Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy van az a fogadott orvos...

Hogy van az a fogadott orvos és szülésznő dolog? Magánrendelésre vagy SZTK-ba érdemes menni? Megmondják mennyibe kerül a szülés vagy hálapénzt kell nekik adni, és az mennyi szokott lenni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tisztában ezekkel, még csak tervezzük a babát, most szedem be az utolsó levél fogamzásgátlót, aztán 3 hónap szünet és nekiállunk próbálkozni.
2014. jan. 12. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Orvos és kórházfüggő teljesen. Elmondom a saját esetem: a szimpatikus orvost felhívtam és megbeszéltem vele, hogy szeretném őt választani ha lehet, magánrendelésére hívott (sztk-ban nem dolgozik), ott elmondta mennyit kér a szülésért, meg elmondta a szülésznő dolgot is (hogy ő mennyit szokott kapni), havonta kb. mentem a rendelésére, mindig mondta mikor hova menjek. NST-ket a szülésznő csinálja a 36. héttől, azt mindig vele egyeztetem, de az orvos által javasolt gyakorisággal, és az orvos is mindig megnézi az NST eredményét. Viszont van olyan doki, aki nem mond összeget, neki a magánrendelési tarifa 10-szeresét szokták adni. Szülésznő eléggé változatos tarifával megy, a "menőbbek" 50-60 ezret, a kevésbé ismertek vagy vidéken dolgozók 20-40 körül szoktak kapni. Szerintem mindenképp kérdezz rá a szimpatikus orvosnál (akár sztk, akár magán), hogy nála hogy működik.
2014. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsősorban orvos függő.

Van aki rögtön amikor felfogadod magánrendelésére hív a további konzultációkra. Van olyan ami anyagilag jobb számodra, amikor elfogadja a felkérést és járhatsz hozzá SZTK-ba továbbra (ez szerintem nagyon ritka).

Amikor elfogadja a felkérést van olyan doki aki rögtön mond tarifát is, van akire rákérdezel és akkor mond egy összeget. A harmadik eset amikor azt mondja, hogy amennyit te gondolsz. Mennyi szokott lenni? én eddig másoktól 50.000-től 150.000Ft-ig hallottam.

Ami igazán a lényeg, hogy tényleg odafigyeljen rád és te is megbízz benne. Vannak igazán lelkiismeretes és szemtelen orvosok is.

Én ha kellene fogadjak szülésznőt biztos, hogy az orvosomat kérdezném meg erről. Hisz fontos, hogy ők ketten jól együtt tudjanak dolgozni.

2014. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én először sztk-ba mentem, rákszűrés + megállapították a terhességet. ingyen. aztán kerestem fogadott orvost, jobb híján a neten. találtam, jót, hozzá jártam szülésig és vele szültem. szülésznőt nem fogadtam. sztem nem érdemes, de ezt más másképp gondolja :) viszont a fogadott dokit nagyon ajánlom. sok rosszat hallottam sztk-s ügyeletes orvossal való szülésről.


olyan dokit érdemes keresni, aki nem drága és nem húz le azzal, g havonta 2x magánrendelésen fizess nála az uh-ért. az enyém mindig a kórházba hívott kötelezőre, és olyankor uh is volt. a magánvizsgálat 8000 ft volt/alkalom (van, akinél 12 ezer), szülés után a 10xesét, azaz 80 ezret adtam. de sokan nem adnak ennyit, 30-40 ezer is "elég".

2014. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!