Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha én szeptember 5-én szültem...

Ha én szeptember 5-én szültem akkor mindenféleképpen visszamenöleg 9-honapra, december 5-ike fele kelett megfoganni a babának? Ez akárhogy is számolom 39-hét ez a normális- nem?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szeptember 5-én szültél, akkor a fogantatás előtti utolsó menstruációd valamikor november 29-e környékén kezdődött. A fogantatás ezután két héttel a legvalószínűbb, tehát december 13.-a körül. Mivel azt nem írtad, hogy hányadik héren szültél, és hogy hány naposak a ciklusai, valamint azt sem tudjuk, hogy abban a ciklusban mikor volt peteérésed, ennél pontosabbat nem tudok mondani. A leírt dátumokhoz képest akár több hét is lehet az eltérés. Én 28 napos ciklust és végig hordott terhességet vettem alapul, 13-14. napi tüszőrepedéssel. Természetesen normális az is, ha a baba nem 40 hanem 39 hétre születik.
2009. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem emlékszem hogy mikor volt havonta a menstruáciom, meg a tüszörepedések stb... nagyon rég volt, 89-ben sajnos kipakoltak azota nincs menszeszem, de arra emlékszem hogy december 5-én voltam együtt a párommal és dec közepén már éreztem a rosszulléteket, ezért gondolom hogy aznap eshettem teherbe, és igy jön ki a kilenc honap

szeptember5-ig, novemberbe semmikép nem foganhatott meg?

2009. nov. 26. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
De igen, ha mondjuk 42 hétre született, vagy ha a menstrációs ciklusod eltér a normál 28 naptól, akár kevesebb, akár több. Esetleg az is előfordulhat, hogy egy ciklussal hamarabb fogant, de nem maradt el a fogantatás utáni első menstruáció, azaz később vetted csak észre. Sajnos így visszafelá már nagyon nehéz pontosat mondani, mert sokmindentől fögg a dolog.
2009. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan furi,ne haragudj de leírom,hogy mi jutott az eszembe:))))

Olyan mintha azt szeretnéd kideríteni,hogy ki az apuka:))))

Bocsi

2009. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

jol gondolod tényleg ez a helyzet, volt egy véletlen baleset akkori időben, de nem tudom melyik honapban történt, az biztos hogy nem decemberben csak elötte való honapokban de pontossan nem tudom mikor.

Egyéjszakás kapcs volt és lehet hogy ővé a gyerek, és az a legkinosabb hogy a páromra nem hasonlit. egyben vagyok biztos, hogy dec 5-én békültünk ki a párommal és akkor voltunk együtt, utána hó közepén kezdtem érezni a rosszulléteket.Most nagyon kinos helyzetben vagyok,-ez a helyzet, egy DNS meg nagyon drága.Mostmár bánom dehát nem tudok mit csinálni.

2009. nov. 27. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia.Utolsó vagyok.Akkor beletrafáltam:)
2009. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!