Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győri kórházban való szülésről...

Győri kórházban való szülésről mik a tapasztalatok? Babaruhákat kell bevinni?

Figyelt kérdés

Adnak kórházi hálóinget az anyukának, vagy a sajátot kell hordani? Tényleg most újítják fel? A mosdó tényleg szörnyű? Hány ágyas szobák vannak?

Lenne még egy csomó kérdésem, de nem akarom elriasztani a válaszolni tudó anyukákat.

Köszi.

32 hetes kismami


2009. nov. 20. 15:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szia Én győri vagyok :)

hát azt tudom h nem egy luxus..de elviselhető..amugy a szobák álltalában 6 ágyasak vagy 4. szerencsére nem sűrűn vagyok bennt...de ismerek olyat akit helyhiány miatt küldtek haza 3x és nem kellett volna.. jah a mosdó...jah..:S

am igen asszem ujitják...hol laksz?

2009. nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem győri vagyok. Győrtől 20 km-re lakunk.

Mehetnék Pápára is, de sok jót nem hallottam róla.

2009. nov. 20. 16:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 2ágyas szobában voltam.ha jól tudom,2-4-6ágyas van.És vannak 1ágyasok is,de általában azoknak van fenntartva,akiknek valami komplikációjuk van.Erre kérdezz rá.

Azt én is hallottam,hogy felújították...nem láttam tavaly október vége óta,és mire jövő májusban megyek,megint le lesz élve :-)

Szülésre kapsz hálóinget és utána még egyet,de jobb ha viszel magaddal arra 3 napra.Mert nem elég komfortos.És a babának is ajánlott vinni,mert nagyon fertőtlenítettek,és kipattoghat tőle.

A mosdó akkor elég elviselhető volt,igaz csak napi 1x takarítják,így egy papír WCülőke,vagy egy törlőkendő jól jön.A fürdőbe vigyél papucsot,biztos ami biztos!

nyugodtan kérdezhetsz akár privát is,én rosszabbra számítottam :-)

2009. nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Én csak dícsérni tudom a győri szülészetet, 17 hós a lányom, 25 hetes vagyok megint.

A mosdó szörnyű, 1X takarítják, a zuhanyzó használható de nem a leggusztább, de amúgy én meg voltam elégedve. Én egyágyasba kerültem, de vannak azt hiszem 4 ágyasok és pár egyágyas, illetve a VIP szoba 10.000 ft/nap áron.

Az orvosok, nővérek kedvesek voltak, segítettek sokat, türelmesek, sokszor rám néztek.

A kórházi hálóinge kell szülni, és este szültem, másnap reggel cseréltem le.

A babának vigyél ruhát, én most már a szülőszobára is vinni fogok, kiveri őket a kórházi..

Ha kérdésed van, bátran írj pvirit, bármire szívesen válaszolok!Igen, most újítják, a szülőszobák azt hiszem már kész vannak, és folyamatosan újítják az osztályon lévő szobákat is, 2 ágyasok lesznek (de ez m ég nem holnap lesz azt hiszem...)

2009. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én mjadnem végig a kórházi hálóingben voltam-inkább azt vérezzem össze.Elösször a babának nem vittünk ruhát,de hozattam be,mert azok elég rossz /szétmosott,szakadt/ állapotban volt.

A csecsemösnővérek iszonyúak,de a szülésznők roppant kedvesek.Én 2 ágyasban voltam.A mosdó tényleg nem a legjobb,de láttam már rosszabbat is.Kérdezz még!!!!

2009. nov. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Íme még néhány kérdés:

Fürdetni nem nekünk kell, ugye?

Amit adnak pelenkát az elég egy napra a babának?

Ha esetleg császárral szülök, akkor kicsit többet segítenek a nővérek?

Éjszaka Ti tudtatok pihenni a babáktól?

Bármit leírhattok ami még ezen kívül az eszetekbe jut.

Köszi: 36 hetes kismami

2009. dec. 16. 07:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 3 hete szültem, győri vagyok. Szerintem 10-es skálán egy 7-est megérdemel a szülészet. Én már a felújított formájában láttam/tapasztaltam és elégedett voltam mindennel, kivéve a WC-vel, ami iszonyat kicsi, alig férni el benne, és tényleg csak 1x takarítják, de ülőke-törlőkendővel elviselhető. WC papírt nem "adnak", arról magadnak kell gondoskodni. Amivel meg voltam elégedve, az a szülőszoba: tiszta, modern (kaptam labdát vajúdni pl.), minden orvos és szülésznő kedves és gyakran rádnéznek, még inni is hoznak neked. A kórtermek is okésak, én 2 ágyasban feküdtem, egy rossz van bennük, hogy a boncteremre meg a hullaházra néz az összes szoba ablaka (én depressziós lettem tőle), finom az ebéd (de csak az ebéd), nem neked kell fürdetni, minden este kettesével viszik el a babákat fürcsizni (gyanúsan hosszú időre, akár egy órára is) az én manómat mindig úgy hozták vissza, hogy ki voltak pattanva a szemei :), állítólag fürcsi után jól megtömik tejcivel őket, hogy egyrészt gyarapodjanak, másrészt tudj egy pár órácskát pihenni tőle. Pelust 3-mat adnak egy nap, de én még haza is hoztam belőle, mert napi 1 kellett csak. De babája válogatja. A lényeg, hogy az otthonról hozott pelust meg sem bontottam a kórházban. (Ja, nem is csípik a csecsemős nővérek, ha más pelust adsz rá, nem pedig Libero-t. Engem letoltak érte, hogy "mi ez a maszek pelenka???" Nekik a Libero-t kell nyomatni, reklám meg a szponzoráció miatt). Hát az éjjelek, azok inkább ébren pihenések, mintsem igazi horkolós alvások... én legalább is nem aludtam 3 napig, mert ösztönösen a babát figyeltem egész éjjel. Hogy jól van-e, nem éhes, kakilt vagy pukizott? Fáj a véresre-sebesre szopizott cicid (elkerülhetetlen), fáj a gátad, ezektől nem lehet Csipkerózsika-álmot aludni. A szülés idejére ők adnak hálóinget, másnap cserélhetsz (vagy amint betolnak a szobádba). Mit mondjak még? Ja, én nagyon nyüzsi csaj vagyok, így aztán a bezártság, a TV nélküliség, a sok "beteg" emberrel való összezártság, a szeretteim hiánya, meg a kiterített hulla látványa az ablakból a boncteremre (igen, ilyen is volt) depresszióssá tett, a három napból kettőt végigbőgtem... De ezt is embere válogatja. Mire vagy még kíváncsi? :)
2009. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat. Íme még néhány kérdés:

Fürdetni nem nekünk kell, ugye?-nem, sőt nem is ajánlom, hogy elmenj és megnézd, csak a szíved fog megszakadni...

Amit adnak pelenkát az elég egy napra a babának?- 3 dbot adnak, nekem annó elég volt, mert nem voltam rutinos,ritkán pelenkáztam. De ez babától is függ, érdemes bevinni pár darabot.

Ha esetleg császárral szülök, akkor kicsit többet segítenek a nővérek?-ezt sajna nem tudom, sima szülésem volt

Éjszaka Ti tudtatok pihenni a babáktól?-én nagyon jól, meg sem mukkant a kicsi, nem is tudom, mire keltem fel, hogy szoptatnom kell, mert hangja nem volt. Persze nem úgy alszik az ember mint előtte, de nekem ment.

Bármit leírhattok ami még ezen kívül az eszetekbe jut.

Nekem is írhatsz nyugodtan privit, 18 hónapja szültem Győrben és márciusban fogok metin.

2009. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönöm, hogy válaszoltatok.

Nekem is már a 2. szülés lesz (a lányom 22 hónapos), de Győrben az első. Ezért voltam kiváncsi a helyi dolgokra.

Több kérdés nem igazán jut eszembe, de bárki bármit akar írni az ottani élményeiről, azt szivesen veszem.


36+2 kismami

2009. dec. 17. 07:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, én 10 hónapja szültem Győrben, tehát februárban, és ami nekem a legnagyobb gondom volt, hogy gatyarothasztó meleg volt! Este, mikor végre pihenhettem volna, gyöngyözött a homlokom, úgy fűtöttek. Ezért én azt javaslom, hogy nagyon vékony hálóinggel is készülj.


A babának vigyél ruhát, mert a kórházi elég leharcolt, valamint az angolpólya nekem túl bonyolultnak tűnt (szülés után nem voltam szellemileg a topon...).


Egyébként nagyon profinak tűntek mind az orvosok, mind a többiek, jó kezekben leszel!

2009. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!