Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOS nagyon borzalmas a szülés?

SOS nagyon borzalmas a szülés?

Figyelt kérdés

24L vagyok a párom nagyon szeretne egy gyereket de én nagyon félek a szüléstől .

Szerintetek,hogy küzdhetném le a félelmemet ?(+nagyon kényeske is vagyok:D)


2011. szept. 8. 22:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

mikor terhes leszel, megváltozik erről a véleményed. a 9hónap elég hogy felkészülj lélekben és testben is rá.

eddig mindenki kibírta (köztük én is) :)

és egyáltalán nem borzalmas,sőt ... csodálatos

2011. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
8%
Kamukérdés????
2011. szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdes miért?
2011. szept. 8. 22:22
 4/34 anonim ***** válasza:
79%
A szülés fáj,ezt mindenki tudja,de egy gyermek csodálatos ajándék.Én is úgy gondolom,hogy ha megértél az anyaságra,le fogod küzdeni a félelmet.
2011. szept. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 nittababy ***** válasza:
100%
ne aggódj én is igy voltam vele és kilenc hónap elég volt rá hogy felkészüljek igaz mi8kor bent hagytak egyedül akkor mindig sírtam hogy nem akarok itt maradni vigyetek haza mert úgy féltem és azt mondtam soha többet gyerek még egyszer és mire meg született már megváltozott minden és most gyönyörű 6hónapos lányom van és már szeretnék másikat is úgy hogy ne aggódj feltudsz készülni csak arra gondolj hogy utána lesz egy csodálatos gyermeked akit mindennél jobban fogsz szeretni!!
2011. szept. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%
Én is ilyen vagyok, de a jó hír, hogy kérhetsz érzéstelenítést, vagy egyéb fájdalomcsillapítót.
2011. szept. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%

számomra a fogrvosnál sokkal nagyobb fájdalmak értek, mint szüléskor. meg hát egész másért megy a küzdelem!


egyébként, minél jobban félsz tőle, annál nehezebb szokott lenni. én mindig azzal nyugtattam magam, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, régen nem volt ilyen orvosi háttér, mégis születtek emberek, így nem lehet annyira borzasztó. és tényleg nem volt az! voltak benne nehéz pillanatok, de mindig hamar túllendültem rajta, és összességében nem olyan hosszú idő,amit át kell vészelni.


szívesen ajálom Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez könyvét, nekem ez segített abban, hogy élményt várjak a szüléstől.

2011. szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%
Nem nagyon borzalmas, csak sokan annak állítják be. Mindenkinek más a fájdalomküszöbe, és akkor még a legnyafkább, leggyengébb nők is többnyire kihozzák magukból a maximumot.
2011. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Te is szeretnél már gyereket és csak a szüléstől félsz, vagy csak a párod szeretne nagyon egy babát? Nem mindegy. Ha te csak a szüléstől félsz, akkor ne félj. Nem olyan borzalmas.
2011. szept. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele, mint te. Mindig mondtam, hogy ha nekem gyerekem lesz, akkor csakis programozott császárral. Aztán terhes lettem, és megmondtam, hogy mindenképpen természetes úton szülöm meg, engem ne vagdossanak! :D

Szóval ha már úton lesz a baba, megváltozik teljesen a hozzáállás.

Amúgy a szülés nem egy túl jó program, de kibírható. Közel 12 órát vajúdtam, ráadásul oxitocinnal, így nem volt kellemes, sőt, nagyon fájt. De a kitolás már pikk-pakk ment, nagyon gyorsan megvolt. Utána már el is felejtettem a fájdalmat.

De annyira elfelejtettem, hogy mostanában többször vagyok úgy, hogy nézem a 6 hónapos babámat, és nem értem, hogy hogyan lehetett a pocakomban? Mintha nem is én szültem volna! :D

2011. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!