Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni menstruációnál...

Szülés utáni menstruációnál borzalmas görcsök?

Figyelt kérdés
A szülés előtt soha nem görcsöltem, max. kicsit fájt a derekam, de ennyi. Most (10 hónapos a fiam, 5x jött meg) borzalmasak a görcseim, az egész derekam majd' leszakad. Másnál is volt ilyen? Milyen gyógyszert szedhetnék rá, ha még szoptatok?
2014. jan. 2. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem minden szülés után változott. (Olyan is volt, hogy peteéréskor görcsöltem veszettül) Úgy tűnik, nincs szerencséd. :(

Cataflamot is bevehetsz, vagy Algopyrint, ami használ.

2014. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Algo-t próbáltam, az nem használt, a Cataflam-ot még nem, de az lesz a következő. Nem nyafogok, még mielőtt ilyen válaszokat kapnék...nem ez életem legnagyobb fájdalma, csak a vajúdás alatt ugye nem kellett elvezetnem egy háztartást, meg szórakoztatni egy apróságot...
2014. jan. 2. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg nézesd meg magad, mert lehet hogy van valamilyen nőgyógyászati oka annak, hogy így görcsölsz. De az is lehet, hogy nálad pont fordítva alakultak a dolgok szülést követően. Nagyon sokaktól hallottam, illetve én is ezt tapasztaltam, hogy akik szülés előtt iszonyatosan görcsöltek menzesz alatt, azoknak szülés után enyhült. Én magam is így vagyok vele. Szülés előtt, ha menzeszem volt, sokszor kórházba kötöttem ki. Szülés óta meg sokszor még gyógyszert sem kell bevennem rá, ha mégis, a NoSpa bőven megteszi.

És amúgy orvostól rá is kérdezhetsz, hogy milyen fájdalomcsillapító, illetve görcsoldó kombinációt szedhetsz szoptatás alatt. Mert nem biztos, hogy egymagában elég a fájdalomcsillapító, lehet kéne mellé görcsoldó is.

2014. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok, szüléseim óta sokkal jobban görcsölök a menstruációknál, sőt, azóta a derekam is fáj ilyenkor, ami régen soha nem volt. Az előttem leírt gyógyszerek jók lehetnek.
2014. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez hormonális szerintem. Nálam a szoptatás abbahagyása után kb. két ciklussal helyreállt minden, ahogy rendeződtek a hormonjaim.
2014. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!