Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon született baba esetében...

Otthon született baba esetében ki, hogyan intézi a szükséges papírmunkát?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amit a kórházban a "körbejárós, adatgyűjtős néni" csinál (anyakönyv, taj szám, stb).

A hivatalos, bábás szülés, és a túl gyorsan lezajlott, "nem értünk be a kórházba" eset is érdekel.


2014. jan. 21. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Otthonszülés esetén te magadnak. Ha gyorsaság miatt nem értek be is be kell menni a kórházba, akkor ők.
2014. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudnád egy kicsit részletesebben ezt a saját magam intézem dolgot? Hol, kinél, hány napon belül.

Amúgy nem értem, miért kellene bemenni a kórházba ha már megszületett a gyerek intézményen kívül? Van egy barátnőm, ő konkrétan a kórház parkolójában szült meg, de utána úgy kezelték odabent mintha minimum leprás lenne, fel sem engedték az osztályra, a babájával nem is lehetett egy szobában (Péterffy).

2014. jan. 21. 20:52
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Miért kell bemenni? Mert a gyereket orvosnak meg kell vizsgálni, a szükséges oltásokat stb. beadni, amit a háziorvos nem tud és nem is tesz meg. Ha te intézed akkor az anyakönyvi hivatalba, OEP-hez, okmányirodába kell menni.
2014. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Komolyan érdekelne, hogy hogyan és hol szeretnél szülni és ezt hogy intézed el?
2014. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves második, a gyereket a gyerek háziorvosa is meg tudja vizsgálni, kötelező oltás meg csak egy van, a BCG, amit nem adatok be neki, tehát ez a két szempont nem szempont nálunk. :)


Harmadik, igen, komolyan érdekel. Az első kettő a zalaegerszegi kórházban született, de a harmadikkal máshogy tervezem, ezért érdekel. Az is opció számunkra, hogy osztrák vagy esetleg szlovén kórházba menni, ilyen kérdést is tettem fel pár hete, érdekelnének a tapasztalatok.

2014. jan. 22. 20:38
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Én nem kockáztatnám a gyermekem és a saját életemet sem otthon szüléssel. De persze a te dolgod... Kérdezd meg a bábától,hogy a papirokat hol kell intézni. Ennyit csak tud?!
2014. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem értem ezt a hangvételt. Nincs fogadott bábám, még nem foglalkoztam azzal a részével.

És oké, mindenkinek lehet véleménye, de ha nem haragszol, most nem arra voltam kíváncsi, hanem arra, ki és hogyan intézi a papírokat.

2014. jan. 24. 21:38
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem adatod be a BCGt???? Az ilyenek miatt terjednek megint az évtizedek óta alig előforduló betegségek.
2014. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: Elárulnád, hogy a hozzászólásod mely része válasz a kérdésemre?
2014. jan. 24. 23:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezen én a BCG-n én is fennakadtam, szerintem hibát követsz el, hogy kapásból az első kötelező oltást kihagyod! Vannak már cégek is,akiket,ha megbízol, gondolom kijönnek és pénzért cserébe elintéznek mindent!
2014. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!