Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mire lehet majd...

Szerintetek mire lehet majd még szükségem (szükségünk) a kórházban?

Figyelt kérdés

2014 február 10-re vagyok kiírva, de hát ki tudja mikor gondolja úgy a picur, hogy ő bizony "jönni" akar.

Ezért a biztonság kedvéért szeretném már most megkezdeni a szükséges holmik beszerzését magamnak és a babának is.

Nagyon sokat keresgéltem az interneten is, hogy azért nagyjából "képben" legyek.

Sajnos itt mi nálunk sem a védőnő, sem a kórház nem ad semmilyen segítséget sem.

Mikor rá kérdeztem, hogy "mire lesz majd szükség a kórházban?" a válasz az volt, hogy "tudja azt maga is nem?!"...

Én eddig, amit összekészítettem:

Magamnak:

hálóing 4 db

köntös 2 db

papucs 2 db

bugyi 7 db normális és 4 db eldobható

kismama melltartó 2 db

szoptatós melltartó 4 db

zokni 4 pár

törölköző 2 nagy 2 kicsi

tusfürdő

fogkefe, fogkrém, fogmosó pohár

melltartóbetét 2 dobozzal

intim törlőkendő

fertőtlenítő törlőkendő

2 csomag éjszakai betét

2 csomag legvastagabb betét

wc papír 1 csomag 4 tekercses

papír zsebkendő 2 csomag

fésű, hajgumi, hajpánt

evőeszközök

műanyagpohár

bögre

szalvéta

A picinek:

eldobható pelenka 1 csomag

rongypelenka 4 db

popsitörlő

popsikrém

Szerintetek mire lesz még szükségünk majd?



2013. dec. 6. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A lényeg megvan. amit majd még ne felejts el betenni az a telefon töltő, rejtvény+tollak vagy könyv. Esetleg alap sminkhez szemceruza+szempilla spirál.
2013. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és esetleg mellszívót is vihetsz.
2013. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hú minek viszel ennyi hálóinget, meddig akarsz ott lenni?

Èn egy hálóinget vittem és egy olyan melegítöt amiben napközben voltam. Polót minden napra tisztát, olyat amiben lehet szoptatni. Háloingben fogsz napközben lenni? Mindenfele mész az osztályon, és úgy öltöztem mint otthon, mert háloingben elég fura mások elött lebegni, meg hat ez nem betegség...

nekünk betétet és hálos bugyit adtak, rendeset be Sem vittem, felesleges. Betét olyan kell, aminek nem müanyag az alja DM-ben lehet kapni szülés utánra ilyet.

Melltartóbetét Sem kell sok, mert ha be is indul a tejed akkor Sem fogod óránként cserélni, és ha el is fogyna tud a férjed is bevinni.

Nekünk evöeszközöket, poharat mindent adtak a korházba. papírzsepit és a gyereknek Sem kellett semmit bevinni. Szerintem a korházat felhívhatod ök megmondják mit adnak.

2013. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még kicsit sokat is készültél.

- felesleges a két db köntös, elég egy is.

- pár darab melltartóbetét elég, nem kell a két doboz. Eleinte nincs olyan sok tej, hogy ilyen sokra legyen szükség. (Ha mégis, majd visznek még be neked.)

- 2 tekercs wc papír is elég

- melltartó is elég 3 db (minden napra egy)

- papírzsebkendő elég 1 csomag (hacsak nem leszel náthás, 3-4 nap alatt nem kell 200 db zsepi)


Elvektől függően a babának vihetsz be cumit, cumisüveget, és ha kell, magadnak mellszívót.

2013. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

amit mindenképpen érdemes:

csinálni egy szülőszobás pakkot, és egyet a többinek, ami csak utána kell.

A szülőszobásba tedd azokat a dolgokat, amik a vajúdáshoz/szüléshez kellenek.

Én vinnék mindenképp meleg zoknit (kihül a láb nagyon, még nyáron is, de ez úgyis február), szőlőcukrot, az jól jöhet vajúdás közben is, és nekem szülés utáni percekben is nagyon kellett, ásványvizet, és szívószálat. Nem tudom ki lesz a veled bent, de én sokszor olyan pozícióban vajúdtam hogy pohárból csak magamra öntöttem volna, a szívószál nagyon jó, arra is hogy csak egyet kortyolj, akár csak megnedvesítsd a szádat közben.

Mondjuk azt megmondhatnák, hogy adnak-e ruhát a szüléshez, nekem sajátot kellett, így arra lehet számítani, hogy plusz egy hálóing, mert amiben szülsz azt garantáltan utána nem tudod felvenni.

Fényképezőgépet is lehet a szülőszobásba tenni, apa ha ott van, kezelheti, miután megvan a pici.


Amit javaslok még:

Konyhai papírtörlő. (1 henger elég)

És sötét színű törölközők, ne fehér. :)

Nekem zuhanyzás után gyakorta történt, hogy amikor törölköztem (volna), beindult a vérzés, az alfertájomat papírtörlővel itattam fel mindig, így ha jött is vér, szépen eldobtam, és a törölköző nem lett olyan.

Az intim törlőkendőt én hanyagolnám, jobb a tiszta vizes zuhany ilyenkor, nehogy irritáljon bármi is belőle.

Szoptatós melltartó nekem nem szokott kelleni, mire rendesen belövell a tej, már otthon szoktunk lenni, de mondjuk nem foglal sok helyet.

Én szoktam vinne egy szappant amit nem sajnálok és egy pici kéztörlőt, mert a kórteremben lévő mosdónál általában nincs semmi, és akkor azt ott is szoktam hagyni, a szobatárs is használhatja, ha akarja.

Papírzsepiből mehet több is, bár gondolom mindenből visznek majd, ha elfogy. :)


Most ennyi jutott eszembe.

2013. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Víz a szülőszobára :)

Szerintem a picinek vigyél pár garnitúra rucit, vagy valami takarót, amiben kicsit otthonosabb, mert sajnos a kórházakban, a legtöbben nagyon elnyűtt rucik, takarók vannak, sajnos nincs elég pénz, vagy elég adomány. És biztos jobban éreznéd magadat ha a picin szép ruhácskák lennének.


Sudokrémet, vagy más krémet esetleges bimbo sérülésre (garmastan) és a gátsebre, gátsprayt. Ezek nem kötelezőek, csak sok kellemetlenségtől óvhatnak meg, ha fájna.

Én rágcsálnivalót is vinnék be, bár ezt majd a látogatók is tudnak hozni. Mert a kórházban néha kicsinek tűnik az adag egy frissen szült, szoptatni készülő anyukának.

Nekem is első baba lesz, és nekem ezeket a tanácsokat adták.

Esetleg fájdalomcsillapítót, mert a kimerültségtől, izgalomtól, kórházi levegőtől, fájhat a fejed, és a kórházban algopirint fognak adni. Ha szoptatsz akkor is!

Azt hogy milyen fájdalomcsillapító a legjobb, szerintem védőnőtől, vagy gyógyszertárban kérdezd meg.

2013. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igaz-igaz, a fájdalomcsillapító az kellhet. Nem a fejfájásra, hanem az utófájásokra (méhösszehúzódásra), mondjuk első baba után nem annyira húzós még. (MInden többedik gyereknél egyre erősebb sajnos)

És ezzel karöltve lehet vinni hashajtót és vagy glicerines kúpot az első nagy wc nehezen jön sokszor.

2013. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem még a bimbóvédőt és ha hajlamos vagy rá, akkor aranyérkrémet mondott a szülésznő. A vajúdás alatt szénsavmentes ásványvizet és szőlőcukrot, a szülsé után pedig valami ennivalót.

Szerintem baromi sok cuccal indulsz neki, senki nem fog bemenni hozzád? Van még 2 hónapod a szülésig, ha van rá lehetőséged, nézd meg mekkora a szekrény a gyerekágyas részen, mert ahol én fogok szülni, ott ennyi cucc biztosan nem fér el.

2013. dec. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Babának rugdalózó, kis sapka, kis takaró, kesztyű, ha esetleg nagy lenne a körme, ne karmolja össze magát.
2013. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ami nagyon fontos az az apasgi nyilatkozat vagy a házassági papír.nekem azt mondták azért haza küldik az apukát!elég gáz lenne ha emiatt lekésne vmiről vagy egyedül kéne ott lenni akár x időt is.szintén februárra várjuk a picit.:)
2013. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!