Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Akinek az első baba...

Anyukák! Akinek az első baba császáros volt, sikerült a másodikat természetes úton megszülni? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.4 és fél év lesz a két szülésem között.

Figyelt kérdés

10 hetes vagyok és a védőnő rögtön azt mondta, hogy nagy valószínűsségel a második is császár lesz, pedig még nem néztek semmi heg vastagságot meg semmit. Ezért szeretnék esetleg szülésznőt fogadni,hátha ő tud majd segíteni. Persze csk addig amíg egyikünk sincs veszélyben. Nem zárkózom el a második császártól, de szeretném megpróbálni természetesen meszülni a babámat.

Köszönöm



2013. nov. 29. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én augusztusban szültem a második babámat. Én szülhettem volna simán is sajnos császár lett a vége, mert én vagyok belülről úgy összerakva, hogy nem fértek ki a gyerekeim. A lányom és a fiam között szűk 3 év van 3 hónap híján. Rendesen kitágultam és jöttek is a toló fájások. Azt mondta az orvosom, hogy ilyen fájások mellett más simán megszül spontán. Amúgy attól függ, hogy neked miért volt az első császár. Miért volt?
2013. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem azèrt volt mert rossz volt a szìvhangja a lànyomnak.
2013. nov. 29. 11:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 császárom volt.És mivel az első faros baba miatt lett császár a másik kettő az elsőből adódóan már egyértelműen lett az!Én nem vagyok fővárosi,sőt nem is nagyvárosban lakom,de az orvosom kiváló,elismert szülész-nőgyógyász.Ő azt mondta nekem egy császár után már szinte 100% hogy a többi s az lesz,kevés orvos vállalja be császár után a sima szülést.De ez legfőképp attól függ,hogy a méhedet hogy vágták.Ha hosszában-és ez a gyakori- akkor tuti hogy császár.Én úgy tudom akkor engednek sima szüléssel próbálkozni ha vízszintesen vágták a méhed! ( Nem kívül a bőrt! )
2013. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha vizszintesen vagtak a bort akkor h tudnak fuggolegesen vagni a tobbit? Tenyleg nem tudom elkepzelni ne vedd kotekedesnek.


Am nekem is csaszrom volt epp amiatt mint teged a szivhang miatt. Igaz meg nincs masodik gyerekem csak engem is nagyon erdekel a dolog. En is mindenkepp szeretnem a kovetkezot termeszetesen megszulni ha lehetseges. Regi felnott ismeroseim is vannak akiknek anno az elso csaszar volt a masodik siman mehetett rendes szuleskent. Szoval remenykedem h meg lehet prpbalni. :-) majd ha meg tudsz vmit errol leirnad?

2013. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amikor énszültem volt mellettem egy anyuka akinek 6 év volt a két szülése között neki engedték, hogy megpróbálja természetes úton, de elkezdett neki szétnyílni az előző császár helye a méhén és megint meg kellett császározni. Aztán mondta is neki a doki, hogy van már két szép egészséges gyereke, ha nem muszáj már ne vállaljanak többett. Pedig mondom 6 év telt el a kettő között neki.

De ez Békéscsabán volt, azóta már Kaposváron lakunk, itt meg nem tudom mi a gyakorlat.

Ha megtudok valami hasznosat majd megírom.

Igazából fogadott orvosom nincs, de szülésznőt szeretnék fogadni, úgyis ő van ott velem végig.

2013. dec. 2. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem 2év 3 hónap telt el a két szülés között, a védőnő végig mondta,hogy 100%,hogy császár lesz, amikor befeküdtem a kórházba, meg se fordult a dokik fejében,hogy azonnal császároznak, várták,hogy beinduljon a szülés, nem indult,nem tudták beindítani,és emiatt lett császár! Hegvastagságot nekem csak szülés napján néztek!
2013. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rokonom az első császáros baba után 22 hónappal a másodikat természetes úton szülte - bővebbet nem tudok, csak hogy minden rendben ment. Nekem császár után trombózisom lett, ezért rá van írva a papíromra, hogy a másodikat (tavasszal) javasolt természetesen szülnöm - nekem sem néztek még hegvastagságot, de szerintem azt csak a végén nézik meg vagy közben.
2013. dec. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem 2 hónap híján 4 év van a gyerekeim között, a fiam faros volt, ezért volt császáros. Most a lányomnál a dokik az elejétől fogva mondták, hogy simán megpróbálhatom, ha be lesz fordulva, és nagy rá az esély, hogy sikerül, mert nem azért nem sikerült, mert nem tágultam, hanem mert nem fordult be a tökös. Két hónapja született a lányom simán, 9 óra vajúdás után. Végig nézték a hegvastagságot, utána meg belülről is megvizsgálták nem repedt-e(na ez a része nagyon fájt). Minden rendben volt.
2013. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok a biztatást!

Nem is érettem, hogy miért mondta a védőnő, hogy majdnem biztos hogy császár lesz. Néha azt hiszik, hogy ők aztán mindent tudnak.

2013. dec. 2. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!