Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tehet a kismama azért,...

Mit tehet a kismama azért, hogy ne haljon bele a szülésbe?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Európában ez rendkívül ritka jelenség, de senki sem szertne az a ritka eset lenni, ugye :)

Tudtok olyat amit meg lehet tenni a kockázat csökkentése érdekében?

Vagy ez olyan dolog, hogy mindegy, hogy mit csinálunk, minden akkor és ott fog eldőlni?

(oh, és nem, nincsenek álmatlan éjszakáim emiatt, de néha azért eszembe jut)



2013. dec. 15. 01:20
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ilyen eszembe se jutott, hogy esetleg belehalok. Már mért ne élnéd túl? Ma már annyira fejlett az orvostudomány, hogy annak az esélye, hogy meghalsz szülés közben, tényleg kicsit és valami hatalmas hibának kell történnie.

Elhárítani, megakadályozni? Mégis hogy? Ez olyan kérdés, mintha azt kérdeznéd: Meg tudom akadályozni, hogy holnap ne essen rám a házamból kilépve az egyik cserép, ami úgy betöri a fejem, hogy belehalok?

Nem ilyeneken kéne agyalnod.

2013. dec. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Én abban hiszek, hogy mindenkinek megvan a maga ideje. És ha leélte azt az időt akkor így vagy úgy menni kell. Ilyeneken agyalni pedig butaság. Annyit tehetsz mint bármilyen más halál megelőzéséért, legyen jó orvosod és élj egészségesen, járj el a vizsgálatokra. Akkor minden rendben lesz. :) Egyébként teljesen természetes hogy ilyenkor eszedbe jut olyasmi ami egyébként soha, sokan álmodnak pl. rosszat a babáról. A fontos az hogy tudatosítsd magadban, ezek csak álmok, tévképzetek, rossz gondolatok a sok negatív sztori miatt amiket az ember hall.
2013. dec. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Semmit nem tudsz tenni. De szerintem nagyobb az esely arra, hogy elut egy kocsi es meghalsz vagy maradandoan megserulsz.
2013. dec. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazabol semmit sem tudsz tenni szerintem.
2013. dec. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Megfelelő kórház és orvos választás az, amit tehetsz. A kórházban minden ott van baj esetére. Szülés közben is figyelnek rátok. Ennél többet nem tehetsz.
2013. dec. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gyönyörűséges ***** válasza:
67%

Nekem azert most eszembe jutott az a kismama, akit szules utan megtamadott a husevo bakterium a korhazban, 3 honap utan sajnos meg is halt. Nem a szules a veszelyes hanem sajnos ezek a fertozesek, a megfelelo higienia hianya!

Nyugi kedves kerdezo, nem lesz ilyen baj, nagyon ritka!!!!


Csak a babara es a bekes problemamentes szulesre koncentralj, eszre se veszed es begyuruznek a negativ gondolatok, aztan a sterssz es az aggodas elojon a szulesnel es hatraltatja a babat.

Jo egeszseget!

2013. dec. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a szüléssel kapcsolatban ez volt az egyetlen igazi nagy félelmem, meg persze a halvaszületés. Egy nagyon kedves tanárnőm szülés után 2 héttel meghalt szülési szövődmény miatt, amit nem lehetett kiszűrni, nem fertőzés volt. Szerintem természetes, hogy a szülés, életadás idején az ellenpólus, a halál is foglalkoztat.

Én arra jutottam, hogy csak imádkozni tudok, hogy ne történjen semmi baj. Szülés közben, után már eszembe sem jutott, csak előtte foglalkoztatott.

Ja, és az is segített, hogy ki mertem mondani, hogy én ettől félek.

2013. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezen nem is szabad gondolkodni!

Sosem szabad negatív szüléstörténeteket olvasni egy várandós nőnek.

Csak pozitív gondolatokat kell megfogalmazni a szüléshez és ehhez nem segítenek a negatív sztorik.


Ha a félelmet kiiktatod, a fájdalmak is csökkenek, és minden sokkal gördülékenyebben megy. A félelem görcsöt okoz, és megnehezíti a szülést.

2013. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnekinek a választ.

Ahogyan írtam is, ez nem foglalkoztat nagyon, de néha átfut az agyamon.

Természetesen, ahogy valaki írta, ha eljön az idő eljön az idő, de attól még körülnézek ugye mielőtt lelépek a járdáról :D


Azt olvastam, hogy ami miatt előfordulhat ilyen, az embólia vagy fertőzés, ezek ugye szülés után jelentkeznek, vagy elvérzés, szívelégtelenség, ami akkor rögtön.

Mivel nem vagyok szakértő a témában, kíváncsi voltam, hogy Ti tudtok-e olyan dologról, amit kismamaként meg lehet tenni az ellen, hogy ezek megtörténhessenek, nyilván a kórház megteszi az ő részét, vagy egyszerűen arról van szó, hogy egyáltalán nem jelezhetők előre ezek a problémák, csak egyszerűen előfordul néha, de nincs rizikófaktor, tenni nem lehet ellene.


Mint például a bölcsőhalál (ami szintén nagyon ritka de azért van ilyen) kockázatának csökkentése érdekében lehet tenni olyanokat, mint hogy ne cigizzünk, ne melegítsük agyon a babát stb.

2013. dec. 15. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:
A kismama annyit tehet, hogy nem otthon szül, és ha eljött az idő, hamar kórházba megy, nem vár. Nálam egy hajszálon múlt, hogy most itt lehetek. Én is úgy hiszem, hogy nem jött el az időm :) Nálam majdnem elvérzés volt. Pillanatok alatt történt, előre nem lehetett tudni, nemhogy sejteni. Mázlim volt, és jó kórházat meg orvost választottam..
2014. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!