Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Régen mit lehetett olyankor...

Régen mit lehetett olyankor tenni, ha az anyuka nem tágult, hiába voltak fájások?

Figyelt kérdés
Hogy tudtak azok a babák megszületni, amilyen eseteknél ma már császároznak? Tudtok erről vmit, kíváncsi vagyok.
2014. jan. 19. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minap volt egy film a Discoveryn, hogy milyen a szülés Afrikában, ahol Nincsennek gyógyszerek, mindenki természetesen szül, császár sincs.

Ahogy lehet segítenek a szülésznők, tágítják kézzel, nyomják ki a babát a hasából, de 10 szülésből 1 baba/anya meghal.

2014. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, régen is létezett a kézzel tágítás, bár a higiéniai viszonyok nem voltak a legjobbak, úgyhogy elkaphattak egy csomó - akár végzetesnek is bizonyuló - fertőzést. A gyerek pedig vagy megszületett 3 nap vajúdás után vagy belehalt a szülésbe az anyuka, a gyerek, esetleg mindketten. Nem véletlen, hogy régen iszonyatosan magas volt a halálozási arány a szülő nők és a születő magzatok körében.
2014. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Apukám feleségének 25 évvel ezelőtt fogták feltoltak valami kacsa féleséget, és széttolták a méhszáját.Annyit mondtak neki, hogy úgy ordít ahogy akar..és ordított..nagyon..

Nem tudom miért nem császározták meg..annyit mondott nekem, hogy gyorsan ki kellett kapni a gyereket valamiért..lehet már a császárra sem volt idő.

2014. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Én sem tágultam még eléggé, de mivel nagyon leesett a babám szívhangja, ezért azonnal cselekedni kellett.Felfektettek a szülőágyra, az ügyeletes doki kézzel tágított, a fogadott dokim meg a hasamon könyökölt/térdelt, hogy mihamarabb kint legyen a fiam.

Mindketten rendben vagyunk.

És hálás vagyok a dokimnak, hogy nem császározott!

2014. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 JnéHN ***** válasza:
Az én nagymamám, aki vasággyal együtt volt 60 kg, úgy szülte meg apukámat, aki 5 kg volt, hogy teljesen szétrepedt. Sokat szenvedett mire meglett.
2014. jan. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz,hogy nem a kérdésedre válaszolok,de itt összefoglalja,hogy milyenek voltak a régi szülések,és leírja,hogy mikor mit tettek: [link]
2014. jan. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én anyukám kapott tágító injekciót...rögtön hatott neki és már jöttek a tolófájások. Nem tudom, hogy ezt most miért nem alkalmazzák.

2014. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!