Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szüléskor kap az...

Természetes szüléskor kap az anyuka infúziót, szurit?

Figyelt kérdés
Én nem félek sem a terhességtől, sem a szüléstől csak a tűktől. Én biztosan nem fogok kérni semmilyen injekciót
2013. dec. 9. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hoyg fogod birnia arengeteg vérvételt a terhesség alatt????

A szülés alatt olyan féjdalmaid lesznek hogy nem fog érdekelni épp szurnak-e vagy sem, viszont a terhesség alatti vérvételeknél nincs fájdalom ami elvonja a figylemedet ugy mint szülés alatt.

Itthon sok esetben használnak oxitocint azt pedig infúzióban adják.

2013. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek,még ha most nem is hiszed el... a szülési fájdalmak mellett a tűszúrás lesz a legkisebb bajod ott és akkor. Ettől függetlenül nem, ha nincs pozitív sztreptococcus szűrésed, amire antibiotikumot szoktak adni, elég erősek a fájásaid, és simán megy minden, akkor nem kell megszúrni.
2013. dec. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én sem kértem, kaptam. Mellesleg ez volt a legkisebb problémám már abban a szituban...
2013. dec. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem a fájdalomtól félek hanem a tűtől. Vérvételen egyszer voltam, oda tartottam a kezem és beszélgettem, oda se néztem,nem fájt, csak maga a tűtől vagyok rosszul
2013. dec. 9. 11:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem olyan fájdalmaim voltak, hogy komolyan nem tudtam volna figyelni semmire. Én is féltem a gerincérzéstelenítéstől, a császártól is, de a vajúdáskor annyira szenvedtem, hogy megváltásként éltem meg, mikor végre megtörtént. Olyan szinten kimerültem, hogy én kértem, hogy csináljuk! Nagyon meg fog változni a hozzáállásod. Soha életemben ilyen állapotban nem voltam, mint ott és akkor. Megváltozik minden, amit korábban gondoltál!
2013. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is irtózom a tűtől, az éles dolgoktól, a vértől, meg úgy általában a kórháztól.

De valahogy szülés közben az ember teljesen más állapotban van. Volt kanül (azt hiszem így hívják) a vénámban, de valahogy tudomást sem vettem róla, csak mindig rám szóltak, hogy ne hajlítsam be a karom. Az sem tűnt fel, hogy az orvos rákönyökölt a hasamra (a szemem csukva volt épp). A végén a méhlepényt is látni akartam, és nem lettem rosszul tőle.


Lehet, hogy nem fogsz kérni semmilyen injekciót, de nem kérdezik meg a véleményedet, ha pl. oxitocint akarnak adni. Ez vele jár, ha gyereket szeretnél, el kell viselni ezt is, és a sok vérvételt is. (nálam amnio is volt)

2013. dec. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
közel sem biztos, hogy természetesen fogsz szülni, szóval tréningezd magad szerintem :D
2013. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első szülésemkor kaptam infúzióba oxitocint, mert gyenge fájásaim voltak csak. Második szülésemkor semmit nem kaptam, semmire nem volt szükség.
2013. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tőlem vért vettek mikor elfolyt a magzatvíz. A szülőágyon kaptam oxitocin infúziót is, ami egyszer kicsúszott, és újra szúrták, majd szülés után kaptam egy infúziót is, mert sok vért veszítettem. Már nem is érdekelt akkor ez a sok "szúrás". Amúgy én egyiket sem kértem, sőt meg sem kérdezték, hogy kérem-e, csak úgy adták.

Egyébként én is tűfóbiás voltam a terhesség előtt, volt, hogy el is ájultam egy-egy vérvételtől, de annyi vérvételen estem át terhesen, hogy hozzászoktam. Nyugi, ettől ne parázz.

2013. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Még annyit hozzátennék ahhoz, hogy rohadtul nem fog érdekelni, hogy szurkálnak: gondolj kicsit bele abba, hogy ha baj van és azonnal kell gyógyszert kapnod, mennyi idő telik el, amíg szúrnak egy branült... lehet, hogy az életetek múlik azon az 1 szúráson, van, hogy minden másodperc számít. Ezért szúrnak vénát akkor is, ha nem kell kapnod semmi, azért ha mégis ne ezzel kelljen tökölni. Vannak helyzetek, amikor ez nem kívánságműsor. Majd felnősz :)
2013. dec. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!