Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben az esetben az elválasztá...

Ebben az esetben az elválasztás mellett döntenétek vagy sem? Ha igen, hogyan, miként kezdjek bele? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hónapos, még mindig anyatejes és nagyon is ragaszkodik ehhez. Mondhatnám, hogy a cici a mindene. Viszont nekem már évek óta húzódó, folyton kiújuló hugyuti fertőzésem van, amivel már várandósan és a terhességem után is jártam az urológián de sajnos erős antibiotikumot vagy bármilyen más kezelést nem igazán kaphatok, ugyanis így minden kihatással van a kisbabámra. A gyenge antibiotikumok csak ideig-óráig használnak... Tegnap előtt éjszaka véres vizelettel mentem az ügyeletre ahol a doktornő mondta, hogy ha ez így halad tovább sajnos mérlegelnem kell, hogy a szoptatásnak van még így is több előnye vagy annak, hogy én meggyógyuljak. Viszont én sajnálnám elválasztani a kislányomat és ha meg is próbálnám borzasztóan nehéz dolgom lenne, ugyanis az evés/ivás terén rettenetesen válogatós. Nagyon sok gyümölcsöt nem hajlandó megenni (alma, banán, őszibarack) a bébiételekben is elég válogatós, amit szeret enni az inkább az, amit mi magunknak is főzök, de ugye az fűszeres. Nem hajlandó meginni a teát, a vizet, akárhogyan erősködöm, hiába vagyok kitartó, hogy tizedjére is odaadom a cumisüveget, ha kiszúrja, hogy az nem gyümölcslé, elhajítja és csak nyűglődik. Tejes dolgot nem is ehet, mivel nálunk sok az allergiás a családban, plusz nekem allergia alapú az asthma-m, így azok egyelőre még kilőve. Plusz amit már említettem, hogy a cici a mindene, ha tehetné egész nap azon lógna. Nos, Ti mit javasoltok? Mit tegyek? Ha mégis el kell, hogy válasszam, milyen módszereket javasolnátok? Illetve, hogyan szerettethetném meg Vele mégis a vizet, a teát??
2012. aug. 5. 10:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Leszoktatnám a ciciről!

1 éves lesz, meg lehet próbálni a tejet, hankiüti, akkor Ha tápszer.

Én azt adnám neki enni, amit mi eszünk, lassan 1 éves! Már nem 4 -6 hónapos, mehet neki a fűszeres!

Lehet kapni gyümölcs teákat, instant Milupa Hipp gyümölcsteát, felvizezve gyümölcslé, gyümölcs szörp!

2012. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A gyümölcs teákkal próbálkozom, de egyelőre semmi.
2012. aug. 5. 10:16
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a válogatósság vagy valami megszerettetése a probléma, hanem hogy te vagy bizonytalan.

Az írásod alapján tisztában vagy vele, hogy az egészséged érdekében le kellene szoktatni a gyereket, de igazából nem akarod. Kibúvókat keresel ("de olyan válogatós" stb)


Talán lelkiismeretfurdalásod is van, amiért egyáltalán megfordult a fejedben a leszoktatás, de ha tényleg komoly a betegséged, nem is kérdés. Másrészt egy majdnem egy éves gyereknek már nem kellene egész nap cicin lógnia. Sétáljatok nagyokat, csináljatok programokat, mondókázzatok, építsetek várat, menjetek állatkertbe, eszébe sem fog jutni a cici, de ez, hogy "ha tehetné, egész nap azon lógna" azt jelenti, hogy nem tudja elfoglalni magát. Mintha a szopás pótcselekvés volna.

Légy határozott! MErt most nem vagy az, hiába állítod.

2012. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem vagyok az ... Nyilván nem. Egyékbént szoktam programokat csinálni, szoktunk nagyokat sétálni minden nap. A szüleim faluban laknak, mi a városba, mióta beköszöntött a jó idő, rendszeresen járunk ki hozzájuk. Nem azt mondtam, hogy egész nap azon lóg, csak ha tehetné. Bizonytalan vagyok, mert ismerem a gyermekem. Amikor valahonnan hazaérek több óra után és belépek a szobába, az a hang összetéveszthetetlen amikor a cicire vágyik és úgy örül amikor odaadom Neki. :) Ez egy mély kapocs és mivel első babám, biztosan fura lesz ha ez már nem lesz meg köztünk. Nyilván nem ezen múlik a jó anya-gyerek kapcsolat, de attól még fontos.
2012. aug. 5. 10:38
 5/18 anonim ***** válasza:
az egészséged fontosabb mint egy majdnem 1 éves szoptatása.
2012. aug. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Akkor légy inkontinens fiatal nőként, te tudod...


"Amikor valahonnan hazaérek több óra után és belépek a szobába, az a hang összetéveszthetetlen amikor a cicire vágyik és úgy örül amikor odaadom Neki."


Ne haragudj,de hol vagy, órákig távol a babádtól? Remélem azzal is tisztában vagy, hogy a távollétedet, a saját hiányodat a melleddel kompenzálod a gyereknél. Ez nem a "mély kapocs" amiről hadoválsz.


"Nyilván nem ezen múlik a jó anya-gyerek kapcsolat, de attól még fontos."

Aha, de akkor ezek szerint az egészséged nem az.

Tudod, amikor valaki így az egekbe meg a saját teste fölé emeli a szoptatást, nyilvánvalóan a saját kárára, valahol önzés a gyerekeddel szemben. Te így tartod őt függő helyzetben, hiszen azt gondolod, Rád van szüksége. Nem, a melledre szoktattad rá, nem magadra. Ha sír, vigaszra vágyik, megöleled, simogatod, vagy cicit kap?


Tudod, az a véleményem, hogy a te lelkednek jó a szoptatás, mert nélkülözhetetlennek érzed magad tőle, a babád meg egyszerűen kihasználja ezt, és cicifüggő lett.Egymást használjátok ki. Szerintem ez amúgy sem lenne egészséges, de így, hogy neked sürgős orvosi ellátásra lenne szükséged...

2012. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, szerintem ez már egy kicsit túl van bonyolítva és ezen kívül nem is értek vele egyet. Az miért az én önzésem, hogy nem akarom megfosztani a kislányom az anyatejtől? Hogy egymást használjuk ki? Egyáltalán én hogyan használhatnám ki őt?? :) Ne haragudj, de ez kicsit vicces. Egyáltalán nincs ilyen képem a szoptatásról, mint ahogyan ezt leírtad. Egyszerűen csak azt próbáltam meg figyelembe venni, hogy a gyermekem hogyan érzi jól magát. Egyébként alkalmi munkát szoktam elvállalni a férjemmel váltott műszakban mert az utóbbi időben kicsit nehézkesebben élünk. De mindegy, vegyük úgy, hogy nem is kérdeztem semmit, mert nekem egyáltalán nincs szükségem ilyen megítélésekre, mint amiket itt kapok, mert egyáltalán nem érzem magam önző, vagy a gyermekét kihasználó szülőnek ... Majd konzultálok a gyermekorvossal meg a védőnővel és megoldom a mihamarabbi elválasztást! Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 5. 11:14
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

Leírtam, hogy értettem a kihasználást: így érzed magad nélkülözhetetlennek.


Figyi, így is az vagy! Ne haragudj, tényleg nem akartalak megbántani, de annyira dühítő, amikor felnőtt nők elhajítják az egészségüket, amikor van más megoldás. Tudod mit, akkor kezdd el a gyógyszerkúrát, addig fejd a tejet, ha tényleg annyira cicifüggő a lányod, akkor valószínű utána is el fogja fogadni, de menjen már bele a fejedbe, hogy egy visszatérő, kikezeletlen húgyúti fertőzés nem vicc!


És szerintem mindenki azt mondja, szoktasd le, de nem akarod. Nézd, egy évesen az anyatej élettani hatásai jóformán nem érvényesülnek, tehát a gyereknek és neked is nem fizikálisan, hanem lelkileg van rá szükségetek. Érted?

Nézd, ha nem vagy egészséges, hogy fogod felnevelni? erre is gondolnod kell! Persze, MOST jó a szoptatás, de 10 év múlva erre már senki nem fog emlékezni, nem lesz jelentősége, de mit csinálsz, ha emiatt a tested nem lesz egészséges?

2012. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom. Egyébként sokszor nekem is kényelmesebb lenne ha nem szopizna már, pláne a munkavállalás szempontjából, kicsit többet vállalhatnék. Értettem én a mondanivalód lényegét és én az elválasztás mellett lennék csak tényleg nem lesz egy könnyű menet, pláne ha a tápszer nem válik be. :) Egyébként fontos az egészségem, hogyne lenne az, ez a kínzó fájdalom nekem sem jó, sokat szenvedtem már vele csak eddig a kislányomat helyeztem előtérbe. Mert amikor legutoljára előjött ez a probléma akkor még sokkal kisebb volt.
2012. aug. 5. 11:40
 10/18 anonim ***** válasza:

egyetértek a 2. vlaszolóval :)


viszont ha ennyire nem akarod, azért meg tudod oldani!

kezdj el fejni minden nap 1x-2x és növel, hogy jó sok tejed legyen a mélyhűtőbe. aztán ess túl a kezelésen, közben fejjél 3-4 órnként, azt ugye a lefolyóba... majd újra szoptathatsz!


nekem is volt ilyen fajta problémám, 2-3 hetente vért pisiltem, zokogtam a wc-n, semmi nem segített, majd felírták az antibiotikumot, ha jól emlékszem 3 szemről van szó, de tényleg brutál erős. ez 6 éve volt, azóta nem jött elő (koppkopp), szóval megéri, most te vagy a fontos, a kislányod már egyébként is elég idős ahhoz, hogy elválaszd.

aaz innivalóra meg az a praktika, hogy napról napra több vizet teszel a gyümölcsléhez ;)

2012. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!