Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogyan döntenétek ebben az...

Ti hogyan döntenétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy nem vitát akarok generálni!!!

A helyzet a következő. Januárra várjuk a 2. lányunkat. Az első is császárral született farfekvés miatt.

Én nagyon szeretnék hüvelyi úton szülni, de ez csak akkor lenne lehetséges, ha bevállalnám saját felelősségre. Félnek a hegszétválástól (most 5,9mm), mert akkor ugye 3 percen belül a műtőben kell lenni, stb.

Nagyon nehezen épültem fel az első császárból, fél év kellett hozzá. Nem akarom ezt újra átélni, de viszont félek, hogy rosszul sülne el a dolog.

Ti mit választanátok?

Köszönöm!


2013. nov. 28. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben a császárt. Inkább én épüljek fel lassabbanmn
2013. nov. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

láttam egy műsort a lifenetworkon, ahol császáros nő hüvelyi úton szülte meg a babáját...

nem lehetetlen, az a lényeg, hogy az orvos mit mond!

keress olyan orvost, aki ebben támogat, segít.

ha viszont több szakvélemény szerint se szülhetsz hagyományosan, akkor ne kockáztass!

szerintem hinned kell magadban, és a szervezeted erejében! én a szüléssel kapcsolatban teljességgel hittem azt, hogy könnyen és ügyesen csinálom végig, és így is lett!

én biztatnálak (ha valóban az orvosok - több szakvélemény - is kijelenti, hogy lehetséges az esetedben ez)

2013. nov. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez egy kisváros, van 2 orvos... Ill van még másik 2 is, de az egyikhez akkor se mennék, ha fizetnének érte, a másik meg olyan ritkán van itt, hogy csak na. Ő az osztályvezető is, magánrendelése meg nincs.
2013. nov. 28. 21:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem par napon belul lesz a 3. Csaszarom. Az elso utan hetekig nagyon fajt a fejem, azt hittem meghalok, a korhazban el is ajultam! Felulni nem a sebem, hanem a fejem miatt csak nagyon lassan tudtam, itthon meg csak szoptattam, minden mast a nagyik csinaltak. Amikor megtudtam, hogy megint babat varok es valoszinuleg o is csaszar lesz, nagyon feltem, mert nem akartam megint a fajdalmat. Ezt elmondtam az altato orvosnak is, aki azt javasolta, hogy szigoruan nem emelem meg a fejem, megiszom 5-6 liter folyadekot es kiharcolom, hogy az elozmenyek miatt minel kesobb allitsanak fel, akkor nem lesz gond. Es valoban! A madodiknal a 3.napon azon bosszankodtam, hogy miert nem vitten magammal hajszatitot :) igy most nem felek a csaszartol, viszont ha tehetnem, masodszor inkabb megprobalnam a huvelyit, mert allitolag ha hagyjak, hogy rendes maga utemeben haladjon a szules, akkor semmivel sem nagyobb a hegszetvalas eselye, mint a mehegrepedese olyanoknak, akiknek meg nem volt vagva. A beinditas, az oxitocin... Ezek novelik az eselyt. Azonban ha faros a baba, biztos nem engednek bele egy normal szulesbe es ez igy van jol. Fogadd meg a fentieket es keszulj egy konnyu csaszarra.
2013. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha az orvos császárt javasolna, akkor megbíznék benne és elfogadnám, hogy ez van. (Egyébként én császár után amúgy is inkább még egy császárt kérnék, mert így csak egy helyen "sérülsz".)
2013. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
augusztusban volt 2 éve, hogy császároztak. Most 16 hetes terhes vagyok. Pont tegnap beszélgettem erről a dokimmal. Ő azt mondta papírforma szerint ugyan szülhetek, ha én nagyon-nagyon ragaszkodok, meg lehet próbálni, de ő a császárt fogja prefelálni akkor is ,és most is. Én a császár mellett döntök. Így már tudom mi vár rám, és igen ha már amúgy is a hasamon van 1 vágás elfér ott a másik is...
2013. nov. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt választanám, amelyik orvosilag indokolt.
2013. nov. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 év 8 hónap van a két gyerek között.

Az első 35 hétre született sürgősségi császárral. Második terhességem alatt sokat beszélgettünk a dokival a szülés módjáról. Azt mondta, ha természetesen akarok szülni, benne van a pakliban akár 2 hét túlhordás is, mivel ugye nem lehet hamarabb megindítani, és ha magától nem indul be, akkor lehet, hogy ugyanúgy császár a vége.

Én egyébként eleve császárra készültem, nem ragaszkodtam a hüvelyi szüléshez. A terhesség vége felé a hormonjaim persze elkezdtek működni, és egyre többet gondoltam a hüvelyi szülésre. Így megbeszéltük a dokival, hogy ha hamarabb megindul a szülés, és ő úgy látja, hogy kedvezően alakul a folyamat, akkor megpróbáljuk.

39+2 hétre volt a program császár időpontom, és a kiscsajszi nem indult meg hamarabb, így ismét császároztak.

Hogy őszinte legyek, egyáltalán nem bánom. Most tényleg odafigyeltem, hogy ne emeljem a fejem, tudtam mi vár rám, tudtam hogy igenis erőltetni kell a mozgást, és most nagyon hamar rendbe jöttem. Én is már a kórházban hajat akartam mosni :)

Arról nem is beszélve, hogy a két simán szült szobatársam nagyon rossz élményeket mesélt. Mindkettőnek szörnyű szülése volt, az egyiknek vérátömlesztésre is szüksége volt, és pár nap múlva műteni is kellett.

Na ezen történetek után főleg nem bántam, hogy nem kockáztattam.

2013. nov. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia,nálunk is ugyanez a helyzet,mit jelent nálad az,h saját felelősségre?

Az én dokim azt mondta,hogy figyelembe veszi a kérésemet(nem indít,nem ad oxit,nem ír program császárra),ha látja,h minden rendben halad,akkor szülhetek természetesen,de a legapróbb fennakadásnál műt,mert nem kockáztat(jelenleg amúgy a császár felé hajlik a dolog,harántfekvés miatt).Nálatok nincs ilyen verzió?Ha az orvos viszont azt mondja kockázatos a hüvelyi,én hallgatnék rá..

OFF:4-estől pedig kérdeznék,ha lehet,mit jelent az,h kiharcolod,h sokáig hagynak feküdni? én 24 órát feküdhettem,mégis szörnyű fejfájásom lett,pedig nem is nagyon mozogtam...:( Én is ezért tartok a köv. császártól,mert ahol ,most fogok szülni 6 óra után állítanak fel...:S

2013. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Off: engem a 2.-nál 6 óra után állítottak fel, úgy ittam a vizet, hogy odatartották a poharat és szívószállal ittam, így egyáltalán nem kellett a fejemet megmozdítani. (az 1. altatásos volt)

Kedves Kérdező! Egy másodpercig sem gondolkoznék: császár.

Vki írta, hogy ahol van egy vágás, ott elfér kettő is. Nekem csak egy van, szépen megcsinálta a dokim :)

2013. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!