Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik Egerben szültek mostanába...

Akik Egerben szültek mostanában tudnának nekem segíteni? Mi, hogy működik ott?

Figyelt kérdés
Miket kellett vinni magatoknak, meg a babának, vagy miket adtak? Ha esetleg nem volt orvosotok, akkor hogy bántak veletek? Szóval mindent tudni szeretnék :)
2009. nov. 28. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én áprilisban szültem itt! A babának kellett: pelenka, törlőkendő és popsikenőcs. Ha veled van ne is add be, úgyis te tartod majd rendben! ha saját ruhában akarod, hogy legyen vihetsz azt is. Magadnak tena betét és hálós vagy eldobható bugyi. Adnak kórházi hálóinget, de köntöst nem! Addig nem engednek haza, amíg nem kakiltál, de nem adnak hashajtót, vitess be magadnak glicerines kúpot, az nem is jelenik meg a tejben. A csecsemős nővérek egy kivételével nagyon rendesek és segítőkészek, nekünk még éjfélkor is jöttek segíteni a szoptatásban!

Ha még kérdésed van nyugodtan írj privit!

2009. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Te mikor fogsz szülni?

Én jövő vasárnapra vagyok kiírva!De már most mennék!

Én csak a szülésznőkről tudok nyilatkozni,mert fenyegető koraszüléssel kerültem be,és akkor még nem volt sajátom,de nagyon nagyon kedvesek voltak a szülőszobán!Az orvos is pedig akkor nem a sajátom,volt bent,hanem az ügyeletes!

Én biztonságban éreztem magam!Nagyon kedvesek voltak!Remélem a csecsemősök is tényleg arik lesznek!

2009. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem még van egy hónapom, de már én is túl akarnék lenni rajta.
2009. nov. 28. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is áprilisban szültem, kellett a bébinek a fentieken kivül gézlap, sebhintőpor és alkohol a köldökcsonkhoz.

2009. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Milyen popsikenőcsöt vittetek be a babának? Mert nekem csak akkor fogja felírni a gyerekorvos a gyógyszertárban kevertetett kenőcsöket(fürdető, popsi), ha már megjött a baba TB kártyája, ami vagy 2 hét a születés után??

Vagy ez csak nekem nem világos???

2009. nov. 30. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Akármilyen popsikenőcs lehet.Én Gabit vittem.
2009. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A gyerekorvos felírja hamarabb is, állítólag az anyuka tb-számára. Szép is lenne, ha 2-4 hétig nem kaphatna a baba vitamint se, meg semmit, mert még nincs kész a kártya. Mifelénk felír a gyerekorvos mindent, ami kell, mire hazamegyünk, azt mondta a védőnő.


Egyébként elég szomorú, hogy ilyen sokmindent kell bevinnetek a kórházba :(

2009. dec. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én júniusban szültem itt, Egerben.

Én csak pelust+popsikrémet vittem be a babámnak, azalatt a 3 nap alatt a kórházi kisruhában volt.

Hálóinget adtak szüléshez is, meg utána is (de szülés után én átvettem a sajátomat).

Orvosom nem volt. Fülöp dr-nál szültem, nagyon rendes volt, végig bent volt a szülésnél, a szülésznő kifejezetten ellenszenves volt velem, viszont a szülés közben (mind a 15 percben :) ) sokat segített.

6 ágyas szobában voltam, de csak 3-an voltunk szerencsére, a többi ágy üres volt. A kicsi velünk lehetett, bár én csak a 2. és 3. éjszakára kértem magamhoz, m első nap nem nagyon tudtam volna ellátni (első baba). A csecsemősök és a védőnő (kórházi) nagyon aranyos volt, mindent megmutatott, amit kérdeztem, viszont, ha anyósom nem állít fel szülés után 4 órával, akkor nem tudom, mikor tudtam volna lábra állni, mert a nővérek ezzel nem foglalkoztak. (pl. volt bent egy császáros anyuka, akiről kiderült, hogy már 28 órája szült, (24 óra elteltével muszáj felállni)és senki nem állította fel, csak az anyukája, amikor bejött hozzá másfél nap után...) De a baba ellátásában viszont tényleg sokat segítenek.

Nekem első babám, és 3 óra alatt született meg (vajúdás+szülés együtt), és nekem egyáltalán nem fájt, pedig nem volt semmilyen érzéstelenítés, szóval nem olyan vészes ám! :D Tényleg: érzéstelenítés! Tőlem nem kérdezték meg, hogy szeretnék-e (bár nem is akartam), szóval, ha ilyesmit szeretnél esetleg, akkor mindenképp szólj rögtön, amikor bemész (bár nem tudom, h adnak-e).

Sok sikert!

2009. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes válaszod. :)
2009. dec. 1. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!