Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt-e köztetek akinél PCOS-es...

Vikimi811 kérdése:

Volt-e köztetek akinél PCOS-esen (és/vagy inzulinrezisztenciával) terhességi toxémiája, vagy HELLP-je alakult ki? Több terhesség esetén hogyan alakult a terhesség és a szülés? Szedtetek valamilyen gyógyszereket pl. Merckformint?

Figyelt kérdés
(Én PCOS vagyok. 1,5 hónap Mercformin után estem teherbe és 35. héten sürgősségi császárral szültem toxémia és hellp miatt egy egészséges babát. Tesón gondolozunk... A kutatások szerint PCOS-eseknél ez gyakoribb és pl. a merckformin szedése terhesség alatt is segíthet.)

2014. jan. 19. 13:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem az orvosom is egyben, ami a PCOS-t illeti, és éppen azért állítottuk le, mert a metformin hatóanyagú készítmények terhesen 54%-kal növelik a toxémia és hellp szindróma kialakulását a 20-34. hét között a nemzetközi szakirodalom szerint. Ezért én anno a 14. hétre leépítettem, és ha úgy látnám, hogy hajlandóságom van ilyesmire, akkor meg végképp kizárt volna, hogy terhesség alatt szedjem. Ugyanakkor az is bizonyított, hogy addig, míg a sárgatest "irányít", azaz kb. a 9-12. hétig a metformin véd a vetéléstől. Ezért lőttük be mi a 14. hetet, addigra építettem le teljesen. Problémamentes volt a terhességem.
2014. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát én szedtem végig egész terhességem alatt,és nem volt az égvilágon semmi bajom sem (toxémia stb.)Szerintem ez attól is függ, hogy eleve hajlamos-e rá valaki vagy sem.
2014. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39+6ra szültem, simán.
2014. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokatt! És várom a többiek tapasztalatait is. Én nem szedtem merckformint se más gyógyszert a terhesség alatt, vérnyomás gyökkentőt sem..mivel az orvos csak az utolsó nap jö9tt rá, hogy súlyos toxémiám van:-(. "Köztudott", hogy a toxémia azoknál akik pl cukorbetegek nagy számban fordul elő. Mivel a PCOS-t inzulinrezisztencia okozza és az a cukorbetegség "előszele",próbálnék abban bízni, hogy a toxémia kialakulása ellen is segít. Én mind a nemzetközi idegen nyelvű, mind a magyar érdekelt oldalakon azt olvasom, hogy a kutatások szerint az toxémia az átlag populáció 10% érinti. PCOS-oknál a toxémia kialakulása esélyesbb kb 40%.... de a kutatások amikről én olvastam azt írják, hogy a merckformin szedése a korai vetélést nagyon lecsökkenti, illetve a toxémia kialakulása kb. 40% helyett a PCOS-oknál is 10%-ra csökken, úgy mint azoknál akik nem PCOS-ok. Vacilálok, hogy merjek-e újabb terhességet vállalni mert bár nagyon szeretnénk és én eddig "szerencsés" voltam, félek, ha legközelebb elöbb üt be a toxémia és túl korai babám lesz nehogy maradandó baja legyen. Ezért gyüjtök össze minden infot, hogy mik azok amik esetlegesn segíthetnek toxémia ügyben...
2014. jan. 19. 18:57
 5/18 anonim ***** válasza:
Amit mi olvastunk anno, mast irt, es ez volt az allasfoglalasa a belgyogyaszat vezeto endokrinologusanak is. :-( par evvel ezelott volt, a ferjem szakterulete mas, nem kovettuk azota a kutatasokat. Sajnalom, hogy nem tudtam segiteni. Tuu dr. Szerint a met egyebkent nem hat a gdm ellen. Az en irm eros volt, de nem volt gond met nelkul sem.
2014. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Honnan olvasod ezeket egyebkent? Itthon nincs teljes pubmed hozzaferesunk, de megkerem a ferjem, hogy holnap a klinikan jarjon utana, es ha adsz mailcimet, kuldok par friss, nagy mintan vegzett kutatast angolul. Hatha okosabbak leszunk.:-)
2014. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy köszönöm! Anno én is Tűű dokihoz mentem:-) ő írta fel a metet ..de sajnos terhesen már nem mentem vissza, azt hittem akkor, hogy túl vagyok a nehezén... Már azzal is segítettete, hogy PCOS-an mégsem volt toxémiátok:-) Most regisztráltam csak így nem vagyok képben a szabályokkal, megírhatom ide simán a mail címemet? Hálás lennék bármilyen infoért Neked!!! Hó sok mindent olvastam, de pl Dr. breyer Helga powerpointja is ezt állítja: [link] és úgy tudom Ő a Mensmentis belgyógyásza most?! Előre is köszi
2014. jan. 19. 19:37
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha privát üzenetet küldesz nekem, akkor az biztosabb! :)
2014. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem is ir-m van (volt), nekem a 12. Hetig kellett szednem merckformint. Egyebkent gdm-m is lett, mar ekkor, 13 hetesen. Vegigdietaztam a terhesseget, inzulin nem kellett, toxemiam olyannyira nem volt, hogy pl a vernykmasomnal orultem, ha a 100/60-at elertem. Tul is hordtam. Masodik babaval, amikor meg csak terveztuk es neztuk a tetheleses vercukrot jobb lett az eredmenyem, mint valaha. Annyira enyhe ir volt, hogy csak az elozmenyek miatt javasolt volna a doki gyogyszert, de amire megjott az eredmeny, mar terhes is voltam :) igy nem kezdtem el szedni, mert nem lett volna ertelme. Es masodjara gd se lett, ugyhogy cukor oldalrol tok nyugis terhessegem lett. Toxemiarol meg nem tudok nyilatkozni, de a 39 heten vagyok, vernyomasom tok normalis, se feherje se semmi, se nagy vizesedes, szoval nem hinnem, hogy az utolso 1-2 heten beutne a krach :) de nem kiabalom el.

Akinek a barati korben volt toxemiaja (es hellp is) senkinek nem lett a masodik terhessegenel! Szoval tenyleg minden terhesseg mas.

2014. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi! És gratulálok!!! Igen eleve mondják, hogy 2 féle toxémia van. Az egyik immunológiai okból jön létre és az második terhességnél nem szokott mert "megszokja" a terhességet a szervezet.


A másik meglévő alapbetegségre épül rá mint vese,máj,cuor, vagy magas vérnyomás betegség.. Nekem "csak" IR-em van és PCOS..de mégis előjött. Sokat adnék érte ha nem jönne elő újra. Rossz a toxémia mert tüneti kezelés van csak rá elméletileg, és ha elfajul a dolog csak az segít anyának-babának ha azonnal császároznak bármelyik terhességi hétben vagy is. Így nem kiszámítható a terhesség kimenetele. Azt esetleg tudod, hogy az ismerőseidnél akiknél jelentkezett a toxémia vagy hellp hányan PCOS-esek? És terhesség alatt szedtek-e rá valamit akár metet?

2014. jan. 19. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!