Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell, illetve jó vajúdni...

Miért kell, illetve jó vajúdni még akkor is, ha a vége császár lesz?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy pár órát "kell" vajúdni, mert ez a baba és a mama érdeke is. Miért?
2009. nov. 27. 21:05
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
65%
Mert felkészíti a babát a kinti életre - nem lesz annyira hirtelen neki, mert előtte már bevezette a vajúdás. Az anyának pedig könnyebben beindul a teje, és könnyebben folyik le a hormonáradat.
2009. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
71%
Nekem programozott császárom volt és a nőgyógyászom előre felkészített, hogy a kiírt napon hajnalban kapni fogok oxitocinos infúziót, ami beindítja a fájásokat. Így is történt, néhány órán át vajúdnom kellett, ez segítette a babámnak a tüdőérését és az én tejelválasztásomat is.
2009. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Én nem érzem semmi hátrányát a vajúdás nélküli császárnak. Nyugodt, kiegyensúlyozott a kisfiam, és a szoptatással sem volt problémánk.
2009. nov. 27. 22:05
 4/42 anonim ***** válasza:
55%
A védőnőm azt mondta, hogy ez egy tévhit a dokik körében, hogy azért hagynak vajúdni, mert az indítja el a szülést. De ha programozott császár, akkor felesleges. A méhlepény leválása indítja be a tejet, nem a vajúdás. Szerintem szadizmus az egész.
2009. nov. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
38%
Egyet értek az előzővel. A dokim is akarta, de megtagadtam. Így mi egyből műtőre mentünk.
2009. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy csak felesleges szenvedés a vajúdás.
2009. nov. 28. 13:44
 7/42 anonim ***** válasza:
47%

a ti "szüléseteket" úgy kell elképzelni, hogy semmi fájdalom, csupán egy műtét???

csak kérdezem, mert nem hallottam még ilyet.

2009. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
47%
A mi SZÜLÉSÜNKET ha programozott és nincs más gond, akkor fájdalom mentesnek mondhatjuk, nekünk jobb, egyszerűbb, gyorsabb. Csak aki olyan annak utána fáj egy kicsit de az se vészes. Nekem 3 gyerekem van mindegyik császáros volt. Én nem ismerem a vajúdás fájdalmait hála az égnek.
2009. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Nekem nem programozott császárom volt, hanem sürgősségi.

Előtte semmit nem vajúdtam, egy fájásom sem volt.

2009. nov. 28. 14:53
 10/42 anonim ***** válasza:
74%
nagyon érdekes, amiket írtok. ilyenről még nem hallottam.
2009. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!