Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírom 2 napra se magukra...

Nem bírom 2 napra se magukra hagyni őket, hogy lehetne leküzdeni ezt? Más érezte így ha elmehetett volna?

Figyelt kérdés

A gyerekeim 4 éves és 1.5 évesek, lenne most (egy hónap múlva) lehetőségünk hogy apával kettesben elmenjünk egy helyre. 2 napról lenne szó,de egyszerűen előre rosszul érzem magam,hogy a gyerekek nem jöhetnek.Nincs is rá már úgy pénz,hogy családilag menjünk, meg őszintén az nekem tortúra lenne, nem kikapcsolódás,mivel új hely, új környezet, főleg a kisebbem tűrné rosszul.

Apa már nagyon vágyik rá,hogy kicsit kikapcsolódjon mivel éjt nappallá téve dolgozik kb. és velem szeretne lenni kicsit, én is vele, de úgy érzem,rosszul érezném magam ha elmennék.

Anyósomra bíznánk őket ha mennénk, akit 2 havonta látnak egy hétvégére, a nagyobbam nagyon szereti, a kicsi most kissé bizalmatlan, nehezebben oldódik fel idegennel.

Sose hagytam őket egyedül, a nagyobbamat kétszer de akkor is apával volt,nem idegennel.

Hogyan lehet ezt az érzést leküzdeni? Vagy nem lehet? Majd menjünk akkor mikor nagyok lesznek? (4-5-6 stb évesek?)

Másban nincs ilyen érzés, csak én értékelem túl?


2011. márc. 20. 18:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jaj még azt kihagytam, hogy babát várunk szóval valószínű ismét évekre nem mennénk sehova ha ezt most kihagyjuk.
2011. márc. 20. 18:30
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben mindenképpen mennék. Nem olyan picik már. Ha szülni mész, akkor is otthon kell őket hagynod. Anyósod is tud vigyázni rájuk, hidd el. Egyébként én is ilyen vagyok, de az is fontos, hogy apával egy kicsi néha-néha együtt legyünk, mert ha ellaposodik a kapcsolat, akkor nagy gondok lesznek. Szóval, fel a fejjel és jó szórakozást nektek!
2011. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tudom persze az agyammal tisztában vagyok vele,hogy jó lenne, de a szívem meg mást mond..:/

A kórházas napoktól is előre félek, de akkor legalább apa lesz velük, az megnyugvás nekem.

2011. márc. 20. 19:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, én nem gondolkodnék, hanem elmennék.
2011. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bennem sosem volt ilyen érzés, mindig nyugodt szívvel hagytam anyukámra vagy anyósomra. Mondjuk ott lehetnek komoly gondok, ha ezt 4 éves korában akarod elkezdeni.
2011. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

2.

Szerintem a túlzott magadhoz láncolás nem jó, sőt.....

2011. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem 4 éves korában akarom elkezdeni mint írtam őt már hagytuk másra. Nem is a 4 évesemmel van a baj, mert vele már meg lehet beszélni és érti hogy holnap jövünk mondjuk.

A gond az hogy anyósom pl. eleinte félévente egyszer ha jött, más rokonunk nincs vagy csak igen ritkán jönnek (és nem rajtunk múlott)...

Szóval nem én akartam hogy így alakuljon, de így alakult,hogy sose voltak mással.

2011. márc. 20. 20:07
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, hogy kétszer hagytad a nagyobbat az apjával. Szerintem ez nem is számít másra hagyásnak, mert a szülei nélkül még sosem volt. Neki ez teljesen új helyzet lesz. Én úgy gondolom, hogy a kicsi jobban viselné.
2011. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

akkor rosszul írtam, azt akartam írni hogy kétszer, ebből egyszer apjával.

Igazából ha anyukámra kéne bízni (aki sajnos nem él) akkor nem lenne ennyire rossz. Anyósomat nem bírom annyira, de mondjuk hát ez van, örülök hogy egyáltalán 2-3 havonta felénk néz, az is több mint eddig.

2011. márc. 20. 20:22
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy sovány vigasz, de van akinek még anyós sincs, hanem tényleg senki aki vigyázhatna a gyerekekre. Szerintem menjetek el, tényleg muszáj néha kettesben lenni, főleg 4 év után. Az első pár alkalom furcsa lesz, de hozzászoksz! Neked nehezebb lesz, mint a gyerekeknek...
2011. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!