Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Tényleg olyan érzés...

Anyukák! Tényleg olyan érzés a szülés, mintha valaki az ánuszán próbálná magát kifordítani?

Figyelt kérdés

És nem féltetek a szüléstől, hogy milyen lesz? Egy 10-es skálán mennyire értékelnétek a szülés fájdalmát, ha a 10-es olyan, mintha mondjuk elevenen elégetnének, miközben kikaparják a szemed?

Valahogy lehet csökkenteni a fájdalmat? Csakmert igaz, még nagyon nem tartok ott, de nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon félek, mi lesz, ha majd nekem is babám lesz...meg azok a rémsztorik, hogy miközben szülte a nő a gyerekét, szétszakadt a gátja...úristen, még belegondolni is rossz...

16L


2013. dec. 15. 16:50
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés: Olyan tényleg létezik, hogy valaki több NAPON ÁT vajúdik? Olyankor komolyan ott ülnek körülötte mondjuk 48 órán keresztül az orvosok és várják, hogy mikor születik már meg szerencsétlen gyerek?
2013. dec. 15. 16:51
 2/21 anonim ***** válasza:

Bizonyos idő után, ha nem akar megszületni

a baba császármetszést végeznek-

2013. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%

Szülheted császárral is

Egyébként a gátnál metszést szoktak végrehajtani,

amit utána összevarrnak, nem hülyék az orvosok

2013. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jaaa szóval az nem szakadhat szét magától?
2013. dec. 15. 17:01
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyereket szültem, de még nem égettek el elevenen, és a szememet sem kaparták még ki, úgyhogy nem tudom összehasonlítani.


Viszont amivel össze lehet hasonlítani, az a menzeszes görcsök, kb 5-szörösre felerösítve, és igen gyakori ismétlödéssel.

A gátszakadást normál helyen megakadályozzák gátmetszéssel (mert a símán vágott seb könnyebben, gyorsabban és szebben gyógyul, mint a szakadt), de a szülö nö jóformán nem érez belöle semmit, mert félig-meddig transzban van.


A rémtörténetekel nem érdemes foglalkozni meg meghallgatni, ugyanis a legtöbb nö szerint akkor "szült igazán", ha minél több rémséget tud elmesélni, akinek símán, könnyen meglesz a baba, azt lenézik, hogy az nem is tudja, mi a szülés.


Hidd el, nem olyan rémes, mint ahogy terjeszi sok ember, inkább olyan hangulata van, mintha pl végigfutsz egy maratont és sikerül - hullafáradt vagy a végén, de akkor is az az érzésed, hoyg megérte, lett valami nagyon szép eredménye.


Az ilyen általad a kérdésben idézett hasonlatok egyes túlpörgött idióták fejében születik meg, aki ilyeneket mond, azt jobb, ha elkerülöd.

2013. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

És egyébként ha valaki császármetszéssel szüli meg a babáját, akkor közben elaltatják? És nem múlhat el az altató hatása? És egy császármetszés kb menyi idő?

2013. dec. 15. 17:07
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én fetrengős fájdalomnak hívom. Az, hogy milyen érzés, ha az ánuszomon akarna valaki kifordítani, nem tudom:D És az elevenen elégést se tudom:D De azt tudom, hogy úgy fájt, mint még semmi, de azt is tudom, hogy megcsinálnám még egyszer:D Sokáig fél az ember a szüléstől, aztán elmúlik, az izgalom, és a tudat, hogy a babádat a kezedben tarthatod nem sokára, sokkal erősebb a félelemnél. Amikor meg jönnek a fájások, akkor már nem félsz...nincs rá időd, nincs rá energiád.
2013. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi :) Igaz :)
2013. dec. 15. 17:16
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"És egyébként ha valaki császármetszéssel szüli meg a babáját, akkor közben elaltatják? És nem múlhat el az altató hatása? És egy császármetszés kb menyi idő?"


A császármetszés ugyanolyan hasmütét, mint minden más operáció - ha altatnak, akkor közben az altatóorvos figyelni, hogy mennyire van hatása az altatásnak és szükség szerint adagolja a szert, szóval olyan nincs, hogy közben elmúlik a hatása.


A császármetszést végezhetik altatásban vagy gerincbe adott érzéstelenítéssel (edipurális érzéstelenítés a hivatalos neve), ebben az esetben a nö ébern van, csak nem érez semmit, ami az alsóbb részen történik, mert az idegek blokkolva vannak. (Ez a szülés után természetesen megszünik.) Így az anya nem alussza át, amikor megszületik a babája.


A császármetszés maga kb 15-20 perc, szóval nem igazán tart sokáig.


Ha elhúzódik a vajúdás, akkor sürgösségi császármetszést végeznek, ez azt jelenti, hogy ott derül ki, hogy szükséges, elöre nem tudják.

De van a programozott császármetszés is, amikro az orvos elöre tudja, hogy valaki egészségügyi oka lenne a természetes szülésnek, vagy túlhordás miatt szükséges, ilyenkor elöre megbeszél idöpontban megy be a nö a kórházba, és akkor végzik el a mütétet.

2013. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

:D


Te aztán nagyon érzékletesen fogalmazol.

2013. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!