Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mikor mentetek szülés után...

Ti mikor mentetek szülés után először boltba, vagy csak úgy intézni valamit?

Figyelt kérdés
Beszóltak, hogy miért nem bírok a seggemen maradni, csak mert császár után egy héttel lementem postára, gyógyszertárba, meg boltba (nem cipekedtem), míg mások a 6. hétig ki sem mozdulnak.
2013. dec. 10. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hazajöttünk a kórházból, délben, 14kor jött a doki meg a védőnő. Mikor elmnentek én mentem a gyógyszertárba a szükséges cuccokért, amiket felírt. Boltba is minden nap én mentem, igaz 2háznyira van.
2013. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1 hetes volt a fiam mikor elmentem neki ruhákat venni, mert 4,5 kilóval született, az összes 0-3 méretű ruha kicsi volt, kapásból a 68 kezdtünk.
2013. dec. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is császáros voltam és sajnos nem is volt olyan könnyű szülés.

Ennek ellenére a hazamenetel után 2-3 nappal kocsival már én is elrohantam babás kiegészítőket venni- a férjemet 3* küldtem el a DMbe és mindig valami egészen mást hozott :)


Egyébként nyáron szültem, így a picit már 2 hét után kivittük a hűvösebb esti órákban sétálni. Ezt követően még könnyebb volt az élet és én is szívesen kimozdultam.


A 6 hét gyermekágy nem arról szól, hogy be kell zárkózni- ez pszichésen sem biztos, hogy jót tesz egy édesanyának.

Ha neked öröm kiszaladni a gyógyszertárban és közben valaki tud vigyázni a picire otthon, akkor nincs ezzel semmi baj- fél óra nem a világ, főleg, ha a pici alszik ilyenkor.

Akár egy fejkiszellőztető séta is sokat tud dobni az ember hangulatán vagy egy jó könyv/újság a teraszon.

Ha ettől jobban érzed magad, a kisbabád sincs elhanyagolva, akkor csináld úgy, ahogy mindkettőtöknek a legjobb.

2013. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mikor hazajöttünk , mind a két babánál még azon a hétvégén volt keresztelő, és elmntem elintézni a gyest!
2013. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
úgy 3-4 nappal azután, h hazajöttünk a kórházból. cipekedni nem cipekedtem, de tejet meg ásványvizet én vettem (a júliusi hőségben született a babám), illetve a neki szükséges cuccokat, mert egyszerűbb volt így, mint elmagyarázni apának, h mitől jó egy cumisüveg, milyen a jó pelus, mitől kíméletes egy popsitörlő, stb. az első utamon feliratkoztam a dm bababónusz programra, aztán hadd szóljon :))
2013. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szülés után egy héttel elmentünk a férjemmel elintézni a heti nagy bevásárlást. Még akkor ott volt nálunk édesanyám, aki segített a hazajövetelt követő héten, úgyhogy még a picurt is otthon hagytuk, és még ő mondta, hogy mozduljak ki, jól fog esni, és így is lett. A lányom végigaludta a távollétünket :)

Sima szülésem volt egyébként, de tele voltam varratokkal kívül-belül úgy szétszakadtam...

Az pedig, hogy 6 hétig nem mozdulnak ki, kicsit erős, mert 2 hetes kor után már ajánlott a babát is kivinni levegőztetni, sétálni!!!

2013. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kijöttünk a kórházból, és irány a bank, pénzt kellett kivenni. Utána elmentem gyógyszertárba.
2013. dec. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Menjen a pi***ba aki ilyet mond neked! A szülés után egy héttel voltunk sétálni a babával ekkor mozdultam ki először. De akkor már kicsit be voltam fordulva hogy 4 napot kórházban voltam, 3-at otthon és nem voltam az utcán. Potyogtak a könnyeim hogy rosszul érzem magam a lakásban :) igy onnantól kezdve azóta is kb 2 naponta megyek boltba, sétálni meg ha lehet naponta, de ez időjárásfüggő. Nem tudom ki az aki 6 hégig nem mozdul ki. Nem egészséges egyáltalán.
2013. dec. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Én mindig is otthonülő típus voltam, egy hónapja szültem, de még nem mentem el itthonról. Az egy hónapos kontroll, amire a babát visszük, lesz az első kirándulásunk kint. Az erkélyig mentünk eddig. Baba nélkül még nem voltam sehol. Ettől függetlenül szerintem be kell látni, hogy midnen ember más. Aki menne, menjen, aki maradna, maradjon. Ez nem fekete vagy fehér. Akinek ami jólesik, tegye!
2013. dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos sokszor nem kivitelezhető hogy egy pici gyerekes anyuka hat hétig a négy fal között üljön. Mondani könnyű de azért betartani nem az. Pláne ha apuka dolgozik és nincs segítség. A gyereknek akkor is kellenek dolgok és a háztartást is el kell látni. Ennek ellenére a gyermekágyat sem szabad félvállról venni, mert egy rosszul kipihent gyermekágynak később lehetnek következményei. Két hete szültem második császárral már sétáltam de még boltba nem voltam. Hozzánk eléggé messze van.
2013. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!