Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 ujjnyira nyitott méhszáj...

3 ujjnyira nyitott méhszáj művileg bezárása után szerintetek ha kiveszik a varratot kell vajudni a császármetszés előtt vagy egyből meg tudják csinálni?

Figyelt kérdés

Első szülés spontán hüvelyi volt, most ikreket várok és a 30. héten fájások nélkül a 3 ujjnyira megnyiltam, bevarrták. 36. héten kiveszik a varratot, faros ikreim vannak, biztos a császár.


Azt szeretném tudni, hogy vajon ha már eleve meg van nyilva a varratszedés után de nincs fájás akkor vajon hogyan csinálják meg a császárt???

Mert minden császáros ismerősöm rendesen vajudott majd utána császározták meg. NA De ha nekem már eleve meg van nyilva akkor ilyenkor mi van?????



2014. jan. 6. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
A vajúdás nem csak a méhszáj nyílása miatt fontos: hormonokat indít be a tejtermelésre, méhösszehúzódást segíti, a babánál pedig felkészíti a kinti életre, szintén hormonok szabadulnak fel, amik segítik az adaptációt a kinti élethez. Ezért jó, ha a mama vajúdik.
2014. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, de ezzel énis tisztában vagyok.


Épp ezért kérdeztem, ha nyitva vagyok de nem vajudok hogyan történik a császár, előtte generálnak e mesterségesen fájásokat.

2014. jan. 6. 10:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez doki függő és az adott helyzettől függ. Kérdezd meg tőle ez azért egy elég speciális eset. Sógornőm 2 ujjnyira nyitva volt az ikrekkel és hagyták vajúdni, mielőtt császározták. Barátnőmet faros babával is oxival vajúdtatták, tuti volt a császár.
2014. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem sajat tapasztalat, mert en nem csaszarral szultem, de eleg sok baratnom igen. Amennyiben programozott csaszar volt, nem emlekszem, hogy barki is vajudott volna vagy fajasokat generaltak volna.

De majd biztos megmondja az, akinek sajat tapasztalata van ebben.

2014. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdésed. Egyszerűen felvágnak és ennyi. Vagy akkor, ha beindul magától a szülés, vagy pedig akkor, ha az orvosok szerint meg kell születniük.


De leírom, nekem hogy volt, mert hasonló helyzetben voltam, csak én egy gyereket vártam. Hátha segítek a válaszommal.


Valamennyire nyitott méhszájjal feküdnöm kellett a kórházban. Farfekvéses volt a babám, biztos császár, ha nem fordul meg.

Aztán elfolyt a magzatvíz, fájások és császármetszés következett, mert a helyzete nem változott sajnos.


Előbb-utóbb csak beindulnak a fájások, elfolyik a magzatvíz, és akkor császároznak, ha pedig már nem jó ott benn a babáknak, akkor kiveszik őket és kész. Az, hogy mi van a méhszájjal, az szerintem lényegtelen.


Szerintem egy császármetszéshez nem kell fájás meg szülésindítás sem. Miért kéne?

2014. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dokitól is függ, de az ismerősi körömben senkit nem hagytak vajúdni hanem megcsászározták az adott napon, volt akinél beindultak a fájások,de azonnal vitték a műtőbe! Nálam úgy volt,hogy tuti császár,és mondták,hogy akkor holnap reggel műtét, nem vajúdtam!
2014. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

13.32 azért ezt nem jól tudod.

Nekem 12 órás vajudás után el volt tünve a méhszáj, tehát annyira ki voltam tágulva ami után már tolófájás jön és NEM folyt el a magzatviz mert nem repedt meg a burok.

2014. jan. 6. 16:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a magzatvíz elfolyás volt a mondandóm lényege.

Nekem történetesen elfolyt, de én nem állítottam, hogy ez mindenkinél így lenne és ilyen sorrendben. Nem értem, hogy miért ezt ragadtad ki, ez lényegtelen.


Szerintem ez a két lehetőséged van:

1. Beindul a szülés és császároznak (mert már ki akarnak jönni)

2. Császároznak fájások és egyebek nélkül (programozott császár?)

Irreleváns a méhszáj állapota, mert úgysem ott jönnek ki.

Nem ezt kérdezted?


Amúgy hányadik hétben vagy?

2014. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!