voltak a fájások (amik nem fájtak, csak mintha gy övet húztak volna rajtam szorosra), 2-4 percesek voltak fél 3kor. EDA-t nem kaptam, mert nem volt mit csillapítani. :)

Mint írtam császár lett, spinális érzéstelenítéssel, én bíztam benne, hogy az lesz, de az orvosomnak csak akkor mondtam, amikor próbált erre felkészíteni. Nagyon boldog voltam.

Egyáltalán nem viselt meg, ha lesz tesó, őt is szeretném így szülni. Nagyon hamar felépültem, alig volt gyermekágyi vérzésem, az első felkelés rossz volt, de óráról órára jobb. 1 ágyasban voltam és mindent meg tudtam csinálni, óvatosan de ment minden. Éjszakára is velem maradt, jó volt kettesben :) tejcsi is lett a hazajövetelre és azóta is szopizik, 16 hónapos, 6 hónapos koráig csak anyatejes volt. A hegem nem látszik, alakom, mint terhesség előtt. Nekem szuper élmény volt.

2013. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
41. héten indították, meconiumos magzatvíz miatt. Reggel 9-kor kerültem a szülőszobára, hajnali 4-kor lett meg :) Nekem pokolian fájt, de azt nekem, mint szülésznőnek elhiheted, hogy miután a kezedbe adják a kis újszülöttet, az minden fájdalomért kárpótol, és másnap már nem is emlékszel a fájdalmakra ;)
2013. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Babi Mami ***** válasza:

41+3 napon oxitocinnal inditottak, elso szules, egy ujjnyi mehszajjal. Allva vajudtam fájdalomcsillapító nelkul, ot ora mulva megszuletett a kislanyom. Nagyon intenziv fajdalom, de szerintem az oxinak koszonheto a gyors szules. Nagyon ossze kell hangolodnod a picivel, mert ha nem jol illeszkedik a csatornaba akkor csaszar lesz a vege. Probalj az elengedesre koncentralni, fajasok kozt pihenni.

Konnyu szulest

2014. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!