Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt olvastam itt ma, hogy nem...

Azt olvastam itt ma, hogy nem a szoptatástól hullik a hajunk hanem a szüléstől? Ez tényleg így lenne? Császáros kismamák nektek is ugyanúgy hullik/hullott a hajatok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hullott. Úgy tudom a hormonális változás miatt van, ahogy a hormonok a terhesség után visszarendeződnek az eredeti szintre. Így sztem annak is hullik ki nem tud szoptatni.
2009. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én ugyanitt olvastam, hogy a haj azért hullik, mert terhesség alatt kevesebbet nől a haj, és nincs meg a rendszeres "karbantartó" hajhullás. Terhesség után, viszont eltűnnek azok a hormonok, amik ezt blokkolták és akkor a "bepótolandó" mennyiség hullik ki, ami csak 1xre tűnik soknak. Ha így utólag belegondolok, tényleg nem igazán hullt a hajam terhesség alatt...Szerintem a császáros anyukáknak is ugyanúgy hullik...
2009. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is a hormonokról hallottam,hogy azok a felelősek a hajhullásért.Én két hónapja szültem császárral és még nem vettem észre változást.Terhesség alatt sem hullott és még most sem hullik jobban mint amenyire természetes.Remélem már nem is fog:)
2009. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi akkor ezek szerint engem sem fog elkerülni:( Pedig már kezdtem megszokni a dús lombkoronámat.
2009. dec. 3. 15:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nagyom megijedtem, már szinte fel voltam kopaszodva, de szedtem Forcapil tabit is visszanőtt a hajam. Ennek már vagy 4 hónapja, a kicsim 9 hós, de megint nagyon elkezdett hullani a hajam, pedig még szedem a kapszulát.

A gyógyszertárban azt mondták, hogy soha többé nem lesz olyan dús a hajam mint szülés előtt, hát nem tudom igazuk lesz e.

2009. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8 és fél hónapja született a kisfiam császárral, és még mindig szopizik. A hajam pedig rettenetesen hullik :(( Sok mindent kipróbáltam már, de nekem semmi sem segített. Így most nem maradt más hátra, mint kivárni, hogy az idő megoldja. Állítólag el fog múlni:)))
2009. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Császár után 3 hónappal kezdett rettenetesen hullani a hajam(pedig szedtem a vitaminokat ugyanúgy).A hormonok miatt van,sajna mindenkinél lehet rá számítani.Amíg szoptattam addig tartott a hajhullás,utána 3 hónap múlva már rengeteg babahajam volt-a fodrásznőm nagy mulatságára.
2009. dec. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem hullott és nem is hullik egyáltalán, pedig 4 hónapja szültem. Nem szoptatok, nincs tejem. Szóval nem tudom mitől függ.
2009. dec. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, nekem normális mennyiségű hajam van, a terhesség alatt talán valamivel több lett, de nem átütően, viszont sokkal gyorsabban nőtt, szülés után nem érzékeltem, hogy látványosan ritkult volna. Szülés után nekem szárazabb lett, ezért drágább samponokat vettem, meg hajerősítő pakolást is. De azt hiszem, ezek csak pszichésen segíthettek benne.
2009. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2009-12-03 15:18 vagyok.

Borzalom!

Kb.2 hete olyan mennyiségben hullik a hajam,hogy félek fésülködni!Marok számra jön ki,minden csupa haj

:(((...csak már lassan a fejemen nem marad semmi.Remélem nem tart sokáig!

2010. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!