Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlik pontosan egy szülés?

Hogy zajlik pontosan egy szülés?

Figyelt kérdés
Onnantól kezdve, hogy elfolyik a magzatvíz, megjelennek a fájások- egész a végéig. Mi történik pontosan? Milyen érzéshez hasonlítanád a lezajló történéseket?
2009. dec. 2. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem elfolyt a magzatvíz,de nem voltak fájásaim, Bementünk a párommal, megnéztek, mondták nem tágulok még. oxy-t kaptam,12 órát vajúdtam. ez olyan, mint egy kis gyomorrontás hasfájással, aztán egyre jobban fokozódik, végül 2-3 percenként jön és iszonyúan fáj. Közben nézik , hogy mennyire tágulsz. -Van aki pl. 2 ujjnyival megy be, van akinek2 nap alatt se tágul a méhszája. Nekem lassan, de tágult. Amikor már 3 ujjnyi volt, keresték a dokit, és asszem 3 és fél ujjnyinál kezdtünk bele a nagy eseménybe.
2009. dec. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mintha csak magam írtam volna :) Nálunk 13 óra volt, de amúgy szinte ugyan így ment :)
2009. dec. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és mi a helyzet a beöntéssel? arról nem írt egyikőtök se
2009. dec. 2. 18:17
 4/15 anonim ***** válasza:
És amikor úgy 4 ujjnyira kitágul a méhszáj és eléggé beilleszkedett a baba, megindulnak a tolófájások. Azt nem lehet megállítani, nagyon erőteljes összehúzódások és a baba halad kifelé, ahogy rásegítesz hasizomból. Az már nem fáj. És egyszercsak minden felszabadul benned, kicsusszan a baba.
2009. dec. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem elfelejtették :)
2009. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

a beöntés opcionális, Van , aki kéri, van aki nem. Én kértem, mert székrekedésem lett a terhesség végére, tehát nagyon jól jött.

Nem off, de a 2.nak: :)

2009. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

És mi van ha nem kérsz? (mert én nem szeretnék)

Akkor 100%-os, hogy lesznek "mellékdolgok"? :D

2009. dec. 2. 18:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia!Én is így voltam a beöntéssel mint Te. Hogy nem akarom. De a szülésznőm rábeszélt és jobb volt, hogy kaptam, mert rengeteg minden kijött és ha az mind a fájások közben kerül oda az ágyra, hát nem örültem volna, ha mondjuk a férjem így lát.:-( És egyáltalán nem fáj(mármint a beöntés). Nekem egyébként nem folyt el a vizem egyik babánál sem, minden esetben burkot kellett repeszteni.Hogy milyen érzés egyébként a szülés. Nekem az első borzalmasan fájt, és 48 órán keresztül nem aludtam a fájdalomtól, így mikor a végén altattak, mert volt egy kis gubanc a méhlepénnyel, akkor az már megváltás volt.A második könnyebb volt jóval, de ott már másik kórházban szültem és kaphattam érzédtelenítést (külön altatóorvosa volt a szülészetnek, így éjjel is kérhetett az ember eda-t). Így gyerekjáték volt az a hat óra, amit a szülőszobán töltöttem.Remélem a harmadik még gyorsabb lesz.
2009. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Este 10 körül megindult a vajúdás 5 percenként jöttek a másfél-két perces fájások. Fél 12-re kórházban voltam, vizsgálat (2 ujjnyi voltam akkor, de már egy hete!), beöntés, zuhany, adatfelvétel, szívangfigyelés megvolt aztán kezdődött az igazi munka: ösztönösen kezdtem a levegővételeket: 4-ig számoltam belégzéskor, és 5-6-ig kilégzéskor. Közben álltam, csak a kitolási szakaszban feküdtem le és ringattam a csípőmet. Amikor már nagyon nem ment, magamban azt hajtogattam: gyere Kicsim, már nagyon várlak :) Volt egy burokrepesztésem, az csak egy pukkanás volt, aztán már hamarosan jött is a baba :) A labda segít a tágulásban, de nekem kegyetlenül fájt rajta ülni... A férjem viszont sokat segített, imádom érte :D Masszírozta a derekamat, szinte kitalálta, mit szeretnék. Szégyelltem magam, amiért csorog a vér a lábszáramon, de nem szóltam, viszont, mintha olvasott volna a gondolataimban, letörölgette :) És még arra is rávette magát, hogy elvágja a köldökzsinórt :) 3:40-kor meglett a kicsi Emmánk :)


Könnyű, gyors és szép szülést kívánok neked :D


6 hós kislány anyukája

2009. dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Minden szülés hasonlóan zajlik, mégis kicsit másképp. Nekem az NST vizsgálat után javasolta az orvosom, hogy feküdjek be osztályra, mert már 2 cm-re nyitva volt a méhszáj. Ez meglepő volt, mert én ebből semmit nem érzékeltem. Másnapra már 4 cm-re volt nyitva, és kétszer számoltam ötperces fájásokat, de még két napig nem történt semmi. (hétvégére eltávra haza is engedtek) Amint vissza értünk a kórházba hétfő reggel, vizsgálat : 5 cm-megyünk szülni. Ekkor még semmit nem éreztem. Burok repesztés délelőtt 9-kor, nem fájt, de fura volt ahogy az a sok meleg víz kifolyik (előtte beöntés-kellemesen csalódtam). Fél óra múlva kezdődtek a fájások, ami már tényleg fájt, de sajnos rövid ideig tartott bár sűrűsödtek, felfektettek a szülőágyra, kaptam oxytocint. Na onnantól volt már durva a dolog. Iszonyúan fájt, de a férjem nagy segítség volt (pedig eleinte nem támogattam, hogy bennt legyen) Szerencsémre gyors szülés volt 12.41-re megszületett a kislányom. Igazán ezt nem lehet pontosan leírni. Én is sokszor próbáltam elképzelni milyen lesz (előzetes tájékozódások révén), nem lehet.
2009. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!