Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elmehetett a nyákdugó ilyen...

Elmehetett a nyákdugó ilyen korán? Egyáltalán összekeverhetem a nyákdugót valami mással?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sokadszor teszik fel itt ezt a kérdést, de első babás kismamaként tényleg teljesen tanácstalan vagyok, ráadásul most kétségbe is estem.

36+3 napos vagyok és hétfőn leestem a lépcsőről. Nem volt nagyon vészes, de azért zöttyentem néhányat. Vérzés, fájdalom nem volt, így megnyugodtam, hogy nincsen gond. Tegnap este fájt nagyon az egész medencém, de inkább az esésnek tudtam be, aztán éjjel felébredtem, hogy mensi szerű görcseim vannak pontosan 10 percenként. Végül elaludtam és ma reggel már nem fáj semmim, ugyanakkor amikor felkeltem hirtelen kicsúszott belőlem egy adag (mondjuk kisebb cseresznye nagyságú)kocsonyás, sárgás színű váladék. Olyan, mint a középidős váladék, de ez nem átlátszó. Vér nincsen és azóta sem fáj semmim. Mit gondoltok, felhívjam az orvost? Ugye azért még nem biztos, hogy megszületik a kislányom? Korán lenne még.


2009. nov. 25. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínű a nyákdugó volt. A dokid felhívhatod, lehet megvizsgál (főleg hogy leestél a lépcsőn). Nem lehet tudni mikor indul be a szülés, lehet még pár hét, de pár nap/óra is.

Minden esetre ha most születne meg, már semmi bja nem lenne abból hogy előbb jött!


Sok boldogságot!

2009. nov. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is a nyakdugo volt. En azonnal dokihoz mennek. Ha esetleg jon a baba, az mar nem korai, ne aggodj! Konnyu szulest!
2009. nov. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Lányok a válaszokat! Közben hívtam az orvost is, megnéz holnap, azt mondta, hogy egész biztosan a nyákdugó ment el, de ez még nem jelenti azt, hogy rögtön meg is születik a baba. Kicsit megnyugodtam, stresszes volt nagyon a mai reggel.
2009. nov. 25. 09:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Elmehetett a nyákdugó az eséstől függetlenül, a görcsök jóslófájások lehettek, az időpont belefér az átlagosba, nyákdugó elmenetele után is túl lehet hordani a babát. Amúgy az esés miatt azonnal menned kellett volna a dokihoz.
2009. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!