Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szültetek már faros babát...

Szültetek már faros babát természetes szüléssel?

Figyelt kérdés

Milyen volt? A babám még nem fordult be. Lehet, hogy nem is fog, bár még van ideje. Viszont nagyon nem szeretnék császárral szülni. Lehet, hogy bátran kijelentem, de inkább szenvednék kicsivel tobbet, csak ne vágjanak fel. Nektek mi a véleményetek?

Aki szült már faros babát, milyen benyomásaitok voltak, hogyan zajlott, mit mondott az orvos? Tényleg gond, ha a baba fiú?

32 hetes kismami


2009. dec. 2. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt nem tudom,hogy manapság hogyan zajlik az ilyen, de 31 éve anyukám természetesen szült meg farosan.

2009. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia! Engem is, csak 28 éve. :D
2009. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
engem is, és 28 éve ugyanúgy! (sztem ez a baba súlyától is függ. Én nagyon pici voltam, alig 2 kg-os)
2009. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Faros volt a babám, de végül megfordult a finisben. Hasonlót kérdeztem néhány hete, és sokan írták, hogy igen. Az orvosom akkor azzal biztatott, hogy az elsőt nem szokták hagyni, mert az töri az utat, és a feje lassabban halad át, így ugye sok komplikáció lehet, de másodiktól nem szoktak császározni, mivel kijön simán, kicsit hosszabb ideig tarthat, de sokszor az sem biztos. Nekem a 3. lett volna faros, és szóba sem jött a császár. Ha fiú, annyiban gond, hogy könnyebben sérülhetnek a herék. De egy jó orvos megoldja ezt is. A húgom 28 éve simán, spontán született farosan.
2009. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Megjegyezném, hogy 32 hetesen még simán megfordulhat. Ne aggódj, beszéld meg vele, hidd el, hallgat rád. Az enyém is megfordult végül.
2009. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam végig faros volt, és nem volt nagy egyáltalán, 2950g-mal és 50 cm-rel született. Császároztak. Nekem azt mondta a doki, hogy első babánál nem szoktak kísérletezni a természetes szüléssel, de nekem még rátett a drága, hogy lábtartásos lett, így meg semmi esélyem nem volt a sima szülésre.
2009. dec. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

igen, én is ismerek min. 2 nőt, aki 20-30 éve farosan szült természetesen. A csípőm széles.

Tudom, hogy még megfordulhat, de mi van, ha nem? Ezt is számításba kell venni. Próbáltam már beszélni vele, de eddig nem hallgatott az anyjára :D

A térdeplés meg popsialátámasztás azért nem buli, mert mindig feljon tőle a savam..

2009. dec. 2. 20:12
 8/16 anonim ***** válasza:

Felesleges ezen még parázni. Nekem a 31. héten fejvégű volt, a 36. héten már faros. Akkor én is paráztam, hogy császár lesz a vége, mert első baba. Ma voltam ultrahangon és megint fejvégű, a hasam is leereszkedett.

Amúgy nekem is kisfiam lesz. Apukája beszélte meg vele, hogy tessék visszafordulni. Vasárnap megyek megint ultrahangra, még azt is el tudom képzelni, hogy megint faros lesz, mert sokat mocorog. Akár még a szülés előtt is megfordulhat.

37h

2009. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja, de nekem itt azt mondták, hogy 1. babánál mindenképp császár. A lányom a 30. héten még faros volt, de a következő uh-n már nem. Nem tudom mikor valahol a 4 hét alatt fordult meg.

Szóval még a tied is megfordulhat. Most ugyanígy vagyok a fiammal, ráadásul jó nagy babának látszik. Én is nagyon kérem rá, hogy forduljon meg, mert egy 5 kg-s faros babát nem szívesen szülnék meg. Nekem viszont azt mondta a doki, hogy 2. gyereknél nem gond, emiatt nem lesz császár.

2009. dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is faros volt, és nagynak is saccolták. Én Veled ellentétben rettegtem a sima szüléstől. Mivel túlhordtam a kisfiamat, és már nem volt szívhangja sem, ezért császároztak. Én egy cseppet sem bántam.

És igen, a fiúknak megsérülhet a heréje.

2009. dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!