Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülés, oxi, epidurál?

Indított szülés, oxi, epidurál?

Figyelt kérdés

Hét végén indított szülésem lesz (ha addig nem történik valami csoda), és érdeklődnék, hogy mire számítsak? A első babámnál szépen beindult, könnyű vajúdás után pár perces kitolás.

Sok helyen olvasom, hogy az oxival indított szülés nagyon rossz, fájdalmas, borzasztó. Ilyenkor nem adhatnak epidurális érzéstelenítést, vagy azzal együtt fáj ilyen nagyon? Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de nem értem. Ha lehet, epi nélkül szülnék, de most kicsit beijedtem. :)


2013. dec. 10. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen az indított szülés, de a történetem azért írom meg, hogy reményt adjak. Egyik hétfőre voltam kiírva indított szülésre, péntek éjjel beindult magától, szombat reggelre lett meg a babám! :) Drukkolok, hogy te se tudd meg, milyen az indítás! :)))
2013. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én kétszer szültem oxival, fájásgyengeség miatt

mindkétszer elfolyt a magzatvíz és órák múlva sem volt sehol egy deka fájás sem

fájdalomcsillapítást nem kértem egyik alkalommal sem, de nem tudom milyen oxi nélkül szülni

a falat tudtam volna kaparni a fájdalomtól, ez való igaz, de ha lenne harmadik, ott sem kérnék csillapítást, elég gyors volt a folyamat, az első 3,5 óra alatt született meg az első fájástól, a második 1,5 óra alatt

tényleg nagyon fáj, de kibírható fájdalomcsillapítás nélkül, ne félj tőle előre, ráadásul hétvégéig még rengeteg ideje van kibújni :-)

2013. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én januárban szültem a kislányomat, 41 hét + 2 napra. Nem is értettem, miért vártak ennyit, mert mire a dokim úgy döntött, hogy legyen egy oxi-terhelés ezen a napon, addigra már úgy látta, kevés a magzatvíz. Reggel 7-re kellett bemennünk a szülőszobába, rákötöttek a gépre, ami egy idő után elég jó kis fájásokat mutatott. Kérdeztem a nővérkét, hogy ez már az oxitocin hatása? Mire nevetve közölte, hogy aligha, mert még nem kötötte be az infúziót. :))) De végül mégis bekötötte, mire felerősödtek a fájásaim, de egyszer csak nagyon lelassult a babám szívhangja. Akkor úgy döntöttek, hogy burkot repesztenek, és kiderült, hogy magzatszurok van a magzatvízben, így végül a sok ok miatt megcsászároztak. DE: amíg meg nem tudtam, hogy császározni fognak, oxival együtt is meglepően jól viseltem az egyre erősebb és fájdalmasabb összehúzódásokat. :) Utána persze elviselhetetlenné vált, hiszen már tudtam, hogy ennek a nagy fájdalomnak semmi értelme, mert úgysem szülhetem meg természetesen. De szerintem ne félj az oxitól, az anyai szervezet nagyon sok mindent képes elviselni. :)
2013. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, én 2009-ben így szültem. Sajnos terhességi toxémiám volt, így a pontos 40. héten, a kiírt napon beindította a dokim a szülést. Kaptam az infúziót, de mire éreztem volna az eget rengető fájásokat, addigra megkaptam az EDA-t (még egyszer sem szeretnék így szülni)

Sajnos semmilyen fájást nem éreztem miatta, csak azt, hogy szakad szét a combtövem, nem éreztem a tolófájást sem stb. Így a dokim szó szerint kinyomta belőlem a lányomat, és arra kért nyomjak ha úgy érzem. Sajnos nem éreztem úgy, mert semmit sem éreztem. mire sikerült kiszenvednie belőlem, belekakilt a magzatvízbe, és nem sírt fel rögtön. Hála Istennek ma már egészséges "nagylány2 nem lett semmi baja.


Most készülünk a kistesóra, az oxit még talán bevállalnám, de érzéstelenítést soha, inkább fájjon, de akkor tudom mikor kell nyomni........


Én így jártam, nem szentírás, az hogy velem ez történt, de előfordulhat. Remélem beindul és simán gyorsan túl leszel rajta.


Drukkolok :)

2013. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia, most januárban volt indított szülésem. Burokrepesztés után 2 óra várakozás, aztán fájásgyengeség miatt kaptam az oxi infúziót. Onnantól számítva 5 óra alatt lett meg a lányom. Nem kértem EDA-t, mert nekem nem volt olyan falkaparós élményem, csakis a nagyon erős méhösszehúzódásokat éreztem.

Ha amúgy a könnyen szülős típusba tartozol, akkor indítás után is könnyen fog menni! :) Drukkolok!

2013. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Oxitocynnal azért fájdalmasabb, mert nincs meg a természetes méhösszehuzodások és pihenések ritmusa. Èn nem engedtem semmit beköttetni, csodás szüléseim voltak:-)
2013. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát utolsó ez nagy tévedés.....gyönyörűen rajzolódtak a fájásaim, ahogy az oxit adagolta a szülésznőm, szépen sűrűsödtek és emelkedtek az ívek....Attól is függ, hogy ki adja be.....szeretik bekötni és ráadni a kakaót, hogy minél gyorsabban menjen, ekkor van gond. A szülésznőm nagyon óvatosan emelte az adagokat a ctg alapján: amikor jó ideje változatlan volt a görbe, akkor emelt a cseppszámon.


41. hetet nem engedi a dokim betölteni a kismamáinak a komplikációk miatt, ugyanígy nem stresszeli a babákat terheléses ctg vizsgálattal sem. Az előkészítés után elkezdett folyni a szülőszobára menet a magzatvíz, így nem kellett burkot repeszteni, amúgy is tök zárt voltam. A víz tiszta volt, minden értékünk tökéletes, de nem tágultam, fájásom nem volt, a ctg-n viszont 2 perces 90 feletti összehúzódásaim voltak. 6 óra és 2 üveg oxi után mondta a dokim, hogy készüljek fel, mert császár lesz. Titkon ebben bíztam, és nagyon örültem. Csodálatos vajúdással és szüléssel született meg a kisfiam. EDA-t nem kaptam, mert nem volt mit csillapítani, a műtőben kaptam spinális érzéstelenítést.

2013. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyelőre semmi jele, hogy ki akarna bújni a kisördög. De majd jelentkezem mindenképpen.

2013. dec. 12. 17:44
 9/10 A kérdező kommentje:
Semmiben sem különbözött az első, simán magától beindult szülésemtől. Az oxi bekötésétől számítva 5,5 órán belül megszületett a kisfiam. :)
2013. dec. 26. 18:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, gratulálok! :)
2013. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!