Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki nemrég szült a SOTE II....

Aki nemrég szült a SOTE II. sz. Női klinikán császármetszéssel leírná mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki, hogy császármetszéssel fogom világra hozni a babámat, mivel nagyon magas a vérnyomásom. Már egyeztettem a dokival és az altatóorvossal is, mindketten a császár metszés mellett voltak, így én sem tiltakozom tovább. Nem programozott lesz, hanem megvárjuk még magától beindul a szülés. Legalábbis a terv ez. Aki nemrég szült itt császárral leírná, hogy mire számíthatok? Mit fogok érezni közben? Mikor kelhetek fel? Hogyan láthatom a babámat? Mennyi idő múlva leszek kb. a "régi"?

2014. jan. 6. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kétszer szültem a Sote II.-n csszárral,itoljára kicsivel több mint 2 éve. Bevisznek a szülőszobára és amint szabad a műtő, jön a műtösfiú, te felfekszel meztelenül és betolnak a műtőbe. Ott már várni fog az anesztes,aki szépe badja a spinálist (nekem egy nagyon kedves,ügyes,fiatal doktor néni jutott, hálás vagyok neki), kiemelik a babót,megnézi őt is a neonatológus, megmutatják,téged összevarrnak és viszik a csecsemősökhöz,téged pedig az őrzőbe. Ha ügyesen adják be és miért ne adnák, akkor azt fogod érezni,amikor emelik ki a babát, de nem fáj,csak olyan rángatás van, kicsit kellemetlen, de nem vészes. Az őrzőbe pár óra múlva felhozzák a babát neked, akkor is,ha még nem állhatsz fel és nálad hagyják kb. fél órára. 6 órával a szülés után kell felkelni, ott áll melletted a nővér, de nem fog segíteni, kiksíé a mosdóba,után szépen visszafekszel és reggelig békénhagynak! Másnap jön a vizit és ha minden oké,mehetesz a gyerekágyra a kicsihez! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok! :)
2014. jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megírtad! :) Remélem minden rendben lesz nálam is! :)
2014. jan. 8. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Ha lenne még kérdésed,akkor bátran! :)
2014. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia,én pont 2hónapja szültem a Tömő u-ban,időzített császárral.Gondolom csak az eleje lesz más:)

Bekerültem a vajúdóba,ott 1/2-1óra ctg.után bekötötték az infúziót aztán műtősfiú áttolt a műtőbe-nekem bent volt a férjem,miután bent beszúrták a gerincembe az érzéstelenítőt és letakartak már jött is.Kb.5perc és kint volt a picur,megmutatták és elvitték lemérni,meg ilyenek,ment velük a férjem is,pár perc múlva visszahozták egy puszilgatásra-de nem maradhat sokáig,mert rettenetesen hideg van a műtőben.Amikor összeraknak-kb.20perc volt,kitolnak az őrzőbe-ez a vajúdó melletti szoba.ahogy megérkezetem jött a férjem kezében a pici,megpróbáltam szoptatni,fénykép,sírás,meg ilyenek:) ez kb.fél óra lehetett.aztán mindenki elmegy pihenni-baba visszamegy a babaőrzőbe,te meg maradsz 6órán át,ez a legrosszabb időszak..ahogy letelik innod és enned kell-(hoznak kekszet és teát)aztán fel kell ülnöd(minél gyorsabban fellököd magad a kezeddel annál jobb),van a szobában egy mosdó,ott letörölgeted magad nagyjából,utána kerekesszéken tolnak fel a szobába.Onnantól azt csinálsz amit akarsz.A 6.emeleten vannak a babák-én az ötödiken voltam,ahogy a szobába értem,le se feküdtem mentem a babámért,2-3 órát ismerkedtünk.-persze attól is függ melyik napszakban vagy.Az első éjjel én visszavittem a csecsemős oszt-ra,Reggel mindenképp ki kell hoznod 6órakor.sok sikert!!

2014. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nem is hangzik olyan rosszul. :) Örülök, hogy írtál, most még nyugodtabb vagyok. :)
2014. jan. 13. 15:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Akik írtátok, hogy itt szültetek császárral: mekkora a sebetek? Kis, rövid bemetszést vágtak, vagy hosszabbat? (Arra vagyok kíváncsi, hogy az ún. Misgav-Ladach féle módszerrel végzik-e? [link]
2017. ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!