Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves Lombikos Anyukák,...

Kedves Lombikos Anyukák, lombikbabával mindenkit császároznak? Minden lombikbabás terhesség programozott császárral zárul?

Figyelt kérdés

36. éves leszek van 2 nagy fiam (18 és 14 évesek), esélyes, hogy a 3. babánk lombikbaba lesz. A minap beparáztatott a férjem, hogy készüljek fel rá, hogy a lombikos babákat csak császárral vállalják el a dokik, "ha természetes szülést akar, keressen mást, de ne fűzzön hozzá sok reményt, hogy talál bevállalós orvost!" felkiáltással.

A lombik sem egy könnyű menet, de ha kell a babáért, legyen. A császártól viszont darázok. :( Abban reménykedek, hogy ha amúgy a terhességem rendben zajlik, mint az előző kettőnél, és egyéb probléma sincs, találok olyan intézményt és orvost, aki a természetes szülés mellett áll és nem akar minden áron nyiszálni, csak azért, mert a kicsi lombikkal kezdte a megfoganást :)



2014. jan. 5. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm első babáját szülte 37 évesen. A 6. beültetése volt ez, amiből a kislánya született. Természetes szülés volt, fogadott orvosa volt, de sosem volt téma a császár, maximum annyira, hogy ha gond van a szülés közben, akkor megcsászározzák. De sima szülést terveztek és végül az is lett. :)
2014. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Én végül sajna császáros lett egy hülye doki hibásan felírt gyógyszere miatt, d eredetileg normál szülés volt tervezve.
2014. jan. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Egy lombikbaba semmiben sem különbözik a természetes úton fogant babától. Nem leszel veszélyeztetett terhes a lombik miatt, és később sem igényel semmi különleges kezelést, így a császár sem előírás. Ugyanannyi az esély a császármetszésre, mint a többi babánál. :-)

2014. jan. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem jól írja az utolsó, a lombikterhesség alapból veszélyeztetett terhességnek minősül, de ez csak egy rutin, beírják a terhes kiskönyvbe, semmi jelentősége!

Két babát szültem (mindkettő lombik), szuper szüléseim voltak, teljesen rendben volt minden, no para:) Sosem volt téma a császár:)

2014. jan. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Egyáltalán nem leszel veszélyeztetett miatt. Én is csak akkor lettem mikor 6 és utána 12 hetesen is bevéreztem.
2014. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Az egyik lombikos ismerősöm ikreket szült természetes úton és nem voltak se koraszülöttek, se kis súlyúak, tehát nem azért mert hirtelen megindult és már nem volt mit tenni.
2014. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Visszajött az életkedvem :)
2014. jan. 6. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!