Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár, indított...

Programozott császár, indított szülés. Nem érzitek úgy, hogy beavatkozás a természetbe, a "sors könyvébe"?

Figyelt kérdés
A kiosztogatások, lehülyézések elkerülése végett: nem kérdőjelezem meg a szükségességét, hiszen sokszor életmentő, vagy elkerülhetetlen. Csak az "érzésre" vagyok kíváncsi, hogy nektek jobb lett volna-e lelkileg, ha a baba a maga idejében tud megszületni. Én is progira voltam kiírva a másodikkal és sokat gondolkoztam ezen, mert kicsit idegennek éreztem, hogy bemegyek és reggel 9-kor egyszerűen meglesz. Az élet úgy hozta, hogy nem így lett, mert vele is megindult, és császár lett ugyan, de akkor, amikor a baba jött.
2013. aug. 15. 12:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Hát, ha én így éreztem volna meg az orvosom is, akkor a 2 éves lányom még mindig a hasamban lenne...

Most várom a második gyermekünket, de a 36. héttől bármikor vihetnek a műtőbe.

Ugyanis a lányommal hiába voltam programozottra kiírva, sürgősségi császár lett a végén. A dokim pedig nem hajlandó megint "kivárni" a sorsot, amíg "megkávézik és ebédel", majd foglalkozik velem.


Ezek a dolgok nem ördögtől valók.. nem minden a nagykönyv szerint működik, ezt végre megkéne érteni és elfogadni..

2013. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
ha muszáj akkor muszáj, inkább legyen inditva és egészséges itnhogy baj legyen. Egyébként tudtommal ha egvárják mondjuk egy faros babánál hogy magától beinduljon akkro sokkal angyobb az esély a komplikációra mintha programozottan van a császár.
2013. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
rossz érzés, de nincs mit tenni. nem véletlenül alakulnak úgy a dolgok. mondjuk a szülésindítást abban az esetben nem értem, ha baba és mama is jól van. miért nem lehet akkor várni, hiszen manapság elég gyakran el van számolva a terminus. (tudom, a kórházi protokoll)
2013. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem. Talán azért nem, mert az élettani oldaláról közelítem meg és nem magyarázok bele lelki dolgokat. Az egészség sokkal fontosabb, mentálisan mindent fel lehet dolgozni. Nekem indított volt a szülésem, 40+6 napra, oxitocinra nem tágultam, nem volt fájásom, pedig az előkészítés után magától folyt el a magzatvíz, tehát a fiam is arra a napra tervezte az indulást. Császár lett a vége, de egy percig nem bánom, hogy így alakult, mert szép élmény volt. Nem fájt, kedélyesen elcsevegtünk, poénkodtunk a szülésznő, férjem és anyukám, a dokim 2 óránként megnézett, 8 óra alatt semmit nem változott a méhszájam, mivel nem ragaszkodtam a természetes szüléshez (bátyám fogóval született és 28 nap múlva meghalt, mert megnyomták a fejét), sőt....de természetes szülés volt a tervben, nem mondtam senkinek, hogy császárt szeretnék, a fiamnak is előtte napokban többször elmondtam mi fog történni, de nem akart természetes úton világra jönni. Hamar és könnyen felépültem, ha lesz tesó (nem valószínű), akkor sem kívánnám másképp. Ha orvosi indoka nincs, a vajúdást fontosnak tartom, de nekem semmi bajom a császárral. Én örülök, hogy ennyit fejlődött az orvostudomány, statisztikákból kiderül mennyivel több a komplikáció a 41 és 42. héten, és megbízom az orvosomban.
2013. aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Dehát pont ezt írom én s, hogy szükséges, tudom! :)

Azt kérdezem, hogy milyen ÉRZÉS? Boldogabb lennél-e, ha nem lenne rá szükség, és születhetne, ahogy akar, vagy nem érdekel a kérdés?

2013. aug. 15. 12:23
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha nem avatkoznak bele,akkor anak rossz vége is lehet.

Én úgy vagyok ezzel,hogy mindegy,csak legyen meg egészségesen.

Nagyon rosszul feküdt nekem,igy 38.héten progis császárral lett meg.

Eszembe nem jutott ilyennel foglalkozni,előtte azon izgultam,hogy minden rendben legyen,utána meg már nagyon lefoglalt a lányunk.

2013. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
1.! "ezt végre megkéne érteni és elfogadni." Szerinted én nem értem és nem fogadom el? Most komolyan, olvasd már el végig!
2013. aug. 15. 12:25
 8/21 anonim ***** válasza:
12%
Jobb mint egy halott kisbaba! 2 anyukát is ismerek akiknek 40. hét után halt meg a babájuk. Egyiknek a 42. héten, csak mert az orvos ráért és várták a természetet! Szomorú :-(
2013. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Oké, felejtsétek el.:)

Én is tudom, hogy rossz vége lehet. Nem ez a kérdés. Nekem progim lett volna, de nem csinálták meg, hogy várjuk meg a terminust. Közben levélt a lepény, majdnem meghaltunk, szóval nekem nem kell megmagyarázni...

Csak az érzés érdekelt, hogy nem tartottátok-e furának, hogy kijelölnek egy napot és kész. Ez nem rossz dolog, hanem JÓ fizikálisan. Az érzelmi része érdekelt csak...

2013. aug. 15. 12:31
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
nem ezen mulna aboldogságom, ha kellett kellett ha nem nem, telejsen midnegy hogy születik meg a baba ahogy a fogantatás is mindegy hogy ágyban párnák közt vagy lombikban egy biológus által. A lényeg hogy egészséges baba szülessen.
2013. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!